hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

06. 05. 2021 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuGlobálna hierarchia rás

Martin Jacques

Rasovým otázkam som nikdy poriadne nerozumel. Nebolo to pre mňa prirodzené. Dôvod je jednoduchý. Ako každý beloch, ani ja som rasizmus nikdy osobne nezakúsil. Význam farby pleti bol niečím, čo som sa musel naučiť. Obrat nastal až vtedy, keď som sa zamiloval do svojej manželky, ktorá bola indo-malajského pôvodu, a keď potom za mnou prišla do Anglicka. Vtedy som postupom času začal vnímať vlastnú krajinu úplne iným spôsobom, jej očami, ovplyvnený jej pôvodom. Farba kože je niečo, na čo bieli nikdy nemusia pomyslieť. Pre nich totiž nikdy nie je prekážkou, nikdy nie je zdrojom predsudkov či diskriminácie. Práve naopak, je zdrojom výsad a privilégií. Čo ako liberálne a osvietene som sa snažil rozmýšľať, aj tak som sa na svet vždy díval z pozície belocha. Viac chápať som začal až vďaka svojej žene.

(23. 09. 2003)Linka na dnesProti prúdu (Nota bene)

Združenie, ktoré vydáva bezdomovecký časopis Nota bene. Organizácia, ktorá neláme palicu ani nad tými najponíženejšími ľudskými bytosťami a nie rečami, ale v praxi dokazuje, že každý jeden človek má svoju hodnotu.


Komentáre
k článku: Štrajkový výbor študentov pokračuje
(zo dňa 01.06.2004, autor článku: Štrajkový výbor študentov)

Komentár zo dňa: 18.01.2020 12:47:58
Autor: (n.i.ki.f.or.o.v.aa.r.in.a.2.0.2.0.@gmail.com)
Titulok:
Çäđŕâńňâóéňĺ, őîňĺëŕ áű óçíŕňü ăäĺ âű îňäűőŕĺňĺ? Ďëŕíčđóĺě ń ńĺěüĺé ďîďóňĺřĺńňâîâŕňü č óâčäĺëč ďî [url=https://www.postsovet.ru/blog/1079890.html]ńńűëęĺ[/url] đĺęîěĺíäŕöčč ďî îňäűőó.  öĺëîě ĺńňü ćĺëŕíčĺ ďîĺőŕňü íŕ ěîđĺ çŕ ăđŕíčöó íŕďđčěĺđ â Čńďŕíčţ, Čňŕëčţ čëč Ĺăčďĺň. Ďîäńęŕćčňĺ ăäĺ ńĺé÷ŕń ďđĺäďî÷ňčňĺëüíĺĺ ďđîâĺńňč îňäűő?

Reakcia na komentár
""

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.