hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

19. 04. 2021 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuDo mesta stále ďalej

Gabriela Rothmayerová

V polovici júla, keď sme tu, v Bratislave neustále čakali, kedy dorazí spolu s lastovičkami leto, pobrala som sa na svoj rodný Spiš. Ani tu nebolo inak – leto uviazlo vo vrchoch. V noci však práve doznieval spln a okolo desiatej doobeda sa zo Slovenských Cechov vracali do mesta chlapi s košíkmi ale aj umazanými plátenými taškami plnými dubákov, kozákov, brezákov a kuriatok, v kanvičkách, zavesených na opasku, alebo aj vo vedrách v ruksaku niesli maliny, čučoriedky. Les ľudí bohato hostil.

(07. 11. 2005)Linka na dnesRovnosť.sk

Server podobného zamerania, ako feminet.sk. Jeho ťažisko je trocha odlišné, okrem ženskej otázky sa výraznejšie ako jeho kolegyňa venuje rovnoprávnosti ľudí s rôznou pohlavnou orientáciou. Nie je zatiaľ až taký bohatý na materiály, ale dobre pokrýva aktuálne otázky.Kto je tu feministka?!


Silvia Kmeťová

vydané 08. 12. 2003 • prečítané 13797x
formát na tlačAko slovenskej študentke v Rakúsku mi dosť dlho dosť liezlo na nervy, keď ma pri každej príležitosti bombardovali feministickými teóriami. Až nedávno ma dva protichodné zážitky ponúkli k tomu, aby som znova zauvažovala. Niežeby som zmenila názor, skôr som si začala všímať veci, ktoré som si predtým nevšímala, a nanovo si ich v hlave zadelila.


Najprv prišla jedna diskusia v jednej bratislavskej reštaurácii, kde prevažne mužskí spoludiskutujúci obhajovali nielen výučbu feministickej teórie, ale dokonca aj kvóty pre ženy v politike a v zamestnaní, a ešte kadečo iné. Nezdalo sa mi teda, že by bolo dobre umelo vyrábať ženy-programátorky, ktoré prijmú do zamestnania napriek tomu, že sú horšie, ako muži. Ale aj keď sme nemali na veci rovnaky nazor, veľmi som si tú diskusiu cenila. Málokedy človek vidí ľudí s takým pokrokovým myslením.

Zážitok opačného druhu som mala pred pár týždňami na chate. Kde sa vzal, tu sa vzal, objavil sa tam medzi mojimi známymi aj chlapec, ktorý bez toho, aby ma poznal, očakával odo mňa, že navarím a umyjem riad. Keď som to odmietla urobiť – vážne som si myslela, že sranduje – nazval ma sprostou feministkou a povedal mi, že by som sa mala hanbiť... Nuž, mal smolu, nehanbila som sa. Namiesto toho som pochopila, že aj keď sa v Rakúsku necítim byť feministkou, na Slovensku možno áno – a keby som sa ňou aj necítila, slovenskou silne patriarchálnou spoločnosťou som za ňu považovaná.

Nakoniec ma to viedlo až k tomu, že som sa minulý týždeň zúčastnila na akcii rakúskeho študentského socialistického spolku – ”My vreštíme, lebo vy mlčíte!” Združenie ju usporiadalo pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti násiliu na ženách, 25. novembra. OSN ho vyhlásila v roku 1981 ako spomienku na tri latinskoamerické bojovníčky za ľudské práva, ktoré boli za svoje pokrokové zmýšľanie v roku 1960 surovo zavraždené.

Namiesto minúty ticha, akou sa často pripomínajú tragické udalosti, bola minulotýždňová akcia minútou plnou kriku a revu, na podporu ženám vystavovaným otvorenému i skrytému násiliu – ženám, ktoré samy veľmi často mlčia. Buď zo strachu, z hanby alebo kvôli drsnej skutočnosti, že sú od páchateľa priamo či nepriamo závislé.

Z akcie som si odniesla niekoľko poučných, ale hrozivých údajov. Podľa štatistiky je v len v Rakúsku každú hodinu znásilnená jedna žena. Ročne sa vyšplhá počet zneužitých žien až na 300 000, pričom neoficiálne cifry sú omnoho hrozivejšie. Dve z troch znásilnených žien pritom poznaju páchateľa. Zvyčajne sú s ním v príbuzenskom alebo inom blízkom vzťahu. Štatistika o násilí v rodine hovorí, že v 96% je páchateľom muž a v 92,5% je obeťou ženou.

Násilie páchané na ženách sa odohráva zvyčajne v dobre ukrytom rodinnom kruhu. Príčiny sú najčastejšie v tom, že muži ešte stále považuju ženy za svoj “majetok“. Obete takéhoto násilia mlčia až príliš často. Dôvod na mlčanie je aj to, že im nikto nevie poskytnúť potrebnú ochranu.

Mnohých bytostí nežného pohlavia sa možno sexuálne a otvorené násilie priamo netýka, no ich sebavedomie je týmto spoločenským javom postihnuté a strach je v ich myšlienkach vždy latentne pritomný. Navyše takéto násilie nie je jedinou podobou ponižovania osobnosti. Skryté formy násilia a sexizmu začínajú pri rôznych formách pohľadov, sprostých vtipoch a poznámkach o „typicky ženských“ zlozvykoch, návykoch a vlastnostiach. Toto násilie sprevádza náš každodenný život a je typické pre spoločnosť, kde je žena ešte stále menej „hodnotná“ ako muž, kde sa ženské „nie“ väčšinou neberie vážne. Či si to pripúšťame alebo nie, sexizmus tvorí podstatnú charakteristickú črtu našej patriarchálnej spoločnosti.

Takéto otvorené či skryté násilie nie je žiaden individuálny problém, ale naopak výsledok spoločenského systému, ktorý ženy diskriminuje ako v pracovnom, tak aj súkromnom živote. Dôkazom toho je napríklad vylúčenie žien z rôznych doležitých postov, ako aj fakt, že žena sa v médiách a reklame príliš často zobrazuje ako sexuálny objekt. Ide o sexizmus našej patriarchálnej spoločnosti, ktorý robí ženy hanblivými a podmaňuje ich mužom.

Ak som nedávno dostala nálepku feministka, tento list je potom mega-feministický, aspoň na mňa... :) Ale nevadí. Po skúsenosti z chaty mám vážne pocit, že tu niečo nie je v poriadku a mám potrebu o tom povedať aj ostatným. A po rozhovore v reštaurácii som zase pochopila, že človek možno niekedy trošku extrémne pôsobiť musí. Ak chce dosiahnuť aspoň časť z toho, čo chce, musí totiž možno žiadať oveľa, oveľa viac.Silvia Kmeťová študuje na Viedenskej univerzite. Tento článok na základe autorkiných podkladov spracoval Michal Polák.Vaše komentáre:

sandra  (28.10.2004 13:37:08)     
dobré, ale...
Táto téma aj tento článok sa mi veľmi "páči", aj keď cítim, že výraz "páči sa mi téma" nevystihuje podstatu môjho prístupu k nej.
Som takisto často označovaná za feministku a takisto nie celkom rozumiem tomu prečo. Po vysokej som chvilu pracovala , potom som sa (tehotna) vydala, potom som zase pracovala,potom som mala druhé dieťa a teraz zase pracujem a starám sa o deti, manžela a nakupujem, varím, periem, žehlím, pratám a zároveň si dovolím oponovať mužským kolegom, a viem kontrovať na pri narážkach na "typicky ženské, zlozvyky, návyky a vlastnosti" a nedovolím, aby niekomu len tak prešiel sprostý pohľad, alebo narážka, a to dosť vehementne a nahlas ....

moje "ale..." v titulku sa týka tvrdenia autorky, "...no ich sebavedomie je týmto spoločenským javom postihnuté a strach je v ich myšlienkach vždy latentne pritomný." Keď sa nad týmto tvrdením zamyslím, skutočne mi to vychádza tak, že nie všetky máme v myšlienkach latentne prítomný strach. Necítim strach a už vôbec nie zo sexistického správania mužov. Odporúčam vyskúšať sexistické správanie sa voči mužom, áno nabrať "odvahu" a hodiť kolegovi do tváre nejakú seistickú narážku a potom (hahaha) sledovať reakciu. Väčšinou nie je žiadna, pretože sa jednoducho brániť nevedia a je až smiešne pozorovať ich rozpaky a trapne ticho. Samozrejme, že sa vzápätí stanete potvorou, ale NO A ČO ? nech si zvykajú.


Reagovať

jeno  (24.03.2008 10:44:15)     
tema?
aka je vlastne tema tohoto clanku?...unika mi pointa, skakanie od jednej veci k druhej mi pride infantilne, prosim citat po sebe veci kym sa zverejnia

Reagovať

ylq  (22.02.2017 10:13:23)     
ylq
pay http://www.oakleys-2017.in.net/ more, http://www.christianlouboutin.org.uk/ not http://www.timberlandbootsoutlet.us.com/ an http://panthers.nfljersey.us.com/ end http://www.vans-shoes.co.uk/ in http://www.mcmbackpacks.in.net/ order http://www.swarovski-crystals.us.com/ to http://www.nba-shoes.com/ carry http://www.rolexwatches-canada.ca/ more http://www.burberrys-outlets.org.uk/ hope. http://www.ugg-boots-australia.com.au/ So, http://www.longchamp.com.de/ when http://www.toms-shoes.net.co/ we http://www.swarovski-online-shop.de/ are http://grizzlies.nba-jersey.com/ in http://www.tommy-hilfiger-online.de/ a http://www.nikeskoes.dk/ trough, http://www.nike-schoenen.co.nl/ do http://michaelkors.euro-us.net/ not http://www.tomsoutlet-online.net/ be http://www.swarovski-australia.com.au/ too http://cavaliers.nba-jersey.com/ pessimistic, http://www.scarpe-hoganoutlets.it/ we http://seahawks.nfljersey.us.com/ will http://www.adidas-superstars.nl/ one http://www.timberland-boots.com.co/ day http://www.jimmy-chooshoes.com/ go http://www.christianlouboutinshoesoutlet.org/ up. http://www.the-northfacejackets.co.uk/ Exposure http://www.nike-air-force.de/ crest, http://www.nike-skor.com.se/ do http://airmax.misblackfriday.com/ not http://www.polos-ralphlauren.us.org/ forget, http://www.cheap-rayban.com.co/ one http://longchamp.blackfriday.in.net/ day http://www.ralphs-laurens.co.uk/ also http://www.cheap-baseballbats.us/ down.A http://www.bcbg-dresses.com/ lot http://www.mcmhandbags.com.co/ of http://www.pulseraspandora.com.es/ things http://www.fendi-outlet.in.net/ in http://www.converse.com.de/ the http://www.oakley-outletonline.com.co/ world, http://www.raybanoutlet.ca/ and http://www.oakley-sunglasses.mex.com/ no http://packers.nfljersey.us.com/ right http://hornets.nba-jersey.com/ and http://lions.nfljersey.us.com/ wrong http://www.iphone-cases.net/ answers, http://www.polos-outlets.com/ it http://www.toms-outlets.us.com/ is http://www.christian-louboutins.in.net/ not http://www.timberlandshoes.net.co/ necessary http://www.barbours.us.com/ everything http://www.rolexwatchesforsale.us.com/ seriously, http://www.ralph-laurenoutletonline.com/ failing http://www.adidassuper-star.de/ rivalry. http://www.air-max.com.de/ The http://www.thenorthfacejackets.fr/ mind http://www.monclerjackets.in.net/ eased, http://www.cheap-michaelkors.in.net/ while http://www.underarmour.us.com/ the http://www.toms--outlet.com.co/ careless http://www.beatsbydre.com.co/ and http://www.poloralphlauren.cc/ sloppy, http://www.nikeshoes-outlet.com/ forgive http://www.basketballshoes.com.co/ and http://www.reebok.com.de/ forget. http://www.tommy-hilfigers.com/ Do http://www.northfaceoutlet.com.co/ not http://www.beats-by-dre.com.co/ immediate http://www.burberry-handbagssale.com.co/ fast, http://www.ralphlaurencanada.ca/ Gordian http://www.omega-watches.com.co/ knot http://www.longchamp-handbagsoutlet.us.com/ resentment. http://www.toms-shoesoutlet.us/ Do http://www.nikeair--max.fr/ not http://jaguars.nfljersey.us.com/ bet http://www.uggsoutlet.com.co/ on http://www.beatsbydrdrephone.com/ a http://www.salomon-schuhe.com.de/ moment http://www.hogan.com.de/ of http://www.burberry-outletcanada.ca/ anger, http://www.michaelkors.com.se/ Tim http://www.hugo-bossoutlet.com/ how http://www.the-northfacejackets.net.co/ much http://www.nike-factorys.us/ trouble; http://warriors.nba-jersey.com/ do http://www.uhren-shop.com.de/ not http://www.michaelkorsoutlet-online.ar.com/ win http://www.adidas.us.com/ or http://www.tory-burchoutlet.com.co/ lose http://www.nikefree-run.org.uk/ the http://www.abercrombie-andfitch.ca/ struggle http://www.michael-kors.com.es/ for http://www.burberry-outletonline.cc/ a http://www.swarovskissale.co.uk/ moment, http://www.nike-tnrequinpascher.fr/ lost http://www.nikestore.us/ all http://www.ralph-laurenspolo.co.uk/ feeling. http://www.tommy-hilfiger.co.nl/ In http://www.dsquared2.us.com/ fact, http://www.toms-shoe.us.com/ "obedience" http://www.adidas-shoes.cc/ is http://www.nikeair-max.es/ not http://www.burberryoutlets.net.co/ so http://www.lauren-ralphsoutlet.co.uk/ difficult, http://www.replica-handbags.net.co/ in http://www.ugg-australia.com.de/ fact, http://www.rolex-watches.us.com/ "no http://wizards.nba-jersey.com/ dispute" http://eagles.nfljersey.us.com/ is http://bengals.nfljersey.us.com/ a http://www.uggs-boots.net.co/ sober, http://www.ray-banssunglasses.org/ in http://www.montblancpens-sale.com/ fact, http://www.rayban-pascher.fr/ "Going" http://www.tommy-hilfiger.in.net/ is http://www.ferragamoshoes.in.net/ a http://www.abercrombiefitchs.cc/ positive http://www.true-religion.com.co/ attitude. http://www.adidas.com.se/ Going, http://www.pandora.com.de/ it http://www.barbour-factory.com/ is http://www.nike-max.fr/ often http://www.timberlands-paschere.fr/ understood http://www.uggsoutlet.net.co/ as http://www.handbagsoutlet.in.net/ something http://www.coach-factoryoutlet.net.co/ not http://www.prada-shoes.com.co/ required, http://www.pradahandbags.net.co/ resigned, http://www.ralph-laurenpolosoutlet.com/ also http://www.oakleys-outlet.in.net/ a http://coach.blackfriday.in.net/ reason http://michaelkors.misblackfriday.com/ to http://www.guessfatory.net/ escape http://www.pandorajewelry.top/ the http://rockets.nba-jersey.com/ problems http://www.womenclothes.in.net/ and http://www.cheapjerseys.net.co/ difficulties. http://www.ralphlaurenonlineshop.de/ In http://www.longchamps.us.com/ fact, http://www.coach-outletonline.net.co/ revel http://76ers.nba-jersey.com/ not http://www.nike-air-max.com.au/ give http://www.michael-korssale.us.com/ up http://www.nikeshoesoutlet.org.uk/ the http://www.horlogesrolex.nl/ pursuit.But http://steelers.nfljersey.us.com/ in http://www.thomas-sabo.com.de/ the http://www.rosheruns.us/ open-minded http://www.oakleys-outlet.it/ attitude http://www.ray-bans.co.uk/ to http://www.ralphslaurenoutlet.us.com/ face http://www.nikefree-run.net/ life. http://www.hermes-bags.net/ Going http://www.cheap-jerseys.mex.com/ is http://www.the-northface.com.co/ a http://www.woolrich-clearance.com/ kind http://www.nike-air-max.com.de/ of http://www.newbalance-shoes.org/ wisdom http://bills.nfljersey.us.com/ that http://www.wedding-dresses.cc/ can http://www.coachoutlet-online.com.co/ get http://chargers.nfljersey.us.com/ people http://www.rayban-pas-cher.fr/ in http://www.nike-huaraches.nl/ a http://www.oakleyoutlet.ar.com/ frenetic http://www.nike-air-max.com.se/ environment, http://www.michael-korsbags.co.uk/ still http://michaelkors.blackfriday.in.net/ have http://www.puma-shoes.de/ a http://www.christianlouboutinshoes.jp.net/ peaceful http://www.cheap-raybansoutlet.in.net/ mind, http://www.converse.net.co/ a http://www.calvin-kleins.net/ cool http://www.hollisters-canada.ca/ head; http://www.jordan-shoes.com.co/ revel http://www.new-balance-schuhe.de/ is http://www.nikeshoes.org.es/ an http://www.mcm-bags.us.org/ accomplishment, http://www.uggs-boots.com.co/ is http://raptors.nba-jersey.com/ stricken http://www.nfljersey.us.com/ vicissitudes http://www.coachblackfriday.com/ of http://www.valentino-shoesoutlet.us/ this http://www.michaelkors-canadaoutlet.ca/ world, http://www.nikerosherun.us/ is http://www.hollisters.us.com/ read http://www.hermesbirkin-outlet.com/ to http://www.barbour-jacketsoutlet.net/ the http://www.hollisteronlineshop.com.de/ human http://www.ralphlaurens-outlet.co.uk/ experience. http://www.abercrombie-andfitchs.com/ Sometimes http://www.nba-jersey.com/ not http://www.hollister-abercrombie.com.se/ understand, http://www.chiflatiron.net.co/ just http://www.michaeljordan.com.de/ do http://www.vans-schuhe.com.de/ not http://www.cheapuggs-boots.com.co/ want http://www.adidasshoesca.ca/ to http://www.abercrombie-and-fitch.us.com/ understand. http://www.nike-roshe-run.de/ Sometimes http://www.michaelkors.co.nl/ I http://www.ugg-bootsclearance.com/ do http://www.iphone-cases.in.net/ not http://www.toms-outlet.net/ know http://www.rayban.co.nl/ or http://www.designer-handbagsoutlet.us.com/ just http://www.co-aol.com/ do http://www.newoutletonlinemall.com/ not http://www.converse-shoes.net/ want http://broncos.nfljersey.us.com/ to http://www.coach-factory.in.net/ say http://www.coach-outletonline.ca/ it. http://www.zxcoachoutlet.com/ Sometimes http://www.hollisterclothingstore.org/ he http://saints.nfljersey.us.com/ does http://www.supra-shoes.org/ see, http://thunder.nba-jersey.com/ but http://www.vibram-fivefingers.in.net/ do http://www.sunglasses-outlet.net/ nothing, http://www.converses-outlet.com/ so http://www.to-coachoutlet.com/ he http://bulls.nba-jersey.com/ remained http://magic.nba-jersey.com/ silent. http://www.the-northfaces.net.co/ Some http://www.ok-em.com/ words, http://www.truereligionjeans.net.co/ for http://www.raybans.org.es/ keeping http://www.puma-shoesoutlet.com/ everything. http://www.christian-louboutinshoes.in.net/ Some http://49ers.nfljersey.us.com/ pain http://www.airmax-2015.org/ for http://www.rosherun.co.uk/ silent http://www.chi-flatiron.us.com/ forget.A http://www.raybans-outlet.com.co/ lot http://www.newbalanceshoes.com.es/ of http://www.airjordans.us/ things, http://www.michaelkors.so/ you http://www.monclers-outlet.us.com/ know http://celtics.nba-jersey.com/ like. http://www.mcms-handbags.com/ A http://www.burberry-outletsonline.org.uk/ lot http://www.giuseppezanotti.com.co/ of http://www.michael-korshandbags.us.org/ change, http://www.nikefreeshoes-inc.co.uk/ without http://www.bottega-veneta.in.net/ saying http://www.nike-schuhe.com.de/ it, http://www.airmax-90.org/ and http://www.newbalancecanada.ca/ they http://www.asicsoutlet.us.org/ understand http://kings.nba-jersey.com/ just http://www.cheapshoes.net.co/ fine. http://mavericks.nba-jersey.com/ The http://www.pradaoutlet.com.co/ method http://www.oakley--sunglasses.com.au/ used http://celine.blackfriday.in.net/ to http://www.oakleys2016.com/ the http://www.marc-jacobsonsale.com/ problem, http://www.oakley-outlet.net.co/ the http://www.ugg-boots.us.org/ problem http://coach.misblackfriday.com/ is http://www.tomsshoes-outlet.us.com/ very http://www.rayban-sunglasses.co/ simple. http://www.juicycouture.com.co/ From http://www.nhl-jerseys.us.com/ another http://www.michaelkors-outletonline.cc/ perspective http://www.ralphlauren-polos.com.co/ of http://redskins.nfljersey.us.com/ things, http://titans.nfljersey.us.com/ doing http://www.coach-factoryyoutletonline.net/ things http://rayban.blackfriday.in.net/ easily; http://www.michael-kors.cc/ change http://www.nfl-jersey.us.org/ the http://www.burberry-outletstore.net/ mentality http://patriots.nfljersey.us.com/ to http://www.michaelkorsoutletonline.net.co/ see http://www.michael-kors-taschen.com.de/ life http://www.canadagoosesonline.com/ and http://www.nikefree5.net/ life http://www.oakleys.in.net/ more http://www.philipp-plein.us.com/ exciting; http://dolphins.nfljersey.us.com/ Care http://www.salvatoreferragamo.in.net/ to http://www.ray-banssunglasses.co.uk/ be http://www.cheapjerseys.us.org/ someone http://www.swarovski-canada.ca/ else, http://www.longchamp-bags.us.com/ life http://www.ferragamo.com.co/ more http://www.barbour.in.net/ beautiful. http://www.air-maxschoenen.nl/ Know http://www.burberrybags-sale.net/ how http://colts.nfljersey.us.com/ to http://www.instylers.us.org/ work, http://www.christianlouboutin-shoes.ca/ live http://azcardinals.nfljersey.us.com/ more http://www.giuseppe-zanotti.net/ freely! http://www.hermes-outlet.net.co/ Life http://www.tory-burch.us.org/ has http://www.air-huarache.co.uk/ two http://www.long-champoutlet.com/ errors: http://www.oakleysunglasses-canada.ca/ First, http://www.beatsheadphone.in.net/ life http://www.cheap-oakleyssunglasses.com/ posters, http://www.ralph-laurenoutletonline.in.net/ the http://www.bcbg-maxazria.ca/ second http://www.nikestore.com.de/ is http://spurs.nba-jersey.com/ to http://ravens.nfljersey.us.com/ look http://coach.euro-us.net/ at http://www.nike-rosherun.com.es/ the http://www.marc-jacobs.us.com/ lives http://www.burberryoutlet-sale.net/ of http://www.outlet-burberry.net.co/ others. http://www.oakleys-sunglasses.in.net/ Because http://www.juicycoutureoutlet.net.co/ they http://pistons.nba-jersey.com/ seem http://www.designerhandbagsoutlet.net.co/ unable http://www.cheap-jerseys.cc/ to http://www.nike-airmax.us.com/ prove http://oakley.blackfriday.in.net/ their http://www.mbt-shoes.us.com/ own http://buccaneers.nfljersey.us.com/ happiness, http://www.hollister-clothing.in.net/ it http://falcons.nfljersey.us.com/ becomes http://www.tracksuits-store.com/ necessary http://www.canadagooses-jackets.com/ to http://www.michael-kors-australia.com.au/ use http://www.oakley.com.de/ other http://www.soccers-shoes.net/ people's http://www.lacosteoutlet.us.com/ eyes http://www.armani-exchange.in.net/ to http://www.airyeezy.us.com/ prove http://www.ghdhairstraightener.cc/ it.In http://browns.nfljersey.us.com/ fact, http://www.soft-ballbats.com/ this http://www.michael-kors-outlet.us.org/ is http://www.mk-com.com/ a http://www.ray-bans.net.co/ kind http://nuggets.nba-jersey.com/ of http://www.cheap-jordans.net/ vanity http://www.jimmy-choos.com/ and http://www.mizuno-running.net/ inferiority http://www.truereligion-outlet.us.org/ complex. http://www.uggs.co.nl/ Do http://knicks.nba-jersey.com/ not http://suns.nba-jersey.com/ live http://www.tommyhilfigerca.ca/ too http://www.pandoracharms-canada.ca/ passive, http://www.babylisspros.in.net/ because http://www.michael-korsoutlet.cc/ it http://www.longchamp.com.co/ makes http://www.tommy-hilfiger.com.de/ you http://www.versaceoutlet.us.com/ very http://giants.nfljersey.us.com/ hard. http://nets.nba-jersey.com/ As http://www.cheapmichaelkors.us.org/ long http://www.poloralphlaurenoutlet.net.co/ as http://rams.nfljersey.us.com/ they http://www.mk-outletonline.us/ feel http://www.rayban.com.de/ happy http://www.michael-korsbags.org.uk/ on http://www.hollister-clothingstore.com/ the http://www.ed-hardy.us.com/ line, http://www.bottega-venetas.cc/ what http://www.uggs-australia.com.co/ you http://www.the-northfaces.us.com/ do http://pelicans.nba-jersey.com/ not http://uggboots.misblackfriday.com/ need http://www.prada.com.de/ to http://cowboys.nfljersey.us.com/ prove http://lakers.nba-jersey.com/ to http://www.raybanssunglasses.in.net/ others. http://www.levisjeans.com.co/ Do http://www.mlb-jerseys.us.com/ not http://www.cheap-rolex-watches.org.uk/ patronize http://heat.nba-jersey.com/ watching http://www.toryburchsale.com.co/ others, http://www.uggsstore.us.com/ the http://www.nike-outlet.us.org/ wrong http://www.nike-mercurial.in.net/ way http://www.rolex-watches.net.co/ beneath http://www.kate-spades.com.co/ their http://www.barbour-jackets.us.com/ feet. http://www.nikeair-max.ca/ Love http://www.cheap-michaelkors.com/ is http://www.ray-bansoutlet.in.net/ the http://www.retro-jordans.com/ gift http://www.cheapnhljerseys.us.com/ of http://www.cheap-mlbjerseys.us.com/ God, http://www.raybans-sunglass.com/ is http://www.oakleyssunglasses.in.net/ the http://www.newbalance-outlet.org/ only http://www.chrome-hearts.in.net/ irreversible http://www.katespadeoutlet.gb.net/ meet, http://www.burberrys-bags.net.co/ to http://raiders.nfljersey.us.com/ cherish http://www.abercrombie-kid.us.com/ the http://www.kates-spade.com/ good http://www.ugg-bootscanada.ca/ fate, http://www.uggboots.com.de/ is http://www.thenorthface.com.de/ that http://www.nike-rosheruns.nl/ it http://www.burberryoutlet-sale.com.co/ has http://jazz.nba-jersey.com/ a http://www.mcm-handbags.org/ life http://coach-outlet.tumblr.com/ of http://www.pandoras-charms.org.uk/ wealth; http://texans.nfljersey.us.com/ have http://www.cheap-thomassabos.co.uk/ a http://coachoutlet.euro-us.net/ happy http://www.oakleys.org.es/ life; http://www.oakleysunglasses2017.com/ God http://www.omegarelojes.es/ has http://www.insanity-workout.us.com/ given http://chiefs.nfljersey.us.com/ us http://www.adidas-schuheonline.de/ the http://vikings.nfljersey.us.com/ edge http://www.polos-outletstore.net/ of http://www.cheap-nike-shoes.net/ mutual http://hawks.nba-jersey.com/ affection.Whether http://www.asics-shoesoutlet.com/ the http://www.longchampoutlet.com.co/ edge http://www.true-religions.com/

http://www.swarovskijewelrys.in.net/ http://www.jordanrelease-dates.us.com/ http://www.nikeairmaxnc.co.uk/ http://www.celine-bags.org/ http://www.burberryonlineshop.de/ http://www.burberry-handbagsoutlet.net.co/ http://www.polo-ralph-lauren.de/ http://www.oakleys-frame.net/ http://www.truereligions.net/ http://www.uggs-onsale.net/ http://www.tory-burchsandals.in.net/ http://www.nike-shoescanada.ca/ http://trailblazers.nba-jersey.com/ http://www.christianlouboutinoutlet.net.co/ http://www.michaelkors-bags.com.co/ http://www.ralph-laurens.org.uk/ http://www.ralphlauren-au.com/ http://www.michaelkorsbags.us.org/ http://www.thenorth-face.ca/ http://www.michaelkorsoutlet.ar.com/ http://www.p90xworkout.in.net/ http://www.vans-shoes.net/ http://www.pandorajewellery.com.au/ http://www.truereligion-outlet.com.co/ http://bucks.nba-jersey.com/ http://www.soccer-shoesoutlet.com/ http://www.cheapreplica-watches.in.net/ http://www.raybans-outlet.cc/ http://clippers.nba-jersey.com/ http://www.nike-free-run.de/ http://www.montres-pascher.fr/ http://www.jordanretro.org/ http://www.michael-kors.net.co/ http://pacers.nba-jersey.com/ http://www.omegawatches.in.net/ http://www.katespades-outlet.in.net/ http://jets.nfljersey.us.com/ http://www.prada-handbags.net.co/ http://bears.nfljersey.us.com/ http://ralphlauren.blackfriday.in.net/ http://www.uggs-online.com/ http://www.tnf-jackets.us.com/ http://www.givenchy.in.net/ http://www.tommyhilfiger.net.co/ http://www.oakleyoutlet.fr/ http://www.air-huaracheshoes.co.uk/ http://www.adidasshoes.org.es/ http://www.ray-bansoutlet.it/ http://timberwolves.nba-jersey.com/ http://www.abercrombiehollister.nl/

Reagovať

dihua61  (21.03.2019 11:06:42)     
nike air max
[url=http://www.uggboots-outlet.us/]ugg outlet[/url]
[url=http://www.goyardhandbags.us/]goyard bag[/url]
[url=http://www.bijouxpandoras.fr/]pandora[/url]
[url=http://www.goldengoosesneakerssale.us/]golden goose shoes[/url]

Reagovať

caijuan83  (22.03.2019 11:09:38)     
moncler jacket womens
[url=http://www.barbourjackets.co.uk/]barbour outlet[/url]
[url=http://www.adidas-yeezyboost350.us.com/]yeezy[/url]
[url=http://www.lebron15-shoes.us.com/]lebron james shoes[/url]
[url=http://www.supremeshirt.us.com/]supreme clothing[/url]

Reagovať

eddie  (29.03.2019 04:15:45)     
skechers outlet
[url=http://www.yeezy-boost350.us.org/]yeezy[/url]
[url=http://www.trajeshugoboss.com/]Hugo Boss[/url]
[url=http://www.ultraboosts.us.org/]ultra boost uncaged[/url]
[url=http://www.geox.us.org/]geox sneakers[/url]

Reagovať

jennifer  (19.05.2019 09:02:22)     
Fjallraven
[url=http://www.giuseppeshoes.us/]Giuseppe[/url]
[url=http://www.lebron-16.us.org/]Lebron[/url]
[url=http://www.karen-millen.co.uk/]Karen Millen[/url]
[url=http://www.vanscanada.ca/]Vans[/url]

Reagovať

joan  (15.06.2019 16:58:38)     
nike air max 95
[url=http://carlhagelin.nhljerseysshop.us/]carl hagelin[/url]
[url=http://lebronjameslakersjersey.nbajerseysshop.us/]lebron james lakers jersey[/url]
[url=http://newyorkislanders.nhljerseysshop.us/]new york islanders[/url]
[url=http://jerseygirl.nhljerseysshop.us/]jersey girl[/url]

Reagovať

linda  (03.07.2019 09:54:08)     
Calvin Klein
[url=http://www.fjallraven.us.org/]Fjallraven Backpack[/url]
[url=http://www.nikeairmax720.us/]Air Max 720[/url]
[url=http://www.michaelkorspurse.us/]Michael Kors Wallet[/url]
[url=http://www.eccoshoessandals.us/]Ecco Shoes For Women[/url]

Reagovať

sandra  (01.08.2019 19:39:11)     
Ralph Lauren Polo Shirts
[url=http://www.yeezytrainers.org.uk/pharrell-williams-adidas-tennis_4658.html]Pharrell Williams Adidas Tennis[/url]
[url=http://www.pandorajewelryrings.us/pandora-essence-charms-sale_2499.html]Pandora Essence Charms Sale[/url]
[url=http://www.pandorajewelryrings.us/pandora-dolphin-mall_2462.html]Pandora Dolphin Mall[/url]
[url=http://www.asicstrainers.us/asics-mens-gt-2000_3988.html]Asics Mens Gt 2000[/url]

Reagovať

wilma  (02.08.2019 20:39:57)     
Nike Shoes
[url=http://www.ultra-boost.co.uk/]Adidas Trainers[/url]
[url=http://www.thenorth-face.us/]North Face[/url]
[url=http://www.supremeclothingshirt.us.com/]Supreme[/url]
[url=http://www.timberlandboots-outlet.us/]Timberland[/url]

Reagovať

dihua61  (22.09.2019 21:04:35)     
birkenstock
[url=http://www.yeezy-500.us/]adidas yeezy[/url]
[url=http://www.salomon-chaussures.fr/]salomon[/url]
[url=http://www.lebron15-shoes.us.com/]lebron 14[/url]
[url=http://www.ultraboost-uncaged.us/]ultra boost[/url]

Reagovať

magaret  (22.09.2019 23:10:52)     
Swarovski
[url=http://www.nikeshoxwomen.us/]Nike Shoes[/url]
[url=http://www.coachbags.us/]Coach[/url]
[url=http://www.mulberryhandbags.us/]Burberry Bags[/url]
[url=http://www.pandoracanadarings.ca/]Pandora Charms[/url]

Reagovať

sandra  (04.10.2019 13:42:41)     
Yeezy Trainers
[url=http://www.bape.org.uk/]Bape Clothing[/url]
[url=http://www.pandorajewelryonline.us/]Pandora Charms[/url]
[url=http://www.nikeshoxwomen.us/]Nike Shox Women[/url]
[url=http://www.airmax95.us.com/]Air Max 97[/url]

Reagovať

ronald  (09.10.2019 21:32:02)     
Ferragamo Shoes
[url=http://www.montblancpens.org.uk/]Mont Blanc Pen[/url]
[url=http://www.fendishoes.us/]Fendi Shoes[/url]
[url=http://www.fendibags.us/]Fendi Bags[/url]
[url=http://www.filashoesshirt.us/]Fila Clothing[/url]

Reagovať

frank  (25.10.2019 11:33:00)     
Cartier Love Bracelet
[url=http://www.pumarihannafenty.us/]Puma Shoes[/url]
[url=http://www.vans-canada.ca/]Vans Canada[/url]
[url=http://www.ultra-boost.us/]Ultra Boost 4.0[/url]
[url=http://www.scarpehogan.eu/]Hogan Outlet[/url]

Reagovať

antonio  (16.01.2020 02:37:05)     
Pandora Rings
[url=http://www.adidas.us.org/]Adidas Shoes[/url]
[url=http://www.adidasshoes.ca/]Adidas Stan Smith[/url]
[url=http://www.hydro-flask.ca/]Hydro Flask Sale[/url]
[url=http://www.pandorarings.us.org/]Pandora Disney Charms[/url]

Reagovať

laurie  (31.01.2020 20:57:09)     
Lebron 16 Shoes
[url=http://www.adidas-shoes.us.org/]Adidas Outlet[/url]
[url=http://www.adidasultraboost.ca/]Adidas Canada[/url]
[url=http://www.nike-outlet.ca/]Nike Outlet[/url]
[url=http://www.nikecanadaairmax.ca/]Nike Shoes[/url]

Reagovať

magaret  (03.02.2020 04:36:29)     
Aike Air Max 270
[url=http://www.calvin-klein.us.org/]Calvin Klien Suits[/url]
[url=http://www.northfacecoat.co.uk/]North Face Hoodie[/url]
[url=http://www.suicokesandals.ca/]Suicoke Moto[/url]
[url=http://www.fjallravenbackpack.us.org/]Fjallraven Mini[/url]

Reagovať

sandra  (06.02.2020 21:59:44)     
Asics Shoes
[url=http://www.bape-clothing.us.com/]Bape Shirt[/url]
[url=http://www.canadagoose-canada.ca/]Canada Goose Jacket[/url]
[url=http://www.air-max.org.uk/]Nike Trainers[/url]
[url=http://www.beatssolo3.ca/]Powerbeats 3[/url]

Reagovať

james  (09.02.2020 12:50:33)     
Fjallraven Kanken Backpack
[url=http://www.nikeairmax.co.uk/]Nike Trainers[/url]
[url=http://www.prada.us.com/]Prada Wallet[/url]
[url=http://www.thenorthfacejackets.co.uk/]North Face Coat[/url]
[url=http://www.hoganshoessale.co.uk/]Hogan Shoes Outlet[/url]

Reagovať

katherine  (17.02.2020 02:24:58)     
Pandora
[url=http://www.fredperryshirt.us/]Fred Perry T Shirt[/url]
[url=http://www.eccoboots.us/]Ecco Shoes For Women[/url]
[url=http://www.goyardbags.us.org/]Goyard Wallet[/url]
[url=http://www.adidasultraboost.us/]Ultra Boost[/url]

Reagovať

sandra  (26.02.2020 21:40:01)     
Converse
[url=http://www.fjallravenkankenbackpack.ca/]Fjallraven[/url]
[url=http://www.yeezy350.us/]Yeezy Boost[/url]
[url=http://www.stussy.us.org/]Stussy Hoodie[/url]
[url=http://www.championclothing.org.uk/]Champion Clothing[/url]

Reagovať

katherine  (02.03.2020 15:35:51)     
Birkenstock
[url=http://www.vibramfivefingershoes.us/]Vibram Five Finger Shoes[/url]
[url=http://www.adidas-shoes.ca/]Adidas Shoes[/url]
[url=http://www.pandora-rings.ca/]Pandora Rings[/url]
[url=http://www.fendiclothing.us/]Fendi Shirt[/url]

Reagovať

dominick  (05.03.2020 20:17:04)     
Champion
[url=http://www.moncler-coat.us.com/]moncler sale[/url]
[url=http://www.mizunos.us/]mizuno[/url]
[url=http://www.goyard.org.uk/]goyard london[/url]
[url=http://www.philipppleins.us/]philipp plein shoes[/url]

Reagovať

sandra  (07.03.2020 03:40:00)     
Ferragamo
[url=http://www.pumatrainers.org.uk/]Puma Suede[/url]
[url=http://www.merrell.us.org/]Merrell Shoes[/url]
[url=http://www.brooksrunningshoes.us.com/]Brooks Ghost[/url]
[url=http://www.beatsheadphones.ca/]Beats[/url]

Reagovať

ernest  (18.03.2020 08:13:09)     
Longchamp Outlet
[url=http://www.parajumperjacket.us.com/]Parajumper Jacket[/url]
[url=http://www.offwhiteshoes.us.org/]Off White[/url]
[url=http://www.ralphlaurencanadaoutlet.ca/]Ralph Lauren[/url]
[url=http://www.adidas.us.org/]Adidas[/url]

Reagovať

marianne  (20.03.2020 07:47:04)     
Golden Goose Sneakers Sale
[url=http://www.hydroflask-sale.us/]Hydro Flask 40 OZ[/url]
[url=http://www.bapeshirt.us.com/]Bape Sweater[/url]
[url=http://www.hydroflasks.ca/]Hydro Flask Water Bottle[/url]
[url=http://www.brooks-shoes.us/]Brooks[/url]

Reagovať

ronald  (27.03.2020 10:40:57)     
Skechers
[url=http://www.balenciagatrainers.co.uk/]Balenciaga UK[/url]
[url=http://www.coachbags-outlet.us.com/]coach outlet[/url]
[url=http://www.championhoodie.us.com/]Champion T Shirt[/url]
[url=http://www.michaelkors.us.org/]Michael Kors Purse[/url]

Reagovať

ronald  (24.04.2020 05:31:28)     
Goyard Bags
[url=http://www.brooks-shoes.us.com/]Brooks[/url]
[url=http://www.jordan-11.us.org/]Jordan 33[/url]
[url=http://www.puma-shoes.us/]Puma Slides[/url]
[url=http://www.christianlouboutin.us.com/]Red Bottoms[/url]

Reagovať

david  (29.04.2020 02:23:35)     
Giuseppe Zanotti Shoes
[url=http://www.ecco-canada.ca/]Ecco Golf Shoes[/url]
[url=http://www.uggbootssaleuk.co.uk/]Uggs On Sale[/url]
[url=http://www.goldengoose-sneakers.org.uk/]Golden Goose Superstar Sneakers[/url]
[url=http://www.adidas-yeezy.us.org/]Yeezy Boost 350[/url]

Reagovať

david  (29.04.2020 05:43:30)     
Burberry Shirt
[url=http://www.ralphlauren-dresses.us/]Polo Ralph Lauren[/url]
[url=http://www.birkenstock-sandals.ca/]Birkenstock Canada[/url]
[url=http://www.champion.us.org/]Champion Hoodie[/url]
[url=http://www.skechers.us.org/]Skechers Go Walk[/url]

Reagovať

linda  (10.05.2020 04:51:46)     
Converse Shoes
[url=http://www.birkenstockclearance.us/]Birkenstock[/url]
[url=http://www.fred-perry.us/]Perry Shoes[/url]
[url=http://www.nikeshoesfactory.us.org/]Nike Air Max[/url]
[url=http://www.birkenstockcanadashoes.ca/]Birkenstock Canada[/url]

Reagovať

jennifer  (14.05.2020 14:07:35)     
Red Bottom Shoes
[url=http://www.brooksshoes.us.com/]Brooks Shoes[/url]
[url=http://www.nikeairmaxoutlet.us/]Nike Outlet[/url]
[url=http://www.asicscanadashoes.ca/]Asics Running Shoes[/url]
[url=http://www.thenorth-face.fr/]Doudoune The North Face[/url]

Reagovať

magaret  (15.05.2020 06:05:53)     
Giuseppe Zanotti Heels
[url=http://www.skechers.us.org/]Skechers Shoes[/url]
[url=http://www.katespadepurse.us/]Kate Spade Purses[/url]
[url=http://www.nikeoffwhiteshoes.us.com/]Off White Belt[/url]
[url=http://www.adidasshoes.us.com/]Adidas Yeezy[/url]

Reagovať

david  (24.05.2020 15:20:28)     
Ecco Mens Shoes
[url=http://www.michaelkors.us.org/]Michael Kors Purse[/url]
[url=http://www.nfljerseysshop.ca/]Wholesale NFL Jerseys[/url]
[url=http://www.moncler-jacket.org.uk/]Moncler Outlet[/url]
[url=http://www.goldengoosesneakerssale.us/]golden goose sneakers sale[/url]

Reagovať

marianne  (02.07.2020 11:32:44)     
Off White Sneakers
[url=http://www.juicycouture-canada.ca/]Juicy Couture Tracksuit[/url]
[url=http://www.nikecanadafactory.ca/]Nike Shoes[/url]
[url=http://www.adidassoccercleats.us/]Adidas Soccer Cleats[/url]
[url=http://www.adidasnmds.us.org/]NMD[/url]

Reagovať

thelma  (02.07.2020 18:09:29)     
Fjallraven Backpack
[url=http://www.skechersshoesstore.us/]Skechers Go Walk[/url]
[url=http://www.pradahandbags.us/]Prada Outlet[/url]
[url=http://www.underarmourshoes.us.org/]Under Armour Hoodies[/url]
[url=http://www.supreme-store.us/]Supreme Store[/url]

Reagovať

dominick  (12.07.2020 10:35:19)     
Fjallraven UK
[url=http://www.geoxshoes.us.com/]Geox Sneakers[/url]
[url=http://www.lecoqsportif-shoes.us/]Le Coq Sportif Running Shoes[/url]
[url=http://www.fitfloptrainer.co.uk/]Fitflop Shoes[/url]
[url=http://www.pandoracanadasale.ca/]Pandora Sale[/url]

Reagovať

frank  (12.08.2020 10:49:51)     
Nike Air Max
[url=http://www.yeezyboost350.us.org/]Yeezy Boost 350 V2[/url]
[url=http://www.keenshoes.co.uk/]Keen Footwear UK[/url]
[url=http://www.yeezysupply.org.uk/]Yeezy Boost 350[/url]
[url=http://www.hydroflask.us.com/]Hydro Flask Water Bottle[/url]

Reagovať

ronald  (13.08.2020 13:14:46)     
Fitflop Sandals
[url=http://www.offwhitehoodie.org.uk/]Off White T Shirt[/url]
[url=http://www.redbottomsforwomen.us/]Christian Louboutin Shoes[/url]
[url=http://www.northfacejackets.co.uk/]North Face Hoodie[/url]
[url=http://www.tommyhilfigerclothing.us/]Tommy Hilfiger Jackets[/url]

Reagovať

ernestine  (14.08.2020 03:41:50)     
Giuseppe Zanotti Trainers
[url=http://www.fila-shoes.us.org/]Fila Shirt[/url]
[url=http://www.eccosandals.ca/]Ecco Shoes For Women[/url]
[url=http://www.bapes.us/]Bape Shirt[/url]
[url=http://www.fitflopshoes.us.org/]Fitflop Slippers[/url]

Reagovať

ronald  (06.09.2020 03:20:37)     
Converse Sale
[url=http://www.supremeoutlet.us/]Supreme T Shirt[/url]
[url=http://www.filashirt.us/]Fila Clothing[/url]
[url=http://www.coachbagsfactory.us/]Coach Handbags[/url]
[url=http://www.pandorajewelryofficialsite.ca/]Pandora Bracelet[/url]

Reagovať

thelma  (11.09.2020 05:49:00)     
Bottega Veneta Bags
[url=http://www.supreme-store.us/]Supreme Shirt[/url]
[url=http://www.vibramfivefingers.ca/]Vibram Shoes[/url]
[url=http://www.columbia.us.org/]Columbia Clothing[/url]
[url=http://www.goldengoosesuperstarsneakers.us/]Golden Goose Sneakers Sale[/url]

Reagovať

karina  (12.09.2020 19:51:58)     
Kate Spade
[url=http://www.juicycouture-tracksuit.co.uk/]Juicy Couture Uk[/url]
[url=http://www.mcmbackpack.us.org/]MCM Handbags[/url]
[url=http://www.eccoshoesoutlet.us.org/]Ecco Golf Shoes[/url]
[url=http://www.tommy-hilfiger.us.org/]Tommy Hilfiger Coats[/url]

Reagovať

katherine  (14.09.2020 13:40:28)     
Pandora Rings
[url=http://www.brooks-canada.ca/]Brooks[/url]
[url=http://www.clark-shoes.ca/]Clarks[/url]
[url=http://www.asicsshoesoutlets.us/]Asics Outlets[/url]
[url=http://www.mizunotrainers.co.uk/]Mizuno Shoes[/url]

Reagovať

jennifer  (11.10.2020 05:37:34)     
Salomon Speedcross 4
[url=http://www.filashirt.us/]Fila Shirt[/url]
[url=http://www.karenmillendresses.us.org/]Karen Millen Outlet[/url]
[url=http://www.nmd.org.uk/]NMD[/url]
[url=http://www.vansoutlet.us/]Vans Old Skool[/url]

Reagovať

laurie  (19.10.2020 10:30:58)     
Off White Hoodie
[url=http://www.christianlouboutinredbottomheels.us/]Red Bottom Heels[/url]
[url=http://www.ecco-sandals.us/]Ecco Shoes[/url]
[url=http://www.conversehightops.us/]Converse[/url]
[url=http://www.tommyhilfigers.us/]Tommy Hilfiger Jacket[/url]

Reagovať

jerry  (21.10.2020 16:57:28)     
Adidas NMD Womens
[url=http://www.vibram-canada.ca/]Vibram Canada[/url]
[url=http://www.eccosandalscanada.ca/]Ecco Boots[/url]
[url=http://www.burberrybags.ca/]Burberry[/url]
[url=http://www.yeezysupplycanada.ca/]Yeezy Shoes[/url]

Reagovať

laurie  (13.11.2020 21:12:47)     
Air Max 270
[url=http://www.calvinklein-outlet.us/]Calvin Klein[/url]
[url=http://www.underarmourcanada.ca/]Under Armour Outlet[/url]
[url=http://www.shoesasics.us/]Asics[/url]
[url=http://www.adidasstansmith.us.org/]Adidas Stan Smith[/url]

Reagovať

wilma  (25.11.2020 05:08:54)     
Bape Clothing
[url=http://www.pandorajewelry-outlet.us/]Pandora Outlet[/url]
[url=http://www.curry-7.us/]Stephen Curry[/url]
[url=http://www.ferragamoshoesstore.us/]Ferragamo[/url]
[url=http://www.coach-handbags.us.org/]Coach Purses[/url]

Reagovať

laurie  (25.11.2020 17:05:23)     
Vibram 5 Fingers
[url=http://www.geoxs.us/]Geox Respira[/url]
[url=http://www.lacosteshoes.us.com/]Lacoste Polo[/url]
[url=http://www.pradabags.us.org/]Prada Shoes[/url]
[url=http://www.coachs.us.org/]Coach Bags[/url]

Reagovať

sandra  (11.12.2020 11:59:27)     
Yeezy 750
[url=http://www.stevemaddenshoes.ca/]Steve Madden Sneakers[/url]
[url=http://www.balenciaga-canada.ca/]Balenciaga Canada[/url]
[url=http://www.pandora-jewelry.co.uk/]Pandora[/url]
[url=http://www.nikeshoesfactory.us/]Air Max 270[/url]

Reagovať

ronald  (22.12.2020 04:41:11)     
Ferragamo Shoes
[url=http://www.adidas-yeezys.ca/]Adidas Canada[/url]
[url=http://www.fjallraven-kankenbackpack.us/]Fjallraven Kanken Sale[/url]
[url=http://www.dolcegabbanas.us/]Dolce Gabbana Sneakers[/url]
[url=http://www.thenorthfacecanada.ca/]North Face Canada[/url]

Reagovať

james  (22.12.2020 21:21:56)     
Pandora
[url=http://www.coachfactoryoutletonline.us/]Coach Bags[/url]
[url=http://www.burberry-canada.ca/]Burberry Outlet[/url]
[url=http://www.fitfloptrainer.co.uk/]Fitflop Trainers[/url]
[url=http://www.toms-shoes.us.org/]Toms[/url]

Reagovať

laurie  (23.12.2020 19:28:11)     
Birkenstock Sandals
[url=http://www.pandora-jewelry.co.uk/]Pandora Rings[/url]
[url=http://www.adidassoccercleats.us/]Soccer Cleats[/url]
[url=http://www.lecoqsportifs.co.uk/]Le Coq Sportif Clothing[/url]
[url=http://www.nmd.org.uk/]Adidas NMD R1[/url]

Reagovať

karina  (14.01.2021 13:19:15)     
Air Max
[url=http://www.birkenstocksandals.us/]Birkenstock[/url]
[url=http://www.juicycouturetracksuits.us/]Juicy Tracksuit[/url]
[url=http://www.hydroflask40oz.us/]Kids Hydro Flask[/url]
[url=http://www.juicycoutures.us.org/]Juicy Couture[/url]

Reagovať

thelma  (31.01.2021 06:18:15)     
Puma Shoes
[url=http://www.toryburchbags.ca/]Tory Burch Flip Flops[/url]
[url=http://www.fredperrys.us.com/]Fred Perry Clothing[/url]
[url=http://www.lululemonleggingsoutlet.us.com/]Lululemon Leggings[/url]
[url=http://www.pumas.ca/]Puma Outlet[/url]

Reagovať

james  (18.02.2021 01:28:03)     
Mulberry Purse
[url=http://www.yeezysupplycanada.ca/]Adidas Yeezy[/url]
[url=http://www.burberrybags.ca/]Burberry Scraf[/url]
[url=http://www.nikestorecanada.ca/]Nike Air Max[/url]
[url=http://www.juicy-couture.org.uk/]Juicy Couture[/url]

Reagovať

sandra  (28.02.2021 08:57:06)     
Supreme Shirt
[url=http://www.hollisters.ca/]Hollister Shirts Canada[/url]
[url=http://www.mizunorunningshoes.us.com/]Mizuno Running Shoes Womens[/url]
[url=http://www.filashoesfactory.us/]Fila Shoes Womens[/url]
[url=http://www.pandorascharm.us/]Pandora Earrings[/url]

Reagovať

karina  (28.02.2021 17:58:35)     
Salomon Shoes
[url=http://www.ralphlaurendresses.us.org/]Ralph Lauren Polo Shirts[/url]
[url=http://www.nikefactory-outlet.us/]Nike Factory[/url]
[url=http://www.tommyhilfigerdressescanada.ca/]Tommy Hilfiger Jeans[/url]
[url=http://www.coachoutlets.ca/]Coach Outlets[/url]

Reagovať

david  (11.03.2021 00:46:07)     
Supreme
[url=http://www.jordan35shoes.us/]Air Jordan 35[/url]
[url=http://www.nikescanada.ca/]Nike Shoes[/url]
[url=http://www.michaelkorsoutletfactory.us/]Michael Kors Outlet Online[/url]
[url=http://www.fjallravens.ca/]Fjallraven Canada Sale[/url]

Reagovať


Pridať nový komentár

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?

V rámci komentárov nemožno použiť značky jazyka HTML (tagy).

Ak chcete vložiť tučný text, linku, či mailovú adresu, použite prosím nasledovné značky:
[b]tučné[/b], [odkaz]www.domena.sk[/odkaz], [email]meno@domena.sk[/email]

Poslať linku priateľoviFormát na tlač

           Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.