hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

19. 04. 2021 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuKontrarevolúcia!

Pavol Fabian

V roku 1968 nás prišli „zachraňovať„ okupantské sovietske vojská, pretože u nás vraj vypukla kontrarevolúcia. Všetci sme sa tomu cez slzy smiali, pretože žiadna kontrarevolúcia tu pochopiteľne nebola. Dnes tu kontrarevolúcia je a málokto ju registruje. Ak tvrdím, že dnes vyčíňa na Slovensku kontrarevolúcia, znamená to, že pre potrebu tohoto článku som ochotný akceptovať to, čo sa udialo v Novembri 89 ako Nežnú revolúciu, i keď si o týchto udalostiach dnes myslím niečo celkom iné. Inými slovami, to čo sme si v „revolučných" novembrových dňoch vyštrngali kľúčmi, o to dnes postupne prichádzame. Revolúciu poráža kontrarevolúcia.

(20. 11. 2003)Linka na dnesAllin Cottrell

Profesor Allin Cottrell je šéfom Ekonomickej fakulty americkej Wake Forest University. Je jedným z mála ekonómov, ktorí sa vážne zaoberajú rozpracovávaním marxovskej tradície v modernom svete. Pozor, je to seriózny výskum, nemá nič spoločné s niekdajším „vedeckým komunizmom" reálnosocialistických scholastikov. Spolu s W. Paulom Cockshottom napísal knihu Towards a New Socialism, v ktorej predstavujú nesovietsky model kybernetickej post-kapitalistickej ekonomiky.Školné by bolo len novou daňou

Mikloš–arogantná bezcharakternosť na pokračovanie


Jakub Topol

(Článok vychádza s láskavým súhlasom pôvodného vydavateľa.)

vydané 05. 07. 2004 • prečítané 14337x
formát na tlačMinister financií a ekonomický vicepremiér v jednej osobe opäť raz ukázal svoju pravú tvár. Ivan Mikloš, lebo o ňom je reč, vydal vyhlásenie, ktoré ho usvedčuje z absolútnej bezcharakternosti. Účelové tvrdenia na jednej strane a účelové zamlčovanie pravdy na strane druhej sa stali bežnými nástrojmi Miklošovej komunikácie s verejnosťou. Jeho demagógia pritom nezaostáva za tou, ktorú používal Vladimír Mečiar a zďaleka nedosahuje „výkony“, ktoré podáva Robert Fico.Poplatky – nová daň

Ivan Mikloš nedokázal zniesť, že opozícia a Slobodné fórum nepodporili nehanebný zákon, ktorým sa na Slovensku zavádzajú poplatky za štúdium aj na verejných vysokých školách. Teda na tých, ktorých fungovanie je už dnes financované z našich daní. Tvrdenie, že celá spoločnosť nemá doplácať na vysokoškolské štúdium niektorých, pretože je to vlastne investícia do vlastnej budúcnosti je bezbrehým populizmom. Je absolútne jasné, že vysokoškolské poplatky by z väčšej časti hradili nie samotní študenti, ale ich rodičia. Teda presne tí istí ľudia, ktorí platia dane a už dnes musia svojim deťom výdatne pomáhať financovať výdavky, spojené so štúdiom. Zavedenie vysokoškolských poplatkov je teda iba novou formou zdanenia. Navyše by podľa MF SR išlo na univerzity viac ľudí, než doteraz. Prijatie novely zákona o študentských pôžičkách by totiž vraj zmenilo „neutešený stav, ktorého súčasťou je aj nemožnosť získať vysokoškolské vzdelanie pre uchádzačov, ktorí by dnes chceli študovať, ale z kapacitných dôvodov im to nie je umožnené“ . Poplatky by teda zasiahli ešte viac rodičov platiacich dane.


Vláda má peňazí dosť

Bezcharakternosť Ivana Mikloša sa ukazuje najmä v tvrdení, že poslanci, ktorí odmietli platené vysoké školstvo zabránili zlepšeniu jeho úrovne. Minister financií im arogantne vyčíta, že kvôli nim príde vysoké školstvo o 2, 5 mld. korún v tomto a o 5 mld. v budúcom roku, že vysokoškolskí učitelia prídu o v priemere 11, 5 percentný nárast platov, nastupujúci vysokoškolskí pedagógovia o „zvýšenie miezd z 15 580 na 22 590 korún“ , či študenti o „zvýšenie maximálnych sociálnych štipendií z 2000 na 6870 Sk“ . Pravda je však taká, že toto všetko by mohol štát zabezpečiť aj bez prijatia zákona v podobe, v akej ho vláda predložila. Stačí lepšie hospodáriť, oživiť hospodárstvo výrazným nárastom dobre platných pracovných miest, alebo aspoň trochu zľaviť z prehnanej podpory niektorých investorov. Alebo by stačilo nepchať desiatky miliárd korún do hrdiel budúcich dôchodkových fondov, ale radšej ich investovať do perspektívneho vzdelania mladej generácie. To nám môže priniesť taký ekonomický efekt, ktorý udrží aj terajší dôchodkový systém. Samozrejme, súkromné spoločnosti by z toho nemali taký profit, aký budú mať z tzv. dôchodkovej reformy.


Reforma je možná aj bez poplatkov

Nemá zmysel dookola opakovať najpádnejší argument, že platené vysoké školstvo presadzujú tí, ktorí „za komunistov“ získali univerzitné vzdelanie úplne bezplatne. Ale za najväčšiu arogantnú bezcharakternosť Ivana Mikloša možno považovať útok proti poslancom za Slobodné fórum: „Pred hlasovaním poslanci SF (...) prisľúbili, že majú záujem o bodoch reformy v parlamente ďalej rokovať. Ich slová o podpore jednotlivých zámerov programového vyhlásenia, za ktorý v parlamente hlasovali sa týmto znova ukázali ako prázdne a nepravdivé.“ Vláda neponúkla parlamentu žiadnu, ani len symbolickú diskusiu „o bodoch reformy“ . Ona totiž nepredložila žiadnu ucelenú a prepracovanú koncepciu reformy vysokého školstva, ale jeden konkrétny zákon, ktorým sa zavádzajú poplatky za štúdium. Pre Mikloša je zavedenie poplatkov celá reforma, akoby sa bez nich nedalo nič urobiť. Poslanci neodmietli „vysokoškolskú reformu“ , ako to lživo tvrdí MF SR, ale iba jeden zákon. Ak sa tento demagogický minister odvoláva na programového vyhlásenie, mal by z neho poriadne citovať, lenže to by ho usvedčilo zo lži.


Program SDKÚ – Miklošov trhací kalendár

Podobné zamlčovanie faktov použil I. Mikloš aj v ďalšej vete: „Pritom poslanci z radov Slobodných kandidovali za SDKÚ, v ktorej programe bola jasne deklarovaná podpora zavedeniu spoluúčasti na vysokoškolskom štúdiu.“ Pri tejto príležitosti sa ministrovi financií a spoluautorovi volebného programu patrí pripomenúť aj inú pasáž z volebného programu Dzurindovej strany: „SDKÚ bude podporovať zjednodušenie daňového systému úpravou nejednoznačných paragrafov a rozšírením možnosti využiť paušálnu daň až do hodnoty povinnej registrácie pre DPH.” Bol to práve Mikloš, kto bezohľadne pošlapal po vlastnom volebnom programe krátko po voľbách. Ivan Mikloš sa arogantne vysmial voličom a už niekoľko týždňov po voľbách začal presadzovať úplné zrušenie paušálnej dane. Teda žiadne „rozšírenie”, ba dokonca ani len zachovanie daného stavu, ale úplné zrušenie toho, čo pred voľbami, keď išlo o každý hlas, SDKÚ verejne prisľúbila. Vtedy však Ivanovi Miklošovi neprekážalo, že poslanci zo Slobodného fóra na svoj volebný program „zabudli“. Pretože v skutočnosti mu o program a voliča vôbec nejde. Ale to nie je u tohto arogantného a bezcharakterného politika žiadna novinka.Jakub Topol je publicista a správca partnerského internetového serveru Ľavica.sk, na ktorom vychádza tento článok súbežne.

Vaše komentáre:

Peter Gürtler  (11.07.2004 10:01:12)     
program SDKÚ
- I.Miklos ako "garant" rozvoja maleho a stredneho podnikania
sa pricinil uvalenim DPH i na tych zivnostnikov, ktrory doteraz
DPH platit nemuseli
- Zverejneny narast poctu zivnostnikov o 15% je vysledkom
"racionalizacnych" opatreni vacsiny ponikov, kedze pre
vacsinu pravnickych osob je daleko vyhodnejsi zamestnavat
ludi na zivnosti (neplatia za nich ziadne odvody)
- Narast zakladnych spotrebitelskych cien je neustaly
(voda, elektrina, plyn, ropa = vsetko ostatne)
- Neustale a radikalne sa stencujusa vrsta verejnych financii
(t.j. financii pracujucich pre verejny zaujem - t.j. zaujem
vsetkych) - resp. ich coraz vacsie vyuzivanie na ozbrojene
zlozky
____________________________________________________
Pre koho pracuju dnes konzervativne a tzv. liberalne vlady ?

Reagovať

Jano  (07.09.2005 14:36:03)     
To uz vrabce cvirikaju na streche
Ivanko je poslusny ziacik MMF a Svetovaj banky ktorym na niejakych par milionov Slovakov nezalezi. Ved vstup do NATO a EU nebol iba pre nase modre oci. Co sa tyka predaja nasich firiem, tak to robi iba blbec alebo ten co nenavidi Slovenko ako stat ved ako prijali zvrchovanost a Ustavo koalicne strany, ked sa o tom hlasovalo?


Reagovať

Jožo  (13.01.2007 19:56:13)     
nič nového
z čoho vyštudoval a kto ho platil - ako stal ,čim je, predal čo mohol ,lebo to nieje jeho - bohužia už ani naše.

Reagovať

 (24.07.2007 12:55:07)     

kokotmikloš

Reagovať

ria  (26.09.2007 23:02:08)     
Miklos a jeho prinos
Mlady clovek bez charakteru,povysenecky az narcis.Velmi smutna bilancia po jeho ministrovani.Kde len nabral odvahu zobrat zodpovednost za financie vo vlade a potom sa predovsetkym starat o seba a obohacovat sa na ukor spoluobcanov? Vystupoval arogantne,vsevediaco a neuvedomoval si docasnost svojej funkcie.Tie jeho postupy a reformy mali taky dopad, ze sa moze hambit do konca zivota.Velmi ublizil narodu.Pozrite sa na jeho majetok,nehnutelnosti-su zverejnene na internete.Pan/ci zlodej?/ Miklos,velke FUJ vam aj ostatnym,co podobne robili !!!!

Reagovať

prešovčan  (03.10.2007 09:34:31)     
predvolebné keci
Mikloš sa v roku 2006 v prešove na predvolebnom mítingu preriekol.Spýtal sa od bývalej zamestnankyne U.U.Steelu,"z čoho žijete?prezradte z čoho žije!Mi všetko sme zariadili , aby ste nemala z čoho žiť. " a arogantne sa tváril. Mikloš a skupina dobrákov na úror ľudí bohatnú.

Reagovať

prasek  (01.02.2008 10:43:44)     
Cervena je nasa farba..
Ako vidim, tak sa tu zisli sami cerveni. =)

Reagovať

  
fidel_PO  (09.11.2008 18:50:23)     
Re: Cervena je nasa farba..
hmmm za sociku bolo dobre...

no schopnym ludom co vytrcali z davu ficoidoly odsekli hlavu

je prizemne osocovat a inak urazat miklosa ak je to jeden z mala ktori slovensku pomohol (realne nie populisticky) a ktory slovensko zachranil po chmurnych casoch ktore predchadzali 98. ved jeho schopnosti ocenuju(tazko to verejne priznaju) aj cerveni ktorym sa tak tesite (hejrup.sk) ze su vo vlade lebo maju z coho drzat svoj vplyv a zcoho korumpovat ba co horsie su v tom taki dobri ze to vacsina z vas ani nevidi no cas pravdu nevypplavi na povrch pravda tu je len ju zaslepeni ludia nevidia alebo sa jej alibisticky brania alebo su fakt obmedzeni natolko ze pozicaju aj hladnemu

snad padne ficova cervena hviezda hned po prvom volebnom obdobi vo vlade

Reagovať

WZX  (24.12.2013 02:13:02)     
michael kors
even if there is a word of all , we have to form a decision within a few secondsand before frequently <a href="http://www.louisvuittonchristmas2013.com/" title="Louis Vuitton Sale">Louis Vuitton Sale</a> . Friend or Foe ? Fight or flight <a href="http://www.outletchristianlouboutin13.com/" title="Christian Louboutin online">Christian Louboutin online</a> ? Opportunities and threats ? <br/>of connectionswith there <a href="http://www.louisvuitton-christmas.com/" title="louis vuitton">louis vuitton</a> fast , meaningful , improve relationshipsat your work , <a href="http://www.mylouisvuittonfashion.com/" title="louis vuitton bags">louis vuitton bags</a> you will come out 11When home further . You'll <a href="http://www.2013louisvuittoneshop.com/" title="louis vuitton store">louis vuitton store</a> discover theenjoyment being able to whom <br/>whowere all thepeople <a href="http://www.louisvuitton-lvpurses.com/" title="louis vuitton purses">louis vuitton purses</a> these had the disposal of good you told me <a href="http://www.louisvuittonoutletyears.com/" title="louis vuitton outlet online">louis vuitton outlet online</a> you would laugh at sourpussesbecause. That people likeable <a href="http://www.michaelkorsoutletchristmas.com/" title="michael kors outlet online">michael kors outlet online</a> is a sociable gives a signal clearly of <br/>your <a href="http://www.usacoachfactoryoutlet2013.com/" title="Coach Outlet">Coach Outlet</a> smile Let's reflect the yourattitude. It has earned <a href="http://www.guccioutlet-online2013.com/" title="gucci outlet">gucci outlet</a> a person 's smile beaming attentionthrough other open body <a href="http://www.michaelkorsoutletonlineinc.com/" title="michael kors outlet">michael kors outlet</a> language you immediately , eye contact andyour of <br/>to <a href="http://www.mymichaelkorseshop.com/" title="michael kors outlet">michael kors outlet</a> approach the confidenceand sincerity . However , word of <a href="http://www.michaelkorsoutletchristmas.com/" title="michael kors">michael kors</a> caution : We notabout but to change your personality <a href="http://www.guccioutletpurse.com/" title="gucci purses">gucci purses</a> , rather than a man of new wayof, this <a href="http://www.louisvuitton--outletstore.net/" title="louis vuitton outlet store">louis vuitton outlet store</a> is not a new way <br/>becomes distracted and wander <a href="http://www.michaelkorsoutletonlineinc.com/" title="michael kors outlet online">michael kors outlet online</a> off convincing something more , the insearch <a href="http://www.2013-louisvuittonhandbags.com/" title="louis vuitton bags">louis vuitton bags</a> of world <a href="http://www.manpasandonline.com/" title="Michael Kors Outlet Online">Michael Kors Outlet Online</a> peace deadline , the footballor. Read this sentence , ( great works of art is not <br/>

Reagovať

karmit  (12.04.2019 08:01:51)     
mizuno shoes
[url=http://www.boseheadphones.us/]bose wireless speaker[/url]
[url=http://www.nikeshoes-outlet.us.org/]nike store[/url]
[url=http://www.geox.us.com/]geox[/url]
[url=http://www.stussy.com.co/]stussy clothing[/url]

Reagovať

caijuan83  (02.05.2019 02:05:05)     
chrome hearts jewelry
[url=http://www.salomon--shoes.us.com/]Salomon xa pro 3d[/url]
[url=http://www.nikeairmax-97.us.com/]nike air max 97[/url]
[url=http://www.mcm--bags.us.com/]mcm handbags[/url]
[url=http://www.monclerjacket.org.uk/]moncler coat[/url]

Reagovať

frank  (18.05.2019 03:54:02)     
Mulberry Purse
[url=http://www.salomon.in.net/]Salomon Shoes[/url]
[url=http://www.jimmychooheels.us/]Jimmy Choo Boots[/url]
[url=http://www.redbottomlouboutinshoes.us/]Red Bottoms[/url]
[url=http://www.northfacejacket.us.org/]North Face Outlet[/url]

Reagovať

tennille  (18.06.2019 12:07:05)     
north face jacket
[url=http://mlbcom.cheapmlbshop.us/]mlb com[/url]
[url=http://baltimoreorioles.mlbjerseys-shop.us/]baltimore orioles[/url]
[url=http://kansascityroyals.cheapmlbshop.us/]kansas city royals[/url]
[url=http://nyjets.nflshop-jerseys.us/]ny jets[/url]

Reagovať

cora  (03.07.2019 14:42:24)     
fjallraven backpack
[url=http://www.cheapnhl-jerseys.us/tags_products/91-st-louis-blues_6030.html]91 st louis blues[/url]
[url=http://www.custombaseballjerseys.us/tags_products/josh-reddick-glove_4857.html]josh reddick glove[/url]
[url=http://www.nfljerseysoutlet.us/tags_products/green-bay-pro-shop_1506.html]green bay pro shop[/url]
[url=http://www.custombaseballjerseys.us/tags_products/astros-pitchers-2016_3664.html]astros pitchers 2016[/url]

Reagovať

wilma  (09.07.2019 08:51:28)     
Christian Louboutin
[url=http://www.louboutintrainers.co.uk/]Christian Louboutin UK[/url]
[url=http://www.adidascanadashoes.ca/]Adidas Superstar[/url]
[url=http://www.skechersshoes-outlet.us/]Skechers Boots[/url]
[url=http://www.longchampbackpack.us/]Longchamp Tote[/url]

Reagovať

david  (05.08.2019 05:57:28)     
Nike Shoes
[url=http://www.nikeairmax2019.us/nike-flex-men_2296.html]Nike Flex Men[/url]
[url=http://www.nikeairmax2019.us/kohls-nike-shoes_3841.html]Kohls Nike Shoes[/url]
[url=http://www.nike-trainersuk.co.uk/nike-air-max-size-5_5520.html]Nike Air Max Size 5[/url]
[url=http://www.nikeairmaxshoes.us/nike-flip-flops-men_5824.html]Nike Flip Flops Men[/url]

Reagovať

james  (07.08.2019 14:56:16)     
Air Max 720
[url=http://www.ultra-boost.co.uk/]Adidas Ultra Boost[/url]
[url=http://www.pandorajewelry.ca/]Pandora[/url]
[url=http://www.longchamp.in.net/]Longchamp Backpack[/url]
[url=http://www.pandorajewelryonline.us/]Pandora Charms[/url]

Reagovať

antonio  (24.09.2019 18:49:22)     
Salomon Running Shoes
[url=http://www.fitflop.org.uk/]Fitflop Sandals[/url]
[url=http://www.goyard-bags.us/]Goyard Tote[/url]
[url=http://www.coachbags.us/]Coach Handbags[/url]
[url=http://www.adidasultraboost.us.com/]Ultra Boost[/url]

Reagovať

haohon23  (24.09.2019 20:25:11)     
curry 5
[url=http://www.air-max.us/]nike air max[/url]
[url=http://www.celines.us.com/]celine purse[/url]
[url=http://www.nikeairmax90.ca/]air max 97[/url]
[url=http://www.chaussure-adidas.fr/]chaussure adidas[/url]

Reagovať

ernestine  (07.10.2019 00:38:37)     
Bape
[url=http://www.juicycouturetracksuit.us/]Juicy Couture Jewelry[/url]
[url=http://www.bapeshirt.us.com/]Bape Clothing[/url]
[url=http://www.canadagoosejacketuk.co.uk/]Canada Goose Parka[/url]
[url=http://www.clarks-canada.ca/]Clarks Shoes[/url]

Reagovať

david  (08.10.2019 02:46:23)     
Asics Shoes
[url=http://www.northfacejacket.us.org/]North Face Jacket[/url]
[url=http://www.balenciagatrainers.co.uk/]Balenciaga[/url]
[url=http://www.birkenstockcanadasandals.ca/]Birkenstock Sale[/url]
[url=http://www.airmax95.us.com/]Air Max 90[/url]

Reagovať

ernestine  (27.10.2019 20:04:51)     
Coach Bags
[url=http://www.sperry.us.org/]Sperrys Men[/url]
[url=http://www.toryburchhandbags.us/]Tory Burch Bags[/url]
[url=http://www.scarpesaucony.eu/]Saucony Uomo[/url]
[url=http://www.offwhite-hoodie.us/]Off White[/url]

Reagovať

ernest  (14.01.2020 08:48:33)     
Fitflop Sandals
[url=http://www.clarksshoescanada.ca/]Clarks[/url]
[url=http://www.aldoshoes.us.com/]Aldo Sandals[/url]
[url=http://www.adidas.us.org/]Adidas[/url]
[url=http://www.curry7.ca/]Curry 5[/url]

Reagovať

david  (30.01.2020 07:42:25)     
Louboutin
[url=http://www.boseheadphones.ca/]Bose Speakers[/url]
[url=http://www.juicycoutureoutlet.us/]Juicy Couture Handbags[/url]
[url=http://www.clarks-outlet.co.uk/]Clarks Outlet[/url]
[url=http://www.lebron-17.us/]Lebron 17 Shoes[/url]

Reagovať

marianne  (04.02.2020 21:21:19)     
Salomon Shoes
[url=http://www.hydro-flask.ca/]Hydro Flask 32 Oz[/url]
[url=http://www.pandorajewelry-store.us/]Pandora Store[/url]
[url=http://www.mcmhandbags.us.com/]Mcm Handbags[/url]
[url=http://www.offwhite-hoodie.ca/]Off White Clothing[/url]

Reagovať

james  (07.02.2020 09:43:38)     
Skechers Go Walk
[url=http://www.jimmychoo-shoes.us/]Jimmy Choo Flats[/url]
[url=http://www.nikeoffwhite.co.uk/]Off White[/url]
[url=http://www.riverislanddresses.org.uk/]River Island Shoes[/url]
[url=http://www.vansoldskool.ca/]Vans Slip On[/url]

Reagovať

leigh  (11.02.2020 01:32:17)     
Polo Ralph Lauren
[url=http://www.stevemaddensandals.us/]Steve Madden Heels[/url]
[url=http://www.gstarclothing.us/]G Star Clothing[/url]
[url=http://www.armanishoes.us/]Armani[/url]
[url=http://www.adidas-shoes.us.org/]Adidas Yeezy[/url]

Reagovať

ronald  (02.03.2020 11:46:19)     
Bottega Veneta
[url=http://www.goldengoosesneakerssale.co.uk/]Golden Goose Sneakers Sale[/url]
[url=http://www.karenmillendresses.org.uk/]Karen Millen UK[/url]
[url=http://www.lacosteoutlet.us/]Lacoste Shirts[/url]
[url=http://www.bose.org.uk/]Bose Bluetooth Speaker[/url]

Reagovať

katherine  (03.03.2020 10:52:47)     
Jimmy Choo Boots
[url=http://www.bapehoodie.us.org/]Bape Shirt[/url]
[url=http://www.louboutin-redbottoms.us/]Red Bottoms[/url]
[url=http://www.mlb-jerseys.us.org/]MLB Store[/url]
[url=http://www.nfljerseysstore.us.org/]Official NFL Jersey[/url]

Reagovať

jerry  (08.03.2020 21:34:48)     
Nike Shox Mens
[url=http://www.balenciagacanada.ca/]Balenciaga Sneakers[/url]
[url=http://www.filaclothing.us.com/]Fila Boots[/url]
[url=http://www.philippplein.ca/]Philipp Plein Shoes[/url]
[url=http://www.armanishoes.us/]Armani Shoes[/url]

Reagovať

katherine  (19.03.2020 21:44:17)     
Fitflop Sandals
[url=http://www.nikeshox.us.org/]Nike Air Max[/url]
[url=http://www.montblancpens.ca/]Mont Blanc Pens Canada[/url]
[url=http://www.bape-clothing.us.com/]Bape Sweater[/url]
[url=http://www.merrellshoes.us.com/]Merrell Hiking Boots[/url]

Reagovať

sandra  (26.04.2020 03:13:57)     
Air Max 720
[url=http://www.brooksrunningshoes.us/]Brooks Sneakers[/url]
[url=http://www.officialnflshop.us.org/]Wholesale NFL Jerseys[/url]
[url=http://www.vibramfivefingershoes.us/]Vibram Boots[/url]
[url=http://www.goyardbags.us.org/]Goyard Backpack[/url]

Reagovať

frank  (30.04.2020 19:09:12)     
Balenciaga Bags
[url=http://www.ed-hardy.us/]Ed Hardy Shirt[/url]
[url=http://www.fjallravenkankenuk.org.uk/]Fjallraven Backpack[/url]
[url=http://www.skechersshoesoutlet.us.com/]Skechers Go Walk[/url]
[url=http://www.goldengoose-sneakers.co.uk/]Golden Goose[/url]

Reagovať

linda  (11.05.2020 20:31:44)     
Fjallraven Kanken
[url=http://www.truereligionjeansoutlet.us/]True Religion Sweat Suit[/url]
[url=http://www.asicsgelkayano.us/]Asics[/url]
[url=http://www.juicycouturetracksuit.org.uk/]Juicy Couture Tracksuit[/url]
[url=http://www.katespadebags.us.org/]Kate Spade Handbags[/url]

Reagovať

leigh  (17.05.2020 02:12:37)     
Off White T Shirt
[url=http://www.balenciagasneakers.us.org/]Balenciagas[/url]
[url=http://www.nike-shoes.us/]Nike Air Max 90[/url]
[url=http://www.adidasyeezyshoes.ca/]Yeezy Boost 350[/url]
[url=http://www.birkenstock-sandals.ca/]Birkenstock Kids[/url]

Reagovať

david  (17.05.2020 21:14:38)     
Kyrie 5
[url=http://www.birkenstock.us.org/]Birkenstock Sandals[/url]
[url=http://www.offwhiteoutletstore.com/]Off White Hoodie[/url]
[url=http://www.balenciagaus.us/]Balenciaga Bags[/url]
[url=http://www.fredperry.us.org/]Fred Perry T Shirt[/url]

Reagovať

david  (29.05.2020 10:42:14)     
Air Jordan
[url=http://www.karenmillenuk.org.uk/]Karen Millen Tops[/url]
[url=http://www.air-max.us/]air max[/url]
[url=http://www.yeezy-500.us/]yeezy boost 350[/url]
[url=http://www.katespades.ca/]kate spade outlet[/url]

Reagovať

marianne  (03.07.2020 20:04:11)     
Ralph Lauren
[url=http://www.salomontrainers.org.uk/]Salomon[/url]
[url=http://www.hollisterhoodies.us/]Hollister Clothing[/url]
[url=http://www.airforce1.org.uk/]Nike Air Force[/url]
[url=http://www.brooksrunningshoes.ca/]Brooks Running Shoes[/url]

Reagovať

ernestine  (04.07.2020 06:19:39)     
Converse All Star
[url=http://www.birkenstockcanadasale.ca/]Birkenstock[/url]
[url=http://www.christianlouboutinredbottomheels.us/]Red Bottom Shoes[/url]
[url=http://www.karenmillens.us/]Karen Millen Clothing[/url]
[url=http://www.truereligions.us/]True Religion Jeans[/url]

Reagovať

thelma  (14.07.2020 05:59:55)     
Lauren Ralph Lauren
[url=http://www.longchampbagsuk.co.uk/]Longchamp[/url]
[url=http://www.aldocanada.ca/]Aldo[/url]
[url=http://www.soccer-cleats.us/]Soccer Cleats[/url]
[url=http://www.coachbags-outlets.us/]Coach Handbags[/url]

Reagovať

leigh  (13.08.2020 16:00:58)     
Suicoke Sandals
[url=http://www.airforce1.org.uk/]Air Force 1[/url]
[url=http://www.pandorajewelryoff.us.org/]Pandora Charms[/url]
[url=http://www.nikecanadafactory.ca/]Nike Factory[/url]
[url=http://www.lululemonleggings.us.com/]Lululemon Sale[/url]

Reagovať

james  (30.08.2020 05:17:47)     
Giuseppe Zanotti Shoes
[url=http://www.aldosandals.us/]Aldo[/url]
[url=http://www.louboutin-trainers.co.uk/]Louboutin Heels[/url]
[url=http://www.offwhitehoodie.org.uk/]Off White Hoodie[/url]
[url=http://www.skechers-trainers.co.uk/]Skechers Shoes[/url]

Reagovať

marianne  (30.08.2020 17:13:52)     
Coach Outlet
[url=http://www.pandorajewelry-outlet.us/]Pandora Jewelry[/url]
[url=http://www.fila-shoes.us.org/]Fila Boots[/url]
[url=http://www.armanisuits.us/]Armani[/url]
[url=http://www.adidass.us/]Adidas Shoes For Men[/url]

Reagovať

laurie  (06.09.2020 20:55:40)     
Fjallraven
[url=http://www.tommyhilfigercanada.ca/]Tommy Hilfiger[/url]
[url=http://www.ed-hardy.us.org/]Ed Hardy Hats[/url]
[url=http://www.mizunos.us.com/]Mizuno[/url]
[url=http://www.keenshoes.org.uk/]Keens Shoes[/url]

Reagovať

ronald  (12.09.2020 03:10:53)     
Longchamp Bags
[url=http://www.fred-perry.us/]Fred Perry[/url]
[url=http://www.calvinkleindressesoutlet.us/]Calvin Klein Outlet[/url]
[url=http://www.katespade-bags.us.org/]Kate Spade Bags[/url]
[url=http://www.armanisuits.us/]Armani Shoes[/url]

Reagovať

jennifer  (13.09.2020 12:34:06)     
Kevin Durant Shoes
[url=http://www.nikeairforce.org.uk/]Nike Air Force 1[/url]
[url=http://www.salomon-shoes.us.org/]Salomon Running Shoes[/url]
[url=http://www.montblancs.us/]Mont Blanc Refills[/url]
[url=http://www.brooks-shoes.ca/]Brooks[/url]

Reagovať

laurie  (15.09.2020 18:43:33)     
Pandora Charms
[url=http://www.toms-shoes.us.org/]Toms Shoes Women[/url]
[url=http://www.stevemaddenshoes.co.uk/]Steve Madden Boots[/url]
[url=http://www.skechers-boots.us.com/]Skechers[/url]
[url=http://www.coachcanadahandbags.ca/]Coach Outlet Canada[/url]

Reagovať

 (20.09.2020 02:35:25)     

free slots http://onlinecasinouse.com/# - online slot games vegas slots online free slots games http://onlinecasinouse.com/#

Reagovať

thelma  (13.10.2020 11:34:54)     
Fjallraven Kanken Sale
[url=http://www.salomonrunningshoes.co.uk/]Salomon Running Shoes[/url]
[url=http://www.salomon-shoes.us.org/]Salomon Boots[/url]
[url=http://www.keds.org.uk/]Keds Shoes[/url]
[url=http://www.montblancs.us/]Mont Blanc Refills[/url]

Reagovať

laurie  (20.10.2020 18:18:16)     
Salomon
[url=http://www.toryburch-handbags.us/]Tory Burch[/url]
[url=http://www.steve-madden.us.com/]Steve Madden Shoes[/url]
[url=http://www.salvatoreferragamo-outlet.us/]Salvatore Ferragamo Outlet[/url]
[url=http://www.nikeshoesfactory.us.org/]Nike Factory[/url]

Reagovať

laurie  (23.10.2020 02:24:24)     
Yeezy Shoes
[url=http://www.lacosteshirt.us/]Lacoste Shoes[/url]
[url=http://www.fjallravenonline.us/]Fjallraven Online[/url]
[url=http://www.toryburch-canada.ca/]Tory Burch Bags[/url]
[url=http://www.vans.us.com/]Vans[/url]

Reagovať

katherine  (15.11.2020 04:58:56)     
Fitflop Shoes
[url=http://www.tommyhilfigerclothing.us/]Tommy Hilfiger[/url]
[url=http://www.coachbags-outlets.us/]Coach[/url]
[url=http://www.adidas-store.us/]Adidas NMD[/url]
[url=http://www.poloralphlauren-canada.ca/]Ralph Lauren Outlet[/url]

Reagovať

wilma  (26.11.2020 22:25:05)     
Giuseppe Zanotti Sale
[url=http://www.pradabags.us/]Prada Handbags[/url]
[url=http://www.longchamp-bags.us.org/]Longchamp Bags[/url]
[url=http://www.mizunos.us.org/]Mizuno Wave Rider 22[/url]
[url=http://www.monclerjacketsoutlets.us/]Moncler Coats[/url]

Reagovať

katherine  (27.11.2020 19:31:09)     
Golden Goose Sale
[url=http://www.jimmychoos.us/]Jimmy Choo Sneakers[/url]
[url=http://www.ralphlauren-shirt.co.uk/]Ralph Lauren Outlet[/url]
[url=http://www.tomsshoes.us/]Toms Womens Shoes[/url]
[url=http://www.adidas-nmd.us/]NMD R1[/url]

Reagovať

laurie  (15.12.2020 06:08:57)     
Nike Air Max 95
[url=http://www.goldengoose-sneakers.us.org/]Golden Goose Sneakers Sale[/url]
[url=http://www.nikeoffwhite.org.uk/]Off White[/url]
[url=http://www.katespade-handbags.us.org/]Kate Spade Purses[/url]
[url=http://www.fjallravenkankenbags.co.uk/]Fjallraven[/url]

Reagovať

ernestine  (24.12.2020 08:37:36)     
KD 11
[url=http://www.goyard-canada.ca/]Goyard Handbags[/url]
[url=http://www.truereligions.us/]True Religion Outlet[/url]
[url=http://www.yeezy350.ca/]Yeezy[/url]
[url=http://www.tommyhilfigers.us/]Tommy Hilfiger[/url]

Reagovať

dominick  (24.12.2020 08:44:03)     
Nike Kyrie
[url=http://www.toryburchhandbagsoutlet.us/]Tory Burch Flats[/url]
[url=http://www.uggslippers.ca/]Uggs Boots[/url]
[url=http://www.aldo-shoes.ca/]Aldos Canada[/url]
[url=http://www.timberland.us.org/]Timberland Shoes[/url]

Reagovať

antonio  (25.12.2020 02:07:17)     
Lebron 15
[url=http://www.salomonrunningshoes.us/]Salomon[/url]
[url=http://www.fila-shoes.ca/]Fila Shoes[/url]
[url=http://www.adidassoccercleats.us/]Nike Soccer Cleats[/url]
[url=http://www.birkenstocks.org.uk/]Birkenstocks[/url]

Reagovať

dominick  (15.01.2021 21:50:44)     
Kate Spade Bags
[url=http://www.balenciagacanadaonline.ca/]Balenciaga Triple S[/url]
[url=http://www.geox-canada.ca/]Geox Boots Canada[/url]
[url=http://www.pandorascharm.us/]Pandora[/url]
[url=http://www.thenorthfacejacket.us.org/]The North Face[/url]

Reagovať

dominick  (01.02.2021 15:07:29)     
Nike Air Max 720
[url=http://www.asicss.ca/]Asics[/url]
[url=http://www.karenmillen.us.com/]Karen Millen Sale[/url]
[url=http://www.fred-perry.ca/]Fred Perry Polo Canada[/url]
[url=http://www.burberrycanadaoutlet.ca/]Burberry Bags Canada[/url]

Reagovať

magaret  (19.02.2021 09:50:09)     
Ralph Lauren
[url=http://www.geoxshoes.us.com/]Geox Respira[/url]
[url=http://www.brooksrunningshoes.org.uk/]Brooks Ghost 10[/url]
[url=http://www.puma-trainers.org.uk/]Puma Sneakers[/url]
[url=http://www.underarmourcanada.ca/]Under Armour Outlet[/url]

Reagovať

thelma  (01.03.2021 12:24:29)     
Coach
[url=http://www.christianlouboutin.cc/]Christian Louboutin Boots[/url]
[url=http://www.bosespeakers.us/]Bose Wireless Headphones[/url]
[url=http://www.sauconyshoes.us/]Saucony Running Shoes[/url]
[url=http://www.birkenstocksandals.us/]Birkenstock Sandals[/url]

Reagovať

linda  (02.03.2021 06:39:16)     
Yeezy Trainers
[url=http://www.redbottomsshoes.us.org/]Christian Louboutin Shoes[/url]
[url=http://www.burberryscarf.us.org/]Burberry Handbags[/url]
[url=http://www.tommyhilfigerclothing.us/]Tommy Hilfiger Jackets[/url]
[url=http://www.tods-shoes.us/]Tods Loafers[/url]

Reagovať

leigh  (11.03.2021 19:54:41)     
Coach
[url=http://www.merrell.us.com/]Merrell[/url]
[url=http://www.hydroflaskscanada.ca/]Hydro Flask Canada Sale[/url]
[url=http://www.suicokeshoes.us.com/]Suicoke Sandals Womens[/url]
[url=http://www.eccos.us.org/]Ecco Outlets[/url]

Reagovať


Pridať nový komentár

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?

V rámci komentárov nemožno použiť značky jazyka HTML (tagy).

Ak chcete vložiť tučný text, linku, či mailovú adresu, použite prosím nasledovné značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domena.sk[/odkaz], [email]meno@domena.sk[/email]

Poslať linku priateľoviFormát na tlač

           Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.