hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

19. 04. 2021 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuDôchodcovia nejedia peniaze

Michal Polák

Každý na Slovensku vie, prečo treba zrušiť dnešný, roky bez najmenšieho výpadku fungujúci dôchodkový systém. Rodí sa primálo detí a čoskoro nebude dosť pracujúcich, aby dôchodcov uživili. A pretože odvody na platenie dôchodkov nebudú stačiť, každý by si mal sporiť na seba sám. Ibaže je to celé obrovský podvod, či prinajmenšom nepochopenie základnej ekonomickej logiky.

(02. 10. 2003)Linka na dnesMladí sociálni demokrati

Na to, že pôvodné materské strany MSD sa ponevierajú na okraji mediálneho záujmu, ďaleko od pribuchnutých vrát parlamentu, je mladá umiernená ľavica pozoruhodne optimistická a činorodá. Že sa pritom zároveň opatrnícky pridŕža chvosta západného sociálnodemokratického dinosaura je fakt; ale čo robí, nerobí zle.Otvorený list SMERuvydané 27. 06. 2006 • prečítané 16162x
formát na tlačVážení členovia predsedníctva strany SMER - sociálna demokracia,

ako občania, ktorým záleží na dodržiavaní sociálnych práv v Slovenskej republike, sme privítali víťazstvo ľavice v parlamentných voľbách. Domnievame sa, že rany, ktoré spôsobila doterajšia vláda väčšine občanov, treba vyliečiť a novým zabrániť. Neznamená to nič iné ako vrátiť sa k štandardom bežným v západnej Európe. Slovensko má šancu urobiť dôležitý krok k obnoveniu otvorenej spoločnosti, kde už nebude možné oponenta iba onálepkovať, zosmiešniť a zahriaknuť, ale bude s ním nutné poctivo a slušne diskutovať. K štandardom takejto spoločnosti však v žiadnom prípade nepatrí účasť krajnej pravice vo vláde.


Hlboko nás znepokojuje skutočnosť, že túto možnosť sociálna demokracia doteraz verejne nepoprela. Uvedomujeme si zložitú povolebnú situáciu ako aj fakt, že politika je umením možného. Na Slovensku chýba silná strana politického stredu a ľavica dnes sama nedokáže naplniť svoj program. Účasť Jána Slotu a Slovenskej národnej strany vo vláde sociálnej demokracie však jednoznačne odmietame. Tento politický subjekt sa v priebehu svojho vývoja zmenil na organizáciu postavenú na rasovej a etnickej neznášanlivosti, na organizáciu, ktorej princípy sa priečia zásadám slušnej spoločnosti. Mnoho jeho voličov si to nemusí uvedomovať. Slovenská národná strana sa totiž snaží predstierať, že má silné sociálne cítenie. Je to však len starý trik krajnej pravice už od čias, keď sa fašizmus snažil vydávať za „národný socializmus“. Prístup Jána Slotu sa od tradičného prístupu krajnej pravice nijako nelíši. Útokmi na tých, ktorí sú niečím odlišní, odvádza pozornosť od skutočných príčin spoločenských problémov. Rovnako ako Le Pen a Haider chce vystupovať ako obranca sociálnych práv. No tieto práva priznáva iba tým, čo majú tú správnu farbu kože, hovoria tým správnym jazykom, vyznávajú to správne náboženstvo. Tým, ktorí sú ochotní ísť za správnym vodcom, hoci aj „do tankoch“.

Domnievame sa preto, že vláda, do ktorej by spolu so sociálnou demokraciou zasadla SNS, by bola katastrofou. Česť i povesť ľavice by utrpeli obrovskú ranu. Predstavitelia doterajšej korupčnej vládnej politiky by vďaka tomu získali šancu opäť sa vydávať za obrancov demokracie. Opäť by mohli získavať podporu tých, ktorým svojou politikou najviac ubližujú.

Vyzývame Vás ako členov vedenia sociálnej demokracie, aby ste zabránili takémuto výsledku. Je vo Vašom i našom záujme predísť diskreditácii ľavice. Pre krátkodobé politické výhody neslobodno obetovať budúcnosť. Socialisti vo Francúzsku by nikdy nemohli zasadnúť do jednej vlády s Jeanom Marie Le Penom, sociálni demokrati v Rakúsku by nikdy neuzavreli spojenectvo s Jörgom Haiderom. Sociálni demokrati na Slovensku, ak myslia svoju orientáciu vážne, nemôžu vládnuť s Jánom Slotom.


Michal Polák, publicista
Barbora Černušáková, občianska aktivistka
Michal Feik, projektový manažér
Radovan Geist, novinár
Michal Havran ml., novinár
Eduard Chmelár, vysokoškolský pedagóg
Ľuba Kobová, editorka
David Kostlán, sociológ
Michal Majtán, ekonóm
Juraj Marušiak, politológ
Martin Muránsky, filozof
Ján Stena, sociológ
Ivan Štefunko, manažér
Judita Takáčová, novinárka
Miroslav Tížik, vysokoškolský pedagóg

Vaše komentáre:

Michal Polák  (28.06.2006 23:21:46)     
P. S.
Na našom liste ešte ani poriadne nevyschol atrament, a už ho udalosti nechali ďaleko za sebou.

Jedno mávnutie motýlich krídelok niekedy znamená rozdiel medzi pokojom a búrkou na opačnej strane zemegule. A inokedy zase nie.

Čo bolo v našich silách, to sme urobili. Svojimi malými krídelkami sme zamávali. Rozhodnutie bolo na iných.

Oni zaň aj ponesú zodpovednosť.

Reagovať

  
Karol  (29.06.2006 09:47:25)     
Re: P. S.
A s kym by mal ist podla teba SMER do vlady? Alebo mal by ostat v opozicii? Zaujimama tvoja odpoved! Ani ja nie som nadseny SNS vo vlade!

Reagovať

  
time machine  (23.09.2019 19:59:54)     
Re: P. S.
A žiadna katastrofa nenastala a svet sa nezrútil. Neviem ale čo by "aktivisti" vrieskali dnes, keď je Smer v koalícii nielen so slovenskými nacionalistami ale aj s maďarskými. Čo je asi svetový unikát, že sa tieto dve v minulosti znepriatelené nacionalistické strany dokázali dohodnúť na spolupráci v jednej koalícii.
A v súčasnosti si maďarská menšina vďaka koalícii s tými "hnusnými" nacionalistami vybojovala také práva aké nemala za žiadnej pravicovej vlády.

A keď sa pozerám na tie mená čo sa pod tento pamflet podpísali neviem sa dosmiať. Že Havranovi ktorý robí penťáckeho podžtašku, záleží na sociálnych právach a chce zabrániť návratu korupčnej pravicovej vlády? Ha, ha, ha, ha, ha, ha. Tomu peniaze od Penty nesmrdia, to nekúpim.
V ktorej krčme ste zháňali tie podpisy? Bol vôbec niekto pri vedomí keď to podpisoval?

Štefunko mi až dych vyrazil. Ten sa najskôr chcel vyškriabať po chrbte Smeru a keď mu to nevyšlo tak urobil úkrok vpravo. To je ďalší protikorupčný bojovník - ktorý na predražených štátnych zákazkách ojebával štát. No vážne kde ste zobrali túto ligu zásadových?
A Štefunkova obhajoba Kiskových daňových podvodov len ďalej ukazuje že pre Štefunka je štát len dojná krava.

Ale zase s odstupom času je dobre vidieť ako karieristi dokážu zneužiť akúkoľvek tému, aby si na tom vylepšili svoj kariérny rast.


Reagovať

ZET  (29.06.2006 12:28:16)     

Myslim, ze SMER by si nemal davat za nazov skratku SD, uz mu nepatri. Je to velmi zla sprava pre dalsi vyvoj lavice u nas. Ale ako napisal Miso, rozhodli a ponesu zodpovednost.

Reagovať

Juraj Durina  (29.06.2006 15:10:22)     
Prosim o vysvetlenie
Mozno taka od veci otazka na signatarov: Mnohi z vas vo svojich clankoch broja proti neoliberalizmu, styri posledne roky boli podla vas tvrdym neoliberalnym utokom, ktory nielen treba zastavit, ale treba veci vratit tam, kde uz boli. Ako podla vas vyzera taka "anti-neoliberalna" vladna koalicia pri moznostiach, ktore poskytli volby? Alebo existuje nebodaj nieco dolezitejsie ako zvratenie neoliberalnych reforiem? Cim to je, ze zrazu je nieco dolezitejsie? To neberte ako vyryvanie, fakt ma zaujima, akym sposobom rozmyslate.

Reagovať

  
 (30.06.2006 15:41:19)     
Re: Prosim o vysvetlenie
Doplnim sam seba, totizto tymto vyhlasenim hovorite Ficovi, ze ma ist vladnut s "reformatormi". A ci keby s nimi urobil vladu, tak by ste nevydali vyhlasenie, ze kolaboruje s pravicou. (Inak mne sa zdala pri tej biede optimalna kombinacia Smer-HZDS-SMK, ved v SMK su pravicovi viac recami nez skutkami, pozrite na ich ministerstva).

Reagovať

Matus Ritomsky  (30.06.2006 18:16:43)     
Hranice slusnosti
Neviem ako je tomu v zahranici, ale na Slovensku pojem lavica pritahuje neslusnych ludi.

Ako inak sa da nazvat ochota vedenia SMERu zobrat do svojej partie ludi z SNS ? Tu nejde o politicke nazory, ale o zakladnu ludsku slusnost, ktora by mala byt vlastna kazdemu inteligentnemu cloveku, bez ohladu na jeho politicke nazory.

Tu nastava pre mna rozhodujuci okamih, nieco co nemozem prehliadnut ani ospravedlnit. Fico a jeho Smer nesu zodpovednost za to, ze sa do vlady dostala nacionalisticka SNS. Bodka.

Ficova volba je vysmech slusnosti a pre mna osobne dalsim z dovodov, preco rozhodne nechcem byt sucastou partie, ktora sa u nas vydava za lavicu.

Reagovať

  
 (02.04.2008 19:45:07)     
Re: Hranice slusnosti
neviem co za fobie o nejakej slusnosti stale prudia slovenskom-tieto recicky su nanic.takzvany slusny do nedavna vladly a to nemaly hanby za 24 hodin schvalit prelety ponad slov.na juhoslaviu.podobne kopi takz.reforiem s ktorych teraz obcania jasne vidia pre koho vlastne boly dobre-dochodkova ref. proti strane sns nic nemam verim ze sa im bude darit.ze konecne nastal cas aby vladla aj strana ktora brani slovakov,verim ze ich retorika ziska profesionalnu uroven,nebude skodit mensinam.a hlasi ktore stale klamlivo obvinuju a robia s tejto strany strasiaka navzdy utichnu.ak sa niekomu zda ze sme prilis nacionalny nech sa pridepozriet do inych krajin eu-potom sa mu otvoria oci.z vlastneho zivota v zahranici mozem prehlasit ze na slov.su neustale snahy sistematicky a vsetkymi sposobmi zatracovat narodne snahy.toto je strasny fakt na slov.

Reagovať

  
time machine  (23.09.2019 18:29:00)     
Re: Hranice slusnosti
Priťahuje neslušných ľudí ako Matúš Ritomanský. S tým by sa dalo súhlasiť.
Lebo inak si neviem vysvetliť prečo tento kariéristický odpad mal potrebu pranierovať ľavicu. Keď nakoniec aj tak skončil ako novinár v pravicovom SME. Ktorý vlastní PENTA.

Zločinecká Penta mu nevadí, špinavé penťácke peniaze mu nevadia. Slušnosť v podaní Matúša Ritomanského.

A to už ani nebude spomínať Ritomanského poklonkovanie sa volebnému, daňovému a pozemkovému podvodníkovi Kiskovi.

Reagovať

Matus Ritomsky  (30.06.2006 18:20:48)     
Spoluzodpovednost
Plus chcem este dodat, ze svoj diel spoluzodpovednosti nesu vsetci ti, ktori pomohli SMERU k jeho "vitazstvu". Spomam si napriklad ako Edo Chmelar v relacii Pod Lampou nedavno vyhlasoval, ako neveri tomu, ze by sa SMER spojil s nacionalistami z SNS. A takych prikladov by bolo viac....

Reagovať

  
time machine  (23.09.2019 18:34:29)     
Re: Spoluzodpovednost
Nie je to Chmelár čo zradil vlastné ideály - že pán Penťácky presstitút..

Reagovať

Peter Zajac-Vanka  (04.07.2006 01:36:16)     
Ako ste teda pomáhali dvíhať počet hlasov pre SMER SD?
No, no, no páni kritici. Tie kategorické výzvy sú síce literárne pekné, ale život sa odohráva mimo stránok románov.

Ako ste teda, ak už kritizujete, pomáhali Smeru sociálnej demokracii dvíhať počet hlasov vo voľbách tak, aby Fico mohol zostaviť vládu BEZ KOMPROMISOV a aby znova (ako už tradične na Slovensku v novodobej histórii jej samostatnosti po roku 1993) nemusel voliť medzi zlým a ešte horším riešením?

Koľko že to bolo článkov v Slove a koľko komentárov pod článkami, ktoré viedli voliča k názoru, že "Fico nie je riešenie", alebo ešte horšie "Fico to aj tak vyhrá, nepôjdem voliť"?
Ba dokonca mimo písomnej podoby odzneli plamenné výzvy, že voľby treba bojkotovať, pretože ľavica to nie je.
A tak sa ľudia buď nedostavili k voľbám, alebo volili SDĽ (preboha, kto je majiteľom tejto prázdnej marketingovej značky?), alebo ako ľavicový volič hodil hlas Ľavej alternatíve, či ZRS, či KSS.

Práve som prekročil o polnoci z nedele na pondelok hranice Slovenskej republiky a z rádia sme sa dozvedeli politické zloženie novej vlády. Dobre sme sa pobavili, pretože sme sa nasmiali na predstave Slotových perál, Mečiarových deloviek a Malíkovej hysterickej rétorike pri vážnom Ficovi.
Na druhej strane som bol rád, že ku mne neprehovoril ako staronový premiér Miki Dzurinda tým svojim nervným tikom v očiach a vyhlásením novej "dobrej správy pre Slovensko".

Všimli ste si vôbec, Michal, Eduard, Barbora, Michal, pán Stena, Rado, Judita,
ŽE NA SLOVENSKU VLASTNE NEMÁME SOCIALISTICKÉ POLITICKÉ OSOBNOSTI, ktoré by pomohli Robertovi Ficovi vládnuť,
A NEMÁME ANI SLUŠNÉ POLITICKÉ STRANY S VOLIČSKÝM POTENCIÁLOM, o ktoré by sa mohol Smer SD oprieť vo svojej koalícii?
Tak ich nechajte vládnuť, veď ani Slota, ani Mečiar sa nestali ministrami a ministrami sú (podľa dnešných návrhov) celkom normálni ľudia.
Koaličné politbyro bude nakoniec lepšia zábava ako tie šous, ktoré ponúkajú v súkromných i verejnoprávnych TV doteraz.

Reagovať

aka  (04.07.2006 11:23:56)     
SMER
SMER - SD alebo co len chcete, nie je ziadna lavica. Lavica je vo Svedsku, v Taliansku alebo v Nemecku alebo v Britanii, ale nie u nas. U nas je to len skupina SZM deti, teda deti bolsevikov a nie lavica. K terajsej zostave vlady sa nebudem vyjadrovat. Step back! Zlodej k zlodejovi sada.

Reagovať

  
hu  (04.07.2006 21:34:47)     
Re: SMER
A to teraz PLAČEŠ. alebo SA SMEJEŠ?

Reagovať

 (05.07.2006 01:10:09)     

Ano, aj takto sa koncia vyzvy k "voleniu" "lavice"...

Mimochodom, co ste cakali od cloveka, ktory na sude zastupoval zaujmy zabiteho neonacistu?

Reagovať

al  (05.07.2006 19:30:44)     
Nebudem to opakovať...
... Napísla to za nás - niektorých - Peter Zajac - Vanka. Možno preto, lebo nedrepí iba v hlavnom meste a na rozdiel od mnohých politológov zájde aj tam, kde chudoba podáva ruku biede, do hladových dolín, kde by si ľudia za peceň voňavého chleba zakrúžkovali aj čerta rohatého. Pretože im stále niekto bulíká, že na vine sú Česi a Maďari, držia sa vykradnutej Matice slovenskej ako kliešť. Niekde dokonca táto Matica ešte aj funguje. Preto ,keď mali ísť v tmavom obleku na obecný úrad, odovzdať svoj hlas, nemysleli na Vás, svojich poradcov v Bratislave, ale na roky meruosme, na Cyrila a Metoda, na Jana, ktorý lieta na lietadle a tvrdo reže "nepriateľov" Slovenska. A tí druhí si spomenuli, že za Mečiara ešte mali robotu a bezdomovec Zdeno vtedy zarábal 7 500 ako domovník u podnikatela a dnes sa mu to javí tak, že dnes by mu museli dávať 15 tisíc, aby sa ten trend zdražovania na výplate zrechnoval. To sú starosti tých, ktorí počúvali predvolebnú rétoriku a vybrali si. Mnohí už nemali čo stratiť, lebo aj okovy už zaniesli do zberu a tak im prísľub nehc by bol akýkoľvek prázdny - voňal viac ako vaše dúchanie do vyhasnutých pahrieb. Svojím otvoreným listom ste sa postavili naproti nim i naproti tým, ktorí Vás čítali a občas Vám aj spontánne pritakali. Niektorých poznám aj osobne a zisťujem, že hĺbka Vášho pohľadu postráda zohľadnenie toho faktu, že žijete v malej Slovenskej republike a pokým sa dostanete do Európy môže mať slovenský nacionalizmus označenie napríklad - vlastenectvo... Potom si rád prečítam Váš otvorený list. Len sa predtým, ako ho začnete písať, pozrite dakde na Slovensko... Napríklad 18. a 19. augusta na Hontiansku parádu do Hrušova.


Reagovať

coach outlet  (05.08.2010 04:19:01)     

It is a reasonable treaty as the Coach products lasts for sometime. The increasing stipulate of leather accessories has compelled the business to sell its crop in different parts of the country. This is primarily done through [url=http://www.discount-coach.com/]coach outlet store online[/url]. These [url=http://www.discount-coach.com/]coach outlet[/url] stores. The prospective customers were also a eclectic extents of designs from [url=http://www.discount-coach.com/]coach purses[/url] and [url=http://www.discount-coach.com/]coach handbags[/url].


Reagovať

saclongchamp  (14.03.2012 08:11:52)     


<h2><a href="http://www.saclongchamp2012.com/">longchamp sac</a>,</h2>

Longchamp sac nel nostro negozio sac à main Longchamp presa. Le borse di tutto il mondo il nostro negozio sono rinomati per la loro alta qualità dei materiali. Sono eleganti, caldi e resistenti.

<h2><a href="http://www.saclongchamp2012.com/">longchamp</a>,</h2>

Longchamp et des lots de la marque comme un modèle, par voie de peu de temps après de ce retour progressif à intercontinentaux populaire.

<h2><a href="http://www.saclongchamp2012.com/">sac longchamp</a>,</h2>

Sac longchamp vous invite à découvrir une grande variété d'articles de luxe.Cette élégante sac longchamp pliage vous fera vous sentir plus de confiance et d'être un foyer dans la foule.


<h2><a href="http://www.saclongchamp2012.com/">sac longchamp pas cher</a>,</h2>

Si vous avez observé les armoires des femmes à la mode, vous rendrez compte sac longchamp pas cher 2012 de l’importance de sacs à capital à votre appearance de vie.


<h2><a href="http://www.saclongchamp2012.com/">sac longchamp pliage</a>,</h2>

Sac longchamps pliage est le compagnon quotidien de milliers de femmes et d'hommes. Un succès mondial.marque de sac de mode Longchamps pour sa haute qualité et un style élégant de gagner le soutien de nombreuses personnes.

Reagovať

ghd hair straighteners  (26.09.2012 04:57:41)     
http://www.ghdhaironline.net/
http://www.ghdhaironline.net/ ghd straighteners
http://www.ghdhaironline.net/ ghd hair straighteners
http://www.ghdhaironline.net/ cheap ghd
http://www.ghdhaironline.net/ cheap ghd straighteners
http://www.ghdhaironline.net/ghd-black-peacock-limited-edition-uk-sale-p-1.html/ GHD Black Peacock 2012
http://www.ghdhaironline.net/ghd-blue-peacock-limited-edition-uk-sale-p-2.html/ GHD Blue Peacock 2012
http://www.ghdhaironline.net/ghd-straightener-boho-chic-limited-edition-uk-sale-p-3.html/ GHD Boho Chic
http://www.ghdhaironline.net/new-ghd-straightener-black-butterfly-uk-sale-p-7.html/ GHD Butterfly Black
http://www.ghdhaironline.net/new-ghd-straightener-blue-butterfly-uk-sale-p-4.html/ GHD Butterfly Blue
http://www.ghdhaironline.net/new-ghd-straightener-green-butterfly-uk-sale-p-5.html/ GHD Butterfly Green
http://www.ghdhaironline.net/new-ghd-straightener-pink-butterfly-uk-sale-p-6.html/ GHD Butterfly Pink
http://www.ghdhaironline.net/new-ghd-straightener-red-butterfly-uk-sale-p-8.html/ GHD Butterfly Red
http://www.ghdhaironline.net/scarlet-deluxe-collection-set-uk-sale-p-9.html/ GHD Edizione limitata 2011
http://www.ghdhaironline.net/ghd-green-peacock-limited-edition-uk-sale-p-10.html/ GHD Green Peacock 2012


Reagovať

C7RG  (29.11.2012 03:19:39)     
coach

Monseigneur Bienvenu, poor, humble, retiring, was not accounted among the big mitres. This was plain from the complete absence of young priests about him. We have seen that he "did not take" in Paris. Not a single future dreamed ## of engrafting itself on this solitary old man. Not a single sprouting ambition committed the folly of putting forth its foliage in his shadow. His canons and grand-vicars were good old [url=http://www.louisvuittonhandbagsoutletonlines.com/]www.louisvuittonhandbagsoutletonlines.com[/url] men, rather vulgar like himself, walled up like him in this diocese, without exit to a cardinalship, and who resembled their bishop, with this difference, that they were finished and he [url=http://www.coachfactoryoutleteshoponline.net/]coach outlet store online[/url] was completed. The impossibility of growing great under Monseigneur Bienvenu was so well understood, that no sooner had the young men whom he ordained left the seminary than they got themselves [url=http://www.coachfactoryoutletonlinesq.com/]coach outlet online[/url] recommended to the archbishops of Aix or of Auch, and went off in a [url=http://www.coachfactoryoutletonlinesq.com/]coach factory outlet online[/url] great hurry. For, in short, we repeat it, men wish to be pushed. A saint who dwells in a paroxysm of abnegation is a dangerous neighbor; he might communicate to you, by contagion, an incurable poverty, an anchylosis of the joints, which are useful in advancement, and in short, more renunciation than you [url=http://www.michaelkorshandbagsoutletz.com/]michael kors bags[/url] desire; and this infectious virtue is avoided. Hence the isolation of Monseigneur Bienvenu. We live in the midst of a gloomy society. Success; that is the lesson which falls drop by [url=http://www.michaelkorsoutletonlinest.com/]michael kors[/url] drop from the slope of corruption.

Reagovať

ylq  (22.02.2017 10:16:28)     
ylq
pay http://www.oakleys-2017.in.net/ more, http://www.christianlouboutin.org.uk/ not http://www.timberlandbootsoutlet.us.com/ an http://panthers.nfljersey.us.com/ end http://www.vans-shoes.co.uk/ in http://www.mcmbackpacks.in.net/ order http://www.swarovski-crystals.us.com/ to http://www.nba-shoes.com/ carry http://www.rolexwatches-canada.ca/ more http://www.burberrys-outlets.org.uk/ hope. http://www.ugg-boots-australia.com.au/ So, http://www.longchamp.com.de/ when http://www.toms-shoes.net.co/ we http://www.swarovski-online-shop.de/ are http://grizzlies.nba-jersey.com/ in http://www.tommy-hilfiger-online.de/ a http://www.nikeskoes.dk/ trough, http://www.nike-schoenen.co.nl/ do http://michaelkors.euro-us.net/ not http://www.tomsoutlet-online.net/ be http://www.swarovski-australia.com.au/ too http://cavaliers.nba-jersey.com/ pessimistic, http://www.scarpe-hoganoutlets.it/ we http://seahawks.nfljersey.us.com/ will http://www.adidas-superstars.nl/ one http://www.timberland-boots.com.co/ day http://www.jimmy-chooshoes.com/ go http://www.christianlouboutinshoesoutlet.org/ up. http://www.the-northfacejackets.co.uk/ Exposure http://www.nike-air-force.de/ crest, http://www.nike-skor.com.se/ do http://airmax.misblackfriday.com/ not http://www.polos-ralphlauren.us.org/ forget, http://www.cheap-rayban.com.co/ one http://longchamp.blackfriday.in.net/ day http://www.ralphs-laurens.co.uk/ also http://www.cheap-baseballbats.us/ down.A http://www.bcbg-dresses.com/ lot http://www.mcmhandbags.com.co/ of http://www.pulseraspandora.com.es/ things http://www.fendi-outlet.in.net/ in http://www.converse.com.de/ the http://www.oakley-outletonline.com.co/ world, http://www.raybanoutlet.ca/ and http://www.oakley-sunglasses.mex.com/ no http://packers.nfljersey.us.com/ right http://hornets.nba-jersey.com/ and http://lions.nfljersey.us.com/ wrong http://www.iphone-cases.net/ answers, http://www.polos-outlets.com/ it http://www.toms-outlets.us.com/ is http://www.christian-louboutins.in.net/ not http://www.timberlandshoes.net.co/ necessary http://www.barbours.us.com/ everything http://www.rolexwatchesforsale.us.com/ seriously, http://www.ralph-laurenoutletonline.com/ failing http://www.adidassuper-star.de/ rivalry. http://www.air-max.com.de/ The http://www.thenorthfacejackets.fr/ mind http://www.monclerjackets.in.net/ eased, http://www.cheap-michaelkors.in.net/ while http://www.underarmour.us.com/ the http://www.toms--outlet.com.co/ careless http://www.beatsbydre.com.co/ and http://www.poloralphlauren.cc/ sloppy, http://www.nikeshoes-outlet.com/ forgive http://www.basketballshoes.com.co/ and http://www.reebok.com.de/ forget. http://www.tommy-hilfigers.com/ Do http://www.northfaceoutlet.com.co/ not http://www.beats-by-dre.com.co/ immediate http://www.burberry-handbagssale.com.co/ fast, http://www.ralphlaurencanada.ca/ Gordian http://www.omega-watches.com.co/ knot http://www.longchamp-handbagsoutlet.us.com/ resentment. http://www.toms-shoesoutlet.us/ Do http://www.nikeair--max.fr/ not http://jaguars.nfljersey.us.com/ bet http://www.uggsoutlet.com.co/ on http://www.beatsbydrdrephone.com/ a http://www.salomon-schuhe.com.de/ moment http://www.hogan.com.de/ of http://www.burberry-outletcanada.ca/ anger, http://www.michaelkors.com.se/ Tim http://www.hugo-bossoutlet.com/ how http://www.the-northfacejackets.net.co/ much http://www.nike-factorys.us/ trouble; http://warriors.nba-jersey.com/ do http://www.uhren-shop.com.de/ not http://www.michaelkorsoutlet-online.ar.com/ win http://www.adidas.us.com/ or http://www.tory-burchoutlet.com.co/ lose http://www.nikefree-run.org.uk/ the http://www.abercrombie-andfitch.ca/ struggle http://www.michael-kors.com.es/ for http://www.burberry-outletonline.cc/ a http://www.swarovskissale.co.uk/ moment, http://www.nike-tnrequinpascher.fr/ lost http://www.nikestore.us/ all http://www.ralph-laurenspolo.co.uk/ feeling. http://www.tommy-hilfiger.co.nl/ In http://www.dsquared2.us.com/ fact, http://www.toms-shoe.us.com/ "obedience" http://www.adidas-shoes.cc/ is http://www.nikeair-max.es/ not http://www.burberryoutlets.net.co/ so http://www.lauren-ralphsoutlet.co.uk/ difficult, http://www.replica-handbags.net.co/ in http://www.ugg-australia.com.de/ fact, http://www.rolex-watches.us.com/ "no http://wizards.nba-jersey.com/ dispute" http://eagles.nfljersey.us.com/ is http://bengals.nfljersey.us.com/ a http://www.uggs-boots.net.co/ sober, http://www.ray-banssunglasses.org/ in http://www.montblancpens-sale.com/ fact, http://www.rayban-pascher.fr/ "Going" http://www.tommy-hilfiger.in.net/ is http://www.ferragamoshoes.in.net/ a http://www.abercrombiefitchs.cc/ positive http://www.true-religion.com.co/ attitude. http://www.adidas.com.se/ Going, http://www.pandora.com.de/ it http://www.barbour-factory.com/ is http://www.nike-max.fr/ often http://www.timberlands-paschere.fr/ understood http://www.uggsoutlet.net.co/ as http://www.handbagsoutlet.in.net/ something http://www.coach-factoryoutlet.net.co/ not http://www.prada-shoes.com.co/ required, http://www.pradahandbags.net.co/ resigned, http://www.ralph-laurenpolosoutlet.com/ also http://www.oakleys-outlet.in.net/ a http://coach.blackfriday.in.net/ reason http://michaelkors.misblackfriday.com/ to http://www.guessfatory.net/ escape http://www.pandorajewelry.top/ the http://rockets.nba-jersey.com/ problems http://www.womenclothes.in.net/ and http://www.cheapjerseys.net.co/ difficulties. http://www.ralphlaurenonlineshop.de/ In http://www.longchamps.us.com/ fact, http://www.coach-outletonline.net.co/ revel http://76ers.nba-jersey.com/ not http://www.nike-air-max.com.au/ give http://www.michael-korssale.us.com/ up http://www.nikeshoesoutlet.org.uk/ the http://www.horlogesrolex.nl/ pursuit.But http://steelers.nfljersey.us.com/ in http://www.thomas-sabo.com.de/ the http://www.rosheruns.us/ open-minded http://www.oakleys-outlet.it/ attitude http://www.ray-bans.co.uk/ to http://www.ralphslaurenoutlet.us.com/ face http://www.nikefree-run.net/ life. http://www.hermes-bags.net/ Going http://www.cheap-jerseys.mex.com/ is http://www.the-northface.com.co/ a http://www.woolrich-clearance.com/ kind http://www.nike-air-max.com.de/ of http://www.newbalance-shoes.org/ wisdom http://bills.nfljersey.us.com/ that http://www.wedding-dresses.cc/ can http://www.coachoutlet-online.com.co/ get http://chargers.nfljersey.us.com/ people http://www.rayban-pas-cher.fr/ in http://www.nike-huaraches.nl/ a http://www.oakleyoutlet.ar.com/ frenetic http://www.nike-air-max.com.se/ environment, http://www.michael-korsbags.co.uk/ still http://michaelkors.blackfriday.in.net/ have http://www.puma-shoes.de/ a http://www.christianlouboutinshoes.jp.net/ peaceful http://www.cheap-raybansoutlet.in.net/ mind, http://www.converse.net.co/ a http://www.calvin-kleins.net/ cool http://www.hollisters-canada.ca/ head; http://www.jordan-shoes.com.co/ revel http://www.new-balance-schuhe.de/ is http://www.nikeshoes.org.es/ an http://www.mcm-bags.us.org/ accomplishment, http://www.uggs-boots.com.co/ is http://raptors.nba-jersey.com/ stricken http://www.nfljersey.us.com/ vicissitudes http://www.coachblackfriday.com/ of http://www.valentino-shoesoutlet.us/ this http://www.michaelkors-canadaoutlet.ca/ world, http://www.nikerosherun.us/ is http://www.hollisters.us.com/ read http://www.hermesbirkin-outlet.com/ to http://www.barbour-jacketsoutlet.net/ the http://www.hollisteronlineshop.com.de/ human http://www.ralphlaurens-outlet.co.uk/ experience. http://www.abercrombie-andfitchs.com/ Sometimes http://www.nba-jersey.com/ not http://www.hollister-abercrombie.com.se/ understand, http://www.chiflatiron.net.co/ just http://www.michaeljordan.com.de/ do http://www.vans-schuhe.com.de/ not http://www.cheapuggs-boots.com.co/ want http://www.adidasshoesca.ca/ to http://www.abercrombie-and-fitch.us.com/ understand. http://www.nike-roshe-run.de/ Sometimes http://www.michaelkors.co.nl/ I http://www.ugg-bootsclearance.com/ do http://www.iphone-cases.in.net/ not http://www.toms-outlet.net/ know http://www.rayban.co.nl/ or http://www.designer-handbagsoutlet.us.com/ just http://www.co-aol.com/ do http://www.newoutletonlinemall.com/ not http://www.converse-shoes.net/ want http://broncos.nfljersey.us.com/ to http://www.coach-factory.in.net/ say http://www.coach-outletonline.ca/ it. http://www.zxcoachoutlet.com/ Sometimes http://www.hollisterclothingstore.org/ he http://saints.nfljersey.us.com/ does http://www.supra-shoes.org/ see, http://thunder.nba-jersey.com/ but http://www.vibram-fivefingers.in.net/ do http://www.sunglasses-outlet.net/ nothing, http://www.converses-outlet.com/ so http://www.to-coachoutlet.com/ he http://bulls.nba-jersey.com/ remained http://magic.nba-jersey.com/ silent. http://www.the-northfaces.net.co/ Some http://www.ok-em.com/ words, http://www.truereligionjeans.net.co/ for http://www.raybans.org.es/ keeping http://www.puma-shoesoutlet.com/ everything. http://www.christian-louboutinshoes.in.net/ Some http://49ers.nfljersey.us.com/ pain http://www.airmax-2015.org/ for http://www.rosherun.co.uk/ silent http://www.chi-flatiron.us.com/ forget.A http://www.raybans-outlet.com.co/ lot http://www.newbalanceshoes.com.es/ of http://www.airjordans.us/ things, http://www.michaelkors.so/ you http://www.monclers-outlet.us.com/ know http://celtics.nba-jersey.com/ like. http://www.mcms-handbags.com/ A http://www.burberry-outletsonline.org.uk/ lot http://www.giuseppezanotti.com.co/ of http://www.michael-korshandbags.us.org/ change, http://www.nikefreeshoes-inc.co.uk/ without http://www.bottega-veneta.in.net/ saying http://www.nike-schuhe.com.de/ it, http://www.airmax-90.org/ and http://www.newbalancecanada.ca/ they http://www.asicsoutlet.us.org/ understand http://kings.nba-jersey.com/ just http://www.cheapshoes.net.co/ fine. http://mavericks.nba-jersey.com/ The http://www.pradaoutlet.com.co/ method http://www.oakley--sunglasses.com.au/ used http://celine.blackfriday.in.net/ to http://www.oakleys2016.com/ the http://www.marc-jacobsonsale.com/ problem, http://www.oakley-outlet.net.co/ the http://www.ugg-boots.us.org/ problem http://coach.misblackfriday.com/ is http://www.tomsshoes-outlet.us.com/ very http://www.rayban-sunglasses.co/ simple. http://www.juicycouture.com.co/ From http://www.nhl-jerseys.us.com/ another http://www.michaelkors-outletonline.cc/ perspective http://www.ralphlauren-polos.com.co/ of http://redskins.nfljersey.us.com/ things, http://titans.nfljersey.us.com/ doing http://www.coach-factoryyoutletonline.net/ things http://rayban.blackfriday.in.net/ easily; http://www.michael-kors.cc/ change http://www.nfl-jersey.us.org/ the http://www.burberry-outletstore.net/ mentality http://patriots.nfljersey.us.com/ to http://www.michaelkorsoutletonline.net.co/ see http://www.michael-kors-taschen.com.de/ life http://www.canadagoosesonline.com/ and http://www.nikefree5.net/ life http://www.oakleys.in.net/ more http://www.philipp-plein.us.com/ exciting; http://dolphins.nfljersey.us.com/ Care http://www.salvatoreferragamo.in.net/ to http://www.ray-banssunglasses.co.uk/ be http://www.cheapjerseys.us.org/ someone http://www.swarovski-canada.ca/ else, http://www.longchamp-bags.us.com/ life http://www.ferragamo.com.co/ more http://www.barbour.in.net/ beautiful. http://www.air-maxschoenen.nl/ Know http://www.burberrybags-sale.net/ how http://colts.nfljersey.us.com/ to http://www.instylers.us.org/ work, http://www.christianlouboutin-shoes.ca/ live http://azcardinals.nfljersey.us.com/ more http://www.giuseppe-zanotti.net/ freely! http://www.hermes-outlet.net.co/ Life http://www.tory-burch.us.org/ has http://www.air-huarache.co.uk/ two http://www.long-champoutlet.com/ errors: http://www.oakleysunglasses-canada.ca/ First, http://www.beatsheadphone.in.net/ life http://www.cheap-oakleyssunglasses.com/ posters, http://www.ralph-laurenoutletonline.in.net/ the http://www.bcbg-maxazria.ca/ second http://www.nikestore.com.de/ is http://spurs.nba-jersey.com/ to http://ravens.nfljersey.us.com/ look http://coach.euro-us.net/ at http://www.nike-rosherun.com.es/ the http://www.marc-jacobs.us.com/ lives http://www.burberryoutlet-sale.net/ of http://www.outlet-burberry.net.co/ others. http://www.oakleys-sunglasses.in.net/ Because http://www.juicycoutureoutlet.net.co/ they http://pistons.nba-jersey.com/ seem http://www.designerhandbagsoutlet.net.co/ unable http://www.cheap-jerseys.cc/ to http://www.nike-airmax.us.com/ prove http://oakley.blackfriday.in.net/ their http://www.mbt-shoes.us.com/ own http://buccaneers.nfljersey.us.com/ happiness, http://www.hollister-clothing.in.net/ it http://falcons.nfljersey.us.com/ becomes http://www.tracksuits-store.com/ necessary http://www.canadagooses-jackets.com/ to http://www.michael-kors-australia.com.au/ use http://www.oakley.com.de/ other http://www.soccers-shoes.net/ people's http://www.lacosteoutlet.us.com/ eyes http://www.armani-exchange.in.net/ to http://www.airyeezy.us.com/ prove http://www.ghdhairstraightener.cc/ it.In http://browns.nfljersey.us.com/ fact, http://www.soft-ballbats.com/ this http://www.michael-kors-outlet.us.org/ is http://www.mk-com.com/ a http://www.ray-bans.net.co/ kind http://nuggets.nba-jersey.com/ of http://www.cheap-jordans.net/ vanity http://www.jimmy-choos.com/ and http://www.mizuno-running.net/ inferiority http://www.truereligion-outlet.us.org/ complex. http://www.uggs.co.nl/ Do http://knicks.nba-jersey.com/ not http://suns.nba-jersey.com/ live http://www.tommyhilfigerca.ca/ too http://www.pandoracharms-canada.ca/ passive, http://www.babylisspros.in.net/ because http://www.michael-korsoutlet.cc/ it http://www.longchamp.com.co/ makes http://www.tommy-hilfiger.com.de/ you http://www.versaceoutlet.us.com/ very http://giants.nfljersey.us.com/ hard. http://nets.nba-jersey.com/ As http://www.cheapmichaelkors.us.org/ long http://www.poloralphlaurenoutlet.net.co/ as http://rams.nfljersey.us.com/ they http://www.mk-outletonline.us/ feel http://www.rayban.com.de/ happy http://www.michael-korsbags.org.uk/ on http://www.hollister-clothingstore.com/ the http://www.ed-hardy.us.com/ line, http://www.bottega-venetas.cc/ what http://www.uggs-australia.com.co/ you http://www.the-northfaces.us.com/ do http://pelicans.nba-jersey.com/ not http://uggboots.misblackfriday.com/ need http://www.prada.com.de/ to http://cowboys.nfljersey.us.com/ prove http://lakers.nba-jersey.com/ to http://www.raybanssunglasses.in.net/ others. http://www.levisjeans.com.co/ Do http://www.mlb-jerseys.us.com/ not http://www.cheap-rolex-watches.org.uk/ patronize http://heat.nba-jersey.com/ watching http://www.toryburchsale.com.co/ others, http://www.uggsstore.us.com/ the http://www.nike-outlet.us.org/ wrong http://www.nike-mercurial.in.net/ way http://www.rolex-watches.net.co/ beneath http://www.kate-spades.com.co/ their http://www.barbour-jackets.us.com/ feet. http://www.nikeair-max.ca/ Love http://www.cheap-michaelkors.com/ is http://www.ray-bansoutlet.in.net/ the http://www.retro-jordans.com/ gift http://www.cheapnhljerseys.us.com/ of http://www.cheap-mlbjerseys.us.com/ God, http://www.raybans-sunglass.com/ is http://www.oakleyssunglasses.in.net/ the http://www.newbalance-outlet.org/ only http://www.chrome-hearts.in.net/ irreversible http://www.katespadeoutlet.gb.net/ meet, http://www.burberrys-bags.net.co/ to http://raiders.nfljersey.us.com/ cherish http://www.abercrombie-kid.us.com/ the http://www.kates-spade.com/ good http://www.ugg-bootscanada.ca/ fate, http://www.uggboots.com.de/ is http://www.thenorthface.com.de/ that http://www.nike-rosheruns.nl/ it http://www.burberryoutlet-sale.com.co/ has http://jazz.nba-jersey.com/ a http://www.mcm-handbags.org/ life http://coach-outlet.tumblr.com/ of http://www.pandoras-charms.org.uk/ wealth; http://texans.nfljersey.us.com/ have http://www.cheap-thomassabos.co.uk/ a http://coachoutlet.euro-us.net/ happy http://www.oakleys.org.es/ life; http://www.oakleysunglasses2017.com/ God http://www.omegarelojes.es/ has http://www.insanity-workout.us.com/ given http://chiefs.nfljersey.us.com/ us http://www.adidas-schuheonline.de/ the http://vikings.nfljersey.us.com/ edge http://www.polos-outletstore.net/ of http://www.cheap-nike-shoes.net/ mutual http://hawks.nba-jersey.com/ affection.Whether http://www.asics-shoesoutlet.com/ the http://www.longchampoutlet.com.co/ edge http://www.true-religions.com/

http://www.swarovskijewelrys.in.net/ http://www.jordanrelease-dates.us.com/ http://www.nikeairmaxnc.co.uk/ http://www.celine-bags.org/ http://www.burberryonlineshop.de/ http://www.burberry-handbagsoutlet.net.co/ http://www.polo-ralph-lauren.de/ http://www.oakleys-frame.net/ http://www.truereligions.net/ http://www.uggs-onsale.net/ http://www.tory-burchsandals.in.net/ http://www.nike-shoescanada.ca/ http://trailblazers.nba-jersey.com/ http://www.christianlouboutinoutlet.net.co/ http://www.michaelkors-bags.com.co/ http://www.ralph-laurens.org.uk/ http://www.ralphlauren-au.com/ http://www.michaelkorsbags.us.org/ http://www.thenorth-face.ca/ http://www.michaelkorsoutlet.ar.com/ http://www.p90xworkout.in.net/ http://www.vans-shoes.net/ http://www.pandorajewellery.com.au/ http://www.truereligion-outlet.com.co/ http://bucks.nba-jersey.com/ http://www.soccer-shoesoutlet.com/ http://www.cheapreplica-watches.in.net/ http://www.raybans-outlet.cc/ http://clippers.nba-jersey.com/ http://www.nike-free-run.de/ http://www.montres-pascher.fr/ http://www.jordanretro.org/ http://www.michael-kors.net.co/ http://pacers.nba-jersey.com/ http://www.omegawatches.in.net/ http://www.katespades-outlet.in.net/ http://jets.nfljersey.us.com/ http://www.prada-handbags.net.co/ http://bears.nfljersey.us.com/ http://ralphlauren.blackfriday.in.net/ http://www.uggs-online.com/ http://www.tnf-jackets.us.com/ http://www.givenchy.in.net/ http://www.tommyhilfiger.net.co/ http://www.oakleyoutlet.fr/ http://www.air-huaracheshoes.co.uk/ http://www.adidasshoes.org.es/ http://www.ray-bansoutlet.it/ http://timberwolves.nba-jersey.com/ http://www.abercrombiehollister.nl/


Reagovať

eddie  (04.04.2019 19:37:48)     
salomon boots
[url=http://www.bose.us.org/]bose[/url]
[url=http://www.zapatoslouboutin.com/]Zapatos Christian Louboutin[/url]
[url=http://www.zapatillas-offwhite.com/]Adidas Off White[/url]
[url=http://www.nmd.in.net/]nmd shoes[/url]

Reagovať

xiuying23  (25.04.2019 07:04:03)     
adidas
[url=http://www.goyardbackpack.us.com/]goyard tote[/url]
[url=http://www.fitflop--shoes.us.com/]fitflop sale[/url]
[url=http://www.moncler-coat.us.com/]moncler[/url]
[url=http://www.nikeairmax-97.us.com/]air max 97[/url]

Reagovať

kathy  (17.06.2019 22:30:00)     
timberland shoes
[url=http://suns.nbajerseys-store.us/]suns[/url]
[url=http://nygiants.nflshop-jerseys.us/]ny giants[/url]
[url=http://losangeleslakers.nbajerseysshop.us/]los angeles lakers[/url]
[url=http://packers.wholesale-nfljerseys.us/]packers[/url]

Reagovať

cora  (03.07.2019 08:59:06)     
supreme clothing
[url=http://www.newnfljerseys.us/tags_products/white-broncos-super-bowl-hoodie_4924.html]white broncos super bowl hoodie[/url]
[url=http://www.custombaseballjerseys.us/tags_products/angels-baseball-tennis-shoes_7250.html]angels baseball tennis shoes[/url]
[url=http://www.cheapnhl-jerseys.us/tags_products/saint-louis-blues-lines_6624.html]saint louis blues lines[/url]
[url=http://www.custombaseballjerseys.us/tags_products/jose-fernandez-astros_5124.html]jose fernandez astros[/url]

Reagovať


Pridať nový komentár

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?

V rámci komentárov nemožno použiť značky jazyka HTML (tagy).

Ak chcete vložiť tučný text, linku, či mailovú adresu, použite prosím nasledovné značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domena.sk[/odkaz], [email]meno@domena.sk[/email]

Poslať linku priateľoviFormát na tlač

           Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.