hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

14. 04. 2021 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuVláda ignoruje študentov, schválila reformu

Študentská rada vysokých škôl

Študentská rada vysokých škôl Slovenskej republiky (ŠRVŠ SR) považuje dnešné schválenie zákona o študentských pôžičkách za vážne porušenie vzájomných vzťahov s Ministerstvom školstva SR. Vláda neakceptovala zásadné pripomienky oficiálnych reprezentantov študentov a novelu zákona schválila bez toho, aby o predložení zákona vopred čo i len informovala zástupcov študentov.

(26. 05. 2004)Linka na dnesFeminet.sk

Vynikajúci slovenský server ženského hnutia. Obsahuje kopu materiálov teoretického rázu i články o aktuálnych problémoch. Kto má úprimný záujem dozvedieť sa niečo o feminizme a feminizmoch, bez predsudkov omieľaných bežnými slovenskými médiami, nech zamieri sem.Naše reality show

(alebo tak si tu žijeme)


Gabriela Rothmayerová

vydané 29. 04. 2005 • prečítané 11883x
formát na tlačŠtudenti nám opäť štrajkujú.
To sa im štrajkuje, keď už môžu! Prečo robia z vecného problému problém politický?
Takéto otázky (okrem mnohých iných) som zaznamenala v rozličných médiách.
Študenti však na svoje počínanie nepotrebovali radu propagandistov.


Na pobabraných maturitách prepadli z chápania demokracie premnohí politici, premnohí známkujúci propagandisti a iní humoristi. Zato zmaturovali s vyznamenaním štrajkujúci stredoškoláci. Pretože zvíťazila ich dôstojnosť. Nebolo ich treba usmerňovať spoza rečníckych pultíkov, ba ani spred kamier, zastali sa - vedomí si svojich práv - sami seba. Škoda, že to nepochopil ich najvyšší úradník.

Minister školstva pôsobí ako dobrý a slušný človek. Aj preto bolo skľučujúce vidieť, ako mu z celej bytosti sála vedomie viny. Aká to bola (pýcha?) vyššia moc, ktorá mu nedovolila zbaviť sa trápenia a čestne odstúpiť? Smutné bolo sledovať, ako odkazuje študentom, že je ochotný diskutovať, ale iba solídne, nie aby do neho hádzali vajcia a kričali na neho. A ešte tristnejšie bolo, keď tak trochu vrchnostensky zhodnotil, že študenti majú právo štrajkovať a zhromažďovať sa. Toto právo predsa neudeľuje minister, ale zákon, dokonca ten najvyšší!

Často sa v našich končinách opakuje odkaz pápeža Jána Pavla II.: Nebojte sa! Ale ako keby sa to prekonávanie strachu a výzva k odvahe týkalo iba vecí, ktoré sú už vyhrané.

Nebát se a nekrást, odkazoval dávno pred pápežom aj Tomáš Garrigue Masaryk.

Také jednoduché. Ktovie, prečo aktuálne dodnes...


*       *        *

Nedávno navštívil Bratislavu jeden z najväčších žijúcich židovských spisovateľov Arnošt Lustig. Zažil koncentračné tábory, pri útekoch sa niekoľkokrát ocitol na hranici smrti. Niekoho takáto skúsenosť zlomí, už navždy sa obáva, čo sa môže stať, a preto radšej uhýba a ,,spolupracuje", alebo sa pre zdanlivý prospech nechá zlomiť. A z niekoho urobí už navždy rovného človeka. Čo rozhodne, či sa staneme gumenými panákmi, alebo skalou, o ktorú sa aj v nepohode dá oprieť?

Arnošt Lustig mi porozprával príhodu zo svojho detstva: osemročný sa pobil s najväčším bitkárom Heydukovekj ulice nafúkaným Otom Kubrom. Mladší, slabší, údery schytávajúci ale o spravodlivosti svojho boja presvedčený Arnošt sa s ním raz pustil za pasy - a zvíťazil. ,,Tá šupa rozhodla. Kubr bol na nejaký čas v ulici vyradený," spomína spisovateľ. A zároveň hovorí, že vtedy sa dotkol záhady boja: Porazení si ctia víťaza, ak bojoval čestne. Pohŕdajú zbabelcami.


*       *        *

Rovno pred nemocnicou zomrel človek. Umieral celý deň. Pred očami spoluobčanov.

,,Ale veď to bol voľajaký bezdomovec," počula som z naleštených úst neznámej dámy, keď sa o prípade rozprávala s priateľkou. A tá druhá dodala: ,,Veď mu je takto lepšie."

Koľko statočných, bohabojných, serióznych občanov si aspoň v duchu nepovedalo - a veď mu je takto lepšie...


*       *        *

Na sídlisku, kde žijú Rómovia, odpojili vodu.

,,Ale veď to sú Cigáni," zaznamenala som v jednej debate. ,,Ani Cigáni nemôžu žiť bez vody," protestovala som. ,,Majú platiť!" znela odpoveď, napriek tomu, že bez vody ide o život.

Spomenula som si na Hemingwaya. A na motto jeho románu Komu zvonia do hrobu (pochádzajúce od Johna Donnea): ,,Smrť každého človeka umenší mňa, lebo ja som súčasťou človečenstva: a preto sa nikdy nepýtaj, komu zvonia do hrobu. Zvonia tebe."


*       *        *

Niekto umiera a niekomu sa žije. Ako v rozprávke. Napríklad tejto:

Žila-bola jedna obyčajná žena. Neveľká-nemalá, netučná-nechudá, nehlúpa-nemúdra, taká, akých si žijú stovky, tisíce, milióny na tomto našom hrbatom svete.

Čo sa však nestalo. Obyčajná žena vykopala v blate poprevratového Klondiku - hrudu zlata! Naša obyčajná žena zostala aká bola - neveľká-nemalá, netučná-nechudá, nehlúpa-nemúdra, no odrazu s množstvom núl. Na konte, pravdaže. Čo však s nulami, keď ich niet komu ukázať? Nuž sa pokúsila vyrobiť si z tých núl káričku, ktorou by sa priviezla cez politickú stranu na hradný vŕšok. Ktovie, kto hodil pod káričku poleno a sľubný rozjazd divožienke zastavil. Dnes nám mohla už i inak vládnuť!

No naštartovaná kárička s nulami, hoci to chvíľu vyzeralo, že sa vezie z kopca, predsa len našla cieľ. Mladý, dobre vyzerajúci, spievajúci, nespútaný, originálny. Nuž si ho do káričky posadila, pohrala sa, ako sa už dievčatká vedia pohrať so svojimi bábikami - vyparádila do nových šatočiek, posadila do domčeka, povozila na autíčkach.

Ale čo z toho mala? Načo jej bola bábika, s ktorou sa nemožno ísť pochváliť kamarátkam? Načo je taký domček a nábytoček v ňom, keď ho nikto nevidí? A tak naša obyčajná žena so svojou bábikou predstúpila pred kameru.

I zrodila sa z našej obyčajnej ženy hviezda. Dnes už vraj medzinárodná. O nájdenej hrude zlata a páchnucom blate sa nehovorí - veď je to hviezda!

Naša obyčajná žena so svojím nakúpeným manželom sa dobre bavia. Zdá sa, že sa dobre bavíme s nimi. Aj vtedy, keď pred našimi očami donaha vyzliekajú dušu človeka. No a čo, veď vyzliekajú dušu iba chudákom a chuderám. Mali si rozmyslieť, do čoho idú!

Pravdaže - do hry, v ktorej možno získať milióny, vždy pôjdu najmä tí, ktorí nič nemajú. O nich súdny človek nepochybuje.

O čom však pochybuje je zdravý rozum osnovateľov tejto reality show: Ktovie, prečo dopustili, aby boli šance také nevyrovnané? Reklama, ktorú obyčajnej žene poskytli, vysoko prevyšuje ponúknuté milióny, ktoré sú vraj v hre. Tak prečo je neúprosná skrytá kamera namierená iba na úbohé obete krutej hry na pravdu? Keby tak v každej sekunde dňa i noci, v každej miestnosti a každom miestečku na svete, sledovala skrytá kamera našu obyčajnú ženu - to by sme sa nasmiali!

A azda by sme sa dozvedeli, o čo je život tejto obyčajnej ženy cennejší, ako život nášho bezdomovca.

Alebo ako život Rómov, ktorí nemajú ani na tú povestnú slanú vodu.


*       *        *

Medzi nemenné veličiny patria prírodné zákony. Zákon zachovania hmoty hovorí, že na svete sa nič nestratí a nič nepribudne.

Niekde hruda zlata zmizla, a niekde inde sa objavila.Gabriela Rothmayerová je novinárka a spisovateľka.

Vaše komentáre:

cora  (04.04.2019 20:03:07)     
stussy outlet
[url=http://www.yeezy-boost350.us.org/]yeezy[/url]
[url=http://www.pumashoesoutlet.us.org/]puma sneakers[/url]
[url=http://www.katespadepurses.us.org/]kate spade handbags[/url]
[url=http://www.ecco.in.net/]ecco[/url]

Reagovať

xuehui51  (25.04.2019 08:26:38)     
burberry wallet
[url=http://www.airmax90shoes.us.com/]nike air max 90[/url]
[url=http://www.northfacejacketoutlets.us.com/]womens north face jacket[/url]
[url=http://www.fitflop--sandals.us.com/]fitflop sandals[/url]
[url=http://www.pumarihannafenty.us.com/]fenty puma shoes[/url]

Reagovať

sandra  (17.05.2019 10:45:06)     
Nike Kyrie
[url=http://www.karen-millen.us/]Karen Millen[/url]
[url=http://www.bapehoodie.co.uk/]Bape Clothing[/url]
[url=http://www.jordanshoes.ca/]Air Jordan 11[/url]
[url=http://www.adidasnmdwomens.us/]Adidas NMD[/url]

Reagovať

karmit  (17.06.2019 22:39:52)     
salomon
[url=http://floridamarlins.cheapmlbshop.us/]florida marlins[/url]
[url=http://charlieculberson.cheapmlbshop.us/]charlie culberson[/url]
[url=http://kawhileonard.nbajerseys-store.us/]kawhi leonard[/url]
[url=http://anaheimangels.cheapmlbshop.us/]anaheim angels[/url]

Reagovať

minerva  (03.07.2019 09:01:08)     
adidas zx
[url=http://www.cheapbaseballjerseys.us/tags_products/yankees-jersey-2_1071.html]yankees jersey 2[/url]
[url=http://www.nfljerseysoutlet.us/tags_products/miami-dolphins-ladies-jersey_6133.html]miami dolphins ladies jersey[/url]
[url=http://www.cheapbasketballjerseys.us/tags_products/okc-thunder-adidas-hoodie_2276.html]okc thunder adidas hoodie[/url]
[url=http://www.custombaseballjerseys.us/tags_products/brett-favre-autograph-request_999.html]brett favre autograph request[/url]

Reagovať

dominick  (06.07.2019 17:42:41)     
Skechers Boots
[url=http://www.goldengoosesneakers.ca/]Golden Goose Shoes[/url]
[url=http://www.northfacejacket.us.org/]North Face Jacket[/url]
[url=http://www.curry5.ca/]Curry Shoes[/url]
[url=http://www.bvlgaris.us/]Bvlgari Sunglasses[/url]

Reagovať

wenhao94  (10.07.2019 22:37:07)     
mizuno wave rider
[url=http://www.pandorajewelryscharms.us.com/]pandora jewelry[/url]
[url=http://www.christianlouboutins.fr/]louboutin homme[/url]
[url=http://www.monclerjacket.org.uk/]moncler[/url]
[url=http://www.katespadebags.us.com/]kate spade[/url]

Reagovať

  
 (22.12.2020 18:25:05)     
Re: mizuno wave rider
http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Buy Amoxil Online <a href="http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/">Amoxicillin On Line</a> dxa.ocge.hejrup.sk.fhu.sh http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

Reagovať

  
 (22.12.2020 19:03:48)     
Re: mizuno wave rider
http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin 500 Mg <a href="http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/">Amoxicillin No Prescription</a> nlh.gzic.hejrup.sk.rqw.zr http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

Reagovať

katherine  (06.08.2019 16:18:17)     
Fitflop Shoes
[url=http://www.nikeairmaxshoes.us/air-max-89_2925.html]Air Max 89[/url]
[url=http://www.nikeairmax2019.us/nike-sf-air-force-1-high_3011.html]Nike Sf Air Force 1 High[/url]
[url=http://www.nike-trainersuk.co.uk/nike-acg-shoes_3799.html]Nike Acg Shoes[/url]
[url=http://www.nikeairmax2019.us/nike-free-run-yellow_5694.html]Nike Free Run Yellow[/url]

Reagovať

david  (09.08.2019 03:00:00)     
Pandora Rings
[url=http://www.ugg-canada.ca/]Ugg Slippers[/url]
[url=http://www.skechersgowalk.org.uk/]Skechers Go Walk[/url]
[url=http://www.coachcanadabags.ca/]Coach Canada[/url]
[url=http://www.katespadebags.us/]Kate Spade Outlet[/url]

Reagovať

sandra  (25.09.2019 10:36:11)     
Bape Canada
[url=http://www.birkenstock-canada.ca/]Birkenstock Sale[/url]
[url=http://www.vansshoesoutlet.us/]Vans Old Skool[/url]
[url=http://www.lebron-16.us.org/]Nike Lebron[/url]
[url=http://www.eccoshoessandals.us/]Ecco Shoes[/url]

Reagovať

yinghin49  (26.09.2019 00:12:47)     
adidas stan smith
[url=http://www.airmax90shoes.us.com/]nike air max 95[/url]
[url=http://www.goyardbag.us.com/]goyard tote[/url]
[url=http://www.nmds.ca/]yeezy boost 350[/url]
[url=http://www.zxflux.us/]adidas zx flux[/url]

Reagovať

leigh  (09.10.2019 16:36:14)     
Vans
[url=http://www.vibram.us.org/]Vibram[/url]
[url=http://www.burberrybagsuk.co.uk/]Burberry Shirt[/url]
[url=http://www.longchamp.in.net/]Longchamp Bags[/url]
[url=http://www.converse-uk.co.uk/]Converse Sale[/url]

Reagovať

ernestine  (28.10.2019 17:55:35)     
Nike Air Max
[url=http://www.tommyhilfiger-outlet.us/]Tommy Hilfiger Hoodie[/url]
[url=http://www.pumafentyshoes.us/]Puma Fenty[/url]
[url=http://www.underarmour-outlet.ca/]Under Armour Shoes[/url]
[url=http://www.swarovskicrystaloutlet.us/]Swarovski Bracelet[/url]

Reagovať

ronald  (13.01.2020 04:39:56)     
Salomon Boots
[url=http://www.coach-bags.co.uk/]Coach Crossbody Bags[/url]
[url=http://www.uggs-onsale.us/]Ugg Boots[/url]
[url=http://www.michaelkorshandbags.ca/]Michael Kors Canada[/url]
[url=http://www.hydroflasksale.ca/]Hydro Flask Canada[/url]

Reagovať

jerry  (19.01.2020 09:46:33)     
Vans Shoes Canada
[url=http://www.monclerjacketsoutlet.co.uk/]Moncler[/url]
[url=http://www.pandorarings.ca/]Pandora Jewelry[/url]
[url=http://www.pradabags.ca/]Prada Sunglasses[/url]
[url=http://www.pandorashop.us/]Pandora Shop[/url]

Reagovať

ernestine  (04.02.2020 08:54:17)     
Bape Clothing
[url=http://www.goldengoose-sneakers.co.uk/]Golden Goose[/url]
[url=http://www.bape-clothing.us.com/]Bape Hoodie[/url]
[url=http://www.balenciagashoes.ca/]Balenciaga[/url]
[url=http://www.adidas.us.org/]Adidas Shoes[/url]

Reagovať

laurie  (08.02.2020 00:21:54)     
Fitflop Boots
[url=http://www.curry7.ca/]Curry 7[/url]
[url=http://www.lecoqsportifshoes.us/]Le Coq Sportif Sneakers[/url]
[url=http://www.riverislanddresses.org.uk/]River Island Tops[/url]
[url=http://www.ralphlaurendresses.ca/]Ralph Lauren[/url]

Reagovať

jennifer  (10.02.2020 11:54:59)     
NMD
[url=http://www.puma-shoes.us.org/]Puma Rihanna[/url]
[url=http://www.birkenstock-sandals.ca/]Birkenstock Canada[/url]
[url=http://www.fitflop.us.org/]Fitflop Sandals[/url]
[url=http://www.eccoboots.ca/]Ecco[/url]
[url=http://www.eccoshoesoutlet.co.uk/]Ecco Shoes[/url]
[url=http://www.bosespeakers.ca/]Bose Soundlink[/url]
[url=http://www.adidasultraboost.ca/]Adidas Canada[/url]
[url=http://www.pandorashop.us/]Pandora Jewelry[/url]

Reagovať

thelma  (27.02.2020 21:43:09)     
Supreme Hoodie
[url=http://www.suicoke.us.org/]Suicoke Moto[/url]
[url=http://www.miumius.us/]Miu Miu Bags[/url]
[url=http://www.christianlouboutinoutletshoes.us/]Christian Louboutin Outlet[/url]
[url=http://www.hydroflasks.us.com/]Hydro Flask Water Bottle[/url]

Reagovať

david  (29.02.2020 15:56:57)     
Bvlgari Ring
[url=http://www.northfaceoutlet.co.uk/]North Face Outlet[/url]
[url=http://www.cartiercanada.ca/]Cartier[/url]
[url=http://www.airmax90.co.uk/]Air Max 720[/url]
[url=http://www.goldengoose-sale.us/]Golden Goose[/url]

Reagovať

antonio  (03.03.2020 22:01:31)     
Birkenstock
[url=http://www.filashoes.ca/]Fila Canada[/url]
[url=http://www.wirelessbeats.us.com/]Powerbeats 3[/url]
[url=http://www.louboutinshoes.us.org/]Christian Louboutin Shoes[/url]
[url=http://www.bapehoodie.us.org/]Bape[/url]

Reagovať

karina  (09.03.2020 13:55:11)     
Fjallraven Kanken
[url=http://www.kyrie-6.us/]Kyrie Shoes[/url]
[url=http://www.adidas-shoes.us.org/]Adidas Yeezy[/url]
[url=http://www.miumiuhandbags.us.com/]Miu Miu Tote Bags[/url]
[url=http://www.vansoldskool.co.uk/]Vans Shoes[/url]

Reagovať

katherine  (20.03.2020 14:26:45)     
Vibram 5 Fingers
[url=http://www.goldengoose-sneakers.org.uk/]Golden Goose Superstar Sneakers[/url]
[url=http://www.montblancpens.ca/]Mont Blanc Pens[/url]
[url=http://www.offwhite-hoodie.ca/]Off White T Shirt[/url]
[url=http://www.fjallravenkankencanada.ca/]Fjallraven[/url]

Reagovať

marianne  (22.03.2020 02:54:40)     
Goyard Wallet
[url=http://www.goyardcanada.ca/]Goyard[/url]
[url=http://www.asicstrainers.co.uk/]Asics[/url]
[url=http://www.northface-jackets.ca/]North Face Sale[/url]
[url=http://www.mizunooutlet.us/]Mizuno Volleyball Shoes[/url]

Reagovať

thelma  (27.04.2020 00:21:59)     
Christian Louboutin Heels
[url=http://www.stussy.us.org/]Stussy Shirt[/url]
[url=http://www.tommyhilfigerjacket.us/]Tommy Hilfiger Dresses[/url]
[url=http://www.hydroflasks.us.com/]Hydro Flask Water Bottle[/url]
[url=http://www.filashoes.ca/]Fila Hoodie[/url]

Reagovať

frank  (17.05.2020 22:24:10)     
Zanotti
[url=http://www.adidasshoes.ca/]Adidas Shoes[/url]
[url=http://www.ugg-canada.ca/]Ugg Boots[/url]
[url=http://www.brooksrunningshoes.us.org/]Brooks[/url]
[url=http://www.adidasclothing.us.org/]Adidas Tracksuit[/url]

Reagovať

magaret  (18.05.2020 22:27:08)     
Coach Bags
[url=http://www.scarpenikeairmax.eu/]Nike Scarpe[/url]
[url=http://www.filashoesshirt.us/]Fila Sneakers[/url]
[url=http://www.scarpevans.eu/]Scarpe Vans[/url]
[url=http://www.doudounethenorthface.fr/]Veste The North Face[/url]

Reagovať

linda  (02.06.2020 05:03:18)     
Air Max 2019
[url=http://www.yeezy.in.net/]adidas yeezy[/url]
[url=http://www.nhljerseyswholesale.us.org/]Wholesale NHL Jerseys[/url]
[url=http://www.airmax90shoes.us.com/]nike vapormax[/url]
[url=http://www.giuseppezanottis.us/]isabel marant[/url]

Reagovať

marianne  (04.07.2020 10:23:26)     
Pandora
[url=http://www.off-white.ca/]Off White Hoodie[/url]
[url=http://www.ferragamocanada.ca/]Salvatore Ferragamo Canada[/url]
[url=http://www.burberryscarf.us.org/]Burberry Sunglasses[/url]
[url=http://www.juicycouture-tracksuit.co.uk/]Juicy Couture Uk[/url]

Reagovať

dominick  (04.07.2020 21:18:06)     
MCM
[url=http://www.superdrys.us/]Superdry Jackets[/url]
[url=http://www.coach-handbags.us.org/]Coach Bags[/url]
[url=http://www.karenmillens.us/]Karen Millen Clothing[/url]
[url=http://www.brooks-shoes.us.org/]Brooks Shoes Outlet[/url]

Reagovať

ronald  (15.07.2020 01:32:10)     
Vans Canada
[url=http://www.bapehoodiestore.us/]Bape Store[/url]
[url=http://www.edhardyclothingoutlet.us/]Ed Hardy Shirt[/url]
[url=http://www.stuartweitzman.us.org/]Stuart Weitzman Boots[/url]
[url=http://www.converse.us.org/]Converse One Star[/url]

Reagovať

magaret  (13.08.2020 23:58:31)     
Fjallraven Kanken Backpack
[url=http://www.salomonrunningshoes.co.uk/]Salomon[/url]
[url=http://www.redbottoms-shoes.us/]Red Bottoms[/url]
[url=http://www.merrell-canada.ca/]Merrell Canada[/url]
[url=http://www.coachhandbags.co.uk/]Coach Tote Bags[/url]

Reagovať

sandra  (31.08.2020 03:20:22)     
Jordan Outlet
[url=http://www.vansoldskool.us/]Vans Old Skool[/url]
[url=http://www.longchamp-outlet.us/]Longchamp Bags[/url]
[url=http://www.asics.us.org/]Asics[/url]
[url=http://www.burberry-handbags.us/]Burberry Handbags[/url]

Reagovať

thelma  (07.09.2020 02:00:47)     
Fred Perry
[url=http://www.pandorajewelryoff.us.org/]Pandora Rings[/url]
[url=http://www.pandorajewelryofficialsite.ca/]Pandora Jewelry Official Site[/url]
[url=http://www.burberryscarf.us.org/]Burberry[/url]
[url=http://www.keenshoes.co.uk/]Keen Shoes[/url]

Reagovať

leigh  (12.09.2020 12:41:02)     
Balenciaga
[url=http://www.cartiers.us/]Cartier Love Bracelet[/url]
[url=http://www.ralphlaurenfactory.us/]Polo Ralph Lauren[/url]
[url=http://www.balenciaga-trainers.org.uk/]Balenciaga Shoes[/url]
[url=http://www.katespadebags.us.org/]Kate Spade Purses[/url]

Reagovať

jennifer  (13.09.2020 20:51:35)     
Louboutin
[url=http://www.merrell-canada.ca/]Merrell[/url]
[url=http://www.salomonrunningshoes.us/]Salomon Hiking Boots[/url]
[url=http://www.katespade-handbags.us.org/]Kate Spade Outlet[/url]
[url=http://www.eccostore.us/]Ecco Store[/url]

Reagovať

karina  (16.09.2020 05:47:19)     
Calvin Klein Underwear
[url=http://www.mizunoshoes.us.org/]Mizuno Shoes[/url]
[url=http://www.balenciagasneakersoutlet.us/]Balenciagas[/url]
[url=http://www.adidasshoesoutlet.us.com/]Adidas Ultra Boost[/url]
[url=http://www.thenorthfacejackets.org.uk/]North Face[/url]

Reagovať

katherine  (13.10.2020 23:39:30)     
Goyard Handbags
[url=http://www.ferragamoshoes.us.org/]Salvatore Ferragamo Shoes[/url]
[url=http://www.pandoracharms-jewelry.us/]Pandora Earrings[/url]
[url=http://www.lecoqsportifs.us/]Lecoq Sportif Sneakers[/url]
[url=http://www.geoxcanada.ca/]Geox Shoes[/url]

Reagovať

sandra  (21.10.2020 03:32:39)     
Adidas
[url=http://www.burberrybags.us.org/]Burberry Outlet[/url]
[url=http://www.nikeairforce1womens.us/]Air Force 1[/url]
[url=http://www.tomsshoes.org.uk/]Toms Sandals[/url]
[url=http://www.basketball-shoes.us/]Kyrie 6[/url]

Reagovať

jerry  (23.10.2020 18:03:12)     
Supreme Hoodie
[url=http://www.ralphlaurenpolos.us/]Ralph Lauren Polo Shirts[/url]
[url=http://www.adidasstansmith.us.org/]Stan Smith[/url]
[url=http://www.jordanshoescanada.ca/]Jordan Canada[/url]
[url=http://www.bapehoodiestore.us/]Store Bape[/url]

Reagovať

jennifer  (15.11.2020 19:45:19)     
Louboutin
[url=http://www.katespadecanadabags.ca/]Kate Spade[/url]
[url=http://www.airmax-shoes.us/]Air Max Shoes[/url]
[url=http://www.christianlouboutin-shoes.us.org/]Red Bottom Shoes[/url]
[url=http://www.lacostes.us.org/]Lacoste Polo[/url]

Reagovať

james  (27.11.2020 09:52:55)     
Asics
[url=http://www.fjallravenkanken-canada.ca/]Fjallraven[/url]
[url=http://www.birkenstocks.org.uk/]Birkenstock Shoes[/url]
[url=http://www.pandoracanadaring.ca/]Pandora Store[/url]
[url=http://www.mizuno-canada.ca/]Mizuno Volleyball Shoes[/url]

Reagovať

david  (28.11.2020 08:41:30)     
Converse High Tops
[url=http://www.katespade-bags.us.org/]Kate Spade Handbags[/url]
[url=http://www.pumatrainers.co.uk/]Puma Trainers Womens[/url]
[url=http://www.birkenstocksandalssale.us.org/]Birkenstock[/url]
[url=http://www.burberry-handbags.us/]Burberry Scarf[/url]

Reagovať

thelma  (15.12.2020 13:18:57)     
Birkenstock Shoes
[url=http://www.eccotrainers.co.uk/]Ecco Shoes[/url]
[url=http://www.todsshoes.org.uk/]Tods UK[/url]
[url=http://www.vibramshoes.ca/]Vibram[/url]
[url=http://www.lecoqsportif.us.org/]Le Coq Sportif Jackets[/url]

Reagovať

james  (24.12.2020 23:00:50)     
Asics Running Shoes
[url=http://www.yeezysupplycanada.ca/]Yeezy 700[/url]
[url=http://www.hydroflasks.us.org/]Hydro Flask Water Bottle[/url]
[url=http://www.fitflopsale.org.uk/]Fitflop Slippers[/url]
[url=http://www.offwhite-canada.ca/]Off White T Shirt[/url]

Reagovať

katherine  (25.12.2020 13:35:57)     
Supreme Hoodie
[url=http://www.nikeshoxr4.us/]Nike Outlet[/url]
[url=http://www.eccoshoesstore.us/]Ecco Shoes[/url]
[url=http://www.jordan34.us/]Jordan 13[/url]
[url=http://www.valentino.us.org/]Valentino[/url]

Reagovať

jerry  (16.01.2021 11:49:47)     
Off White
[url=http://www.birkenstockwomen.us/]Birkenstock Clogs[/url]
[url=http://www.salomonoutlet.us.com/]Salomon Shoes[/url]
[url=http://www.longchampbags.us/]Longchamp Outlet[/url]
[url=http://www.asicswomensshoesoutlet.us/]Asics Gel Kayano[/url]

Reagovať

james  (02.02.2021 06:44:20)     
Vans Slip On
[url=http://www.katespadefactory.us/]Kate Spade Bags[/url]
[url=http://www.birkenstockshoes-canada.ca/]Birkenstock Canada Women[/url]
[url=http://www.filashoes-canada.ca/]Fila Clothing Canada[/url]
[url=http://www.redbottomshoesoutlet.us/]Red Bottoms[/url]

Reagovať

katherine  (19.02.2021 22:28:16)     
Fila Sneakers
[url=http://www.fjallravenkankenoutlet.us/]Fjallraven Kanken Mini[/url]
[url=http://www.brookssneakers.us/]Brooks Running Shoes[/url]
[url=http://www.balenciagasneakersoutlet.us/]Balenciaga Shoes[/url]
[url=http://www.redbottom-shoes.us.org/]Red Bottom Shoes[/url]

Reagovať

jerry  (01.03.2021 21:05:08)     
Pandora Charms
[url=http://www.asics-canada.ca/]Asics Shoes[/url]
[url=http://www.balenciagacanadaonline.ca/]Balenciaga Shoes[/url]
[url=http://www.brooksshoesoutlet.us.org/]Brooks Sneakers[/url]
[url=http://www.birkenstockcanadawomen.ca/]Birkenstock Shoes[/url]

Reagovať

katherine  (02.03.2021 23:40:07)     
Bvlgari
[url=http://www.poloralphlaurenfactory.us/]Ralph Lauren Polos[/url]
[url=http://www.aldosandals.us/]Aldo Heels[/url]
[url=http://www.lecoqsportif-shoes.us/]Le Coq Sportif Tennis Shoes[/url]
[url=http://www.salvatore-ferragamo.us/]Salvatore Ferragamo Shoes[/url]

Reagovať

leigh  (12.03.2021 03:00:50)     
Ecco Sandals
[url=http://www.lacosteshoes.ca/]Lacoste Shirts Canada[/url]
[url=http://www.lululemonleggings.us.org/]Lululemon Shorts[/url]
[url=http://www.katespadehandbags.us.org/]Kate Spade Purses[/url]
[url=http://www.ferragamo-shoes.us/]Ferragamo Shoes Men[/url]

Reagovať


Pridať nový komentár

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?

V rámci komentárov nemožno použiť značky jazyka HTML (tagy).

Ak chcete vložiť tučný text, linku, či mailovú adresu, použite prosím nasledovné značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domena.sk[/odkaz], [email]meno@domena.sk[/email]

Poslať linku priateľoviFormát na tlač

           Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.