hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

02. 06. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuKrásne ako obrázok, či radšej bohato rozmanité?

Gabriela Rothmayerová

Ako by mala vyzerať žena v politike?
Kým bude mať česká sociálna demokracia na bilboardoch fotogenickú Petru Buzkovú, tak bude vyhrávať voľby, povedal kedysi (poznajúc svojich pappenheimských) s potuteľným úsmevom český liberálny filozof Václav Bělohradský.
No a aké sú predstavy o úspešnej ženskej političke na Slovensku?

(20. 09. 2005)Linka na dnesThe Heterodox Economics Portal

Brána k rôznym zdrojom „heterodoxnej" ekonómie - teda širokého disidentského hnutia zápasiaceho so stredným prúdom, ktorý sa bežne vyučuje na vysokých školách. Odkazy na feministické, inštitucionálne, marxistické, post-keynesiánske a ďalšie ekonomické časopisy, školy i jednotlivých vedcov.


Komentáre
k článku: Černobyľ a ľudia
(zo dňa 13.04.2006, autor článku: Za Matku Zem)

Komentár zo dňa: 07.07.2010 11:10:56
Autor: mimi (Mimi.Me@zoznam.sk)
Titulok: Re: Re: Kto je hrdina?
Milý ikmes, pokiaľ si dobre čítal môj príspevok, tak ja som vôbec neútočila na pána Sergeja, ktorého mám mimochodom veľmi rada a jeho vitalitu a bojovnosť obdivujem. Hovorila som o tom, že jeho vážna choroba bola zneužitá jeho najbližšími na osobné obohatenie sa. Že jeho liečenie je nákladná záležitosť viem veľmi dobre, ale liečenie jeho detí nie. Poukázala som na to, že sú to normálne deti, teda v súčasnosti už dospelí mladí muži, s chorobami, ktoré nemajú nič spoločné so stavom ich otca. A toto je overený fakt, pretože v súčasnosti vedú normálny zdravý život, ktorý by ale viesť nemohli, keby mali ich matkou proklamované choroby. Ich stav by sa zhoršoval, presne tak ako pána Sergeja. A pokiaľ viem, zatiaľ žiadny liek na choroby z ožiarenia neobjavili, takže sa nedá hovoril ani o zázračnom vyzdravení oboch chlapcov. Takže o financiách na ich liečenie nemôže byť ani reči, keďže ani nebolo čo liečiť. V tejto súvislosti som hovorila o klamstve, podvode a obohatení sa. A stále si na tom trvám. Peniaze, ktoré boli použité na riešenie zdravotných problémom pána Sergeja boli jednoznačne opodstatnené, ale peniaze pridelené ostatným členom rodiny sa mohli využiť lepšie, napríklad pre naozaj choré deti, bez ohľadu na to, akú majú farbu pleti. Vieme veľmi dobre aká je situácia na Slovensku a že mnohí, ktorí potrebujú pomoc ju nedostanú, pretože je málo peňazí. A toto som kritizovala. Na úkor niekoho iného si niekto polepšil a to sa mi nepáči a jednoznačne to budem odsudzovať. Aby si pochopil lepšie situáciu, mal by si sa ísť pozrieť na niektoré špecializované detské oddelenia a porozprávať sa s deťmi a rodičmi. Potom by si aj ty možno pochopil, že takéto správanie nie je morálne. Zároveň si nemyslím, že by som v príspevku odsúdila to, že pán Sergej mal po svojej službe v Černobyle ešte deti. V prvom rade sa jeho choroba neobjavila ihneď a v takom rozsahu v akom je dnes a po druhé, keby každá rodina na Slovensku mala toľko detí, koľko má pán Sergej, nemuseli by sme v budúcnosti čeliť mnohým problémom, ktoré nás určite čakajú. Bolo by dobré, milý ikmes, keby si sa ty trochu odosobnil a pozrel sa na situáciu z nadhľadu a sám by si zistil, že niečo pravdy na tom je.

Reakcia na komentár
"Re: Re: Kto je hrdina?"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.