hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

12. 12. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuZbaviť sa strachu z odporu

Michal Polák

Orientácia politických strán na Slovensku funguje podľa „modelu vývesného štítu": strana je taká či onaká, ľavicová či pravicová, horná či dolná, jednoducho vtedy, keď sa za takú vyhlási. Napríklad: z nacionalistických HZDS a SNS sa odštiepia skupinky, z ktorých potom vznikne – čáry-máry-fuk! – strana liberálna (DÚ). Samotné HZDS je chvíľku „doľava inklinujúce", potom zase niekoľko rokov „širokým hnutím stredu", aby nakoniec zase premaľovalo firmu a stalo sa „ľudovou stranou" – samozrejme bez toho, aby sa namáhalo s nejakou myšlienkovou diskusiou. Aké myšlienky, priatelia, keď nám tu ide o moc! Ľavicový poslanec Róbert Fico sa zase môže bez akéhokoľvek hlbokého prehodnotenia svojich dovtedajších názorov z ničoho nič prerodiť na predsedu „manažérskeho" (?) Smeru, ktorý nie je „ani ľavicový, ani pravicový, ani liberálny".

(05. 04. 2000)Linka na dnesČeskoslovenská anarchistická federácia

Dnes už slovutná stará dáma medzi anarchistickými skupinami u nás (ani anarchisti samozrejme nie sú imúnni voči tradičnej chorobe odporcov panujúceho poriadku, t. j. rozdrobenosti). Pekná stránka so širokým obsahom, ktorý sa neobmedzuje sektársky len na „rýdzo anarchistické" témy.


Komentáre
k článku: Ako som bol „zobratý na vedomie“
(zo dňa 21.03.2006, autor článku: Leo Singer)

Komentár zo dňa: 02.04.2006 20:28:51
Autor: Peter Zajac-Vanka (@)
Titulok: Alhambra v Pertžalke
Mimochodom, využitie Chorvátskeho ramena ako oddychovej zóny pre obyvateľov Petržalky - je to skvelý nápad a bol to nápad ešte spred roku 1989, ale nevyužitý, pretože prišli radosti a strasti trhovej ekonomiky a sám Havel prehlásil, že tu v Petržalke ľudia aj tak žijú v králikárňach, tak čo.

Tak ako je dnes ohrozená oddychová zóna Sadu Janka Krála, s Chorvátskym ramenom sa asi už ani ako s oddychovou zónou neráta.
A pritom pri klimatických zmenách, ktoré prežívame, teda horúce letá a dlhé zimy, by pre obyvateľov Petržalky mohlo byť na Chorvátskom ramene vybudované dielo pre oddych tak ako slávna Alhambra v španielskom meste Granada - množstvo zákutí s vodnou hladinou, tečúce pramienky vody a fontánky, všade množstvo stromov a rôznych prístreškov pre úkryt pred slnkom, v zime zas ideálne plochy pre korčuliarov a prechádzkové chodníčky bez vplyvu mrazivého vetra.

Oplatí sa kvôli tomu bojovať. Kedysi, ešte za socializmu, tu boli nejaké zámery, ale to by dnes nebolo "lukratívne" finančne a napríklad čs.firma Sigma, ktorá mala komodite vodné čerpadlá a rôzne zariadenia pre rozvod vody, by bola ideálnym investorom. Ale dnes? Našiel by sa sponzorský podnik z oblasti čerpadiel a vodohospodárskych stavieb, ktorý by si z projektu urobil referenčnú reklamu?

Reakcia na komentár
"Alhambra v Pertžalke"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.