hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

12. 12. 2018 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuDôchodková reforma alebo ofuk storočia

Ivan Lesay

Zákony schválené, spoločnosti zaregistrované, ľudia nemajú poňatia, o čo kráča... priaznivejšie podmienky si nemožno ani predstaviť. „Reforma systému penzijného zabezpečenia“, alebo ľudovo povedané „zosúkromnenie“ dôchodkov, sa môže začať. Spokojná je vláda, spokojné sú medzinárodné finančné inštitúcie, rovnako tiež ekonómovia, samozvaní analytici, novinári. Kde je teda problém...?

(19. 10. 2004)Linka na dnesSociálně demokratická mládež

Pozor, nemýliť si s Mladými sociálnymi demokratmi (ČR), "oficiálnym" združením ČSSD. Nedávno vzniknutá mládežnícka organizácia je, nakoľko možno postrehnúť z jej stránky, viac naľavo, než jej staršia sestra. Ale ťažko povedať - ak niekoho zaujme, treba sa pýtať priamo u zdroja.


Komentáre
k článku: Pokusy uniknout logice kapitalismu
(zo dňa 01.02.2006, autor článku: Slavoj Žižek)

Komentár zo dňa: 06.02.2006 23:11:03
Autor: Peter Zajac-Vanka (@)
Titulok: Aha, tu je problém, Peter G.
Tak tu je problém zamotania sa našej diskusie:

Vaše tvrdenie:POSTOJE KOLEGOV Z BÝVALÉHO DISENTU.

Nechcem sa pridávať k tomuto uhlu pohľadu zámerne, pretože asi si dnes môžem úprimne povedať, že aj keď som nebol ani Štb, ani člen KS, a dokonca ani nie aktívny zväzácky funkcionár, považujem sa za človeka stojaceho na "opačnej strane barikády" zvanej disent.
Prečo?
Zmena režimu ma pripravila o profesiu i o pomaly, bez straníckej príslušnosti a len odborne, budovanú kariéru ( v 33 roku som bol pracovník zahraničného obchodu, a úspešný i bez červenej knižky) a dodnes som sa nevrátil na životnú úroveň, ktorú som mal ( pomerne, nie v absolútnom vyjadrení) už v roku 1989. Videl som priveľa falošnosti ( aj u bývalých členov disentu a Havla zvlášť) a hlúpeho rozhodovania o osudoch občanov Československa, aby som sa nevyjadroval z iného uhlu pohľadu na Václava Havla:
Jeho filozofické postoje sú možno fajn pre partu pri pive a možno i pre pôdu akademického seminára, ale že zobral tú drzosť pokrútiť osudy miliónov ľudí zas v opačnom znamienku ako tí, voči ktorým pán Havel disentoval, to je dodnes neodpustiteľné a neospravedlniteľné. Dodnes mi znie to heslo: "Nie sme ako ONI." A ja vždy pridám - "lebo sme horší"...

Práve preto som odporúčal článok medializovať - sú v ňom časti, ktoré doteraz málokto tušil v súvislosti s Havlom, ako ho príliš pozitívne "spromovali" masmédiá.

Nechcem, aby sme sa rozdiskutovali o dobe a o postojoch, ale teraz máte pred sebou uhol pohľadu na osobnosť Václava Havla tak, ako ho berú tí, ktorí "prekukli" jeho filozofiu, v ktorej je priveľa chýb na to, aby mohol byť tak bezo zbytku obdivovaný a uznávaný.
Nemôžem si pomlcť, nikdy sa nebude dať rovnať a ani postaviť vedľa osobnosti T.G.Masaryka, napríklad.

Reakcia na komentár
"Aha, tu je problém, Peter G."

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.