hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

23. 08. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuKontrarevolúcia!

Pavol Fabian

V roku 1968 nás prišli „zachraňovať„ okupantské sovietske vojská, pretože u nás vraj vypukla kontrarevolúcia. Všetci sme sa tomu cez slzy smiali, pretože žiadna kontrarevolúcia tu pochopiteľne nebola. Dnes tu kontrarevolúcia je a málokto ju registruje. Ak tvrdím, že dnes vyčíňa na Slovensku kontrarevolúcia, znamená to, že pre potrebu tohoto článku som ochotný akceptovať to, čo sa udialo v Novembri 89 ako Nežnú revolúciu, i keď si o týchto udalostiach dnes myslím niečo celkom iné. Inými slovami, to čo sme si v „revolučných" novembrových dňoch vyštrngali kľúčmi, o to dnes postupne prichádzame. Revolúciu poráža kontrarevolúcia.

(20. 11. 2003)Linka na dnesBritské listy

Pravepodobne najlepší český internetový denník, s výrečným podtitulom „o všem, o čem se v České republice příliš nemluví". Pôvodný autor projektu Jan Čulík žije dlhé roky v Británii (odtiaľ názov) a denník dôsledne uplatňuje isté „britské" hodnoty, najmä čo sa týka tolerancie, plurality názorov a podpory tým, ktorí sú na tom horšie ako ostatní. Vrelo odporúčané.


Komentáre
k článku: Marx a sovětský komunismus
(zo dňa 20.12.2005, autor článku: Milan Valach)

Komentár zo dňa: 02.01.2006 20:44:28
Autor: Peter Zajac-Vanka (@)
Titulok: Dva póly spoločnosti a prečo je Marx uznávaný
Ak je kniha Milana Valacha tak dobre napísaná ako tento úryvok, mala by mať veľkú a širokú publicitu práve cez politické organizácie od stredu doľava a cez vedecké kruhy zaoberajúce sa spoločenským vývojom v 20.storočí.

SVET MARXA UZNÁVA. My sme sa jeho myšlienok hlúpo vzdali.
Aj noví myslitelia vlastne iba okolkujú okolo tých istých problémov ako ich nastolil Marx a prevažne, ak sú poctiví, priznajú, že sa ďalej nedostanú - iba ak jednoducho sústredia svoj pohľad na jeden pól sveta - teda na "majiteľov bohatstva" a úplne poprú existenciu druhého pólu sveta - teda TVPRCOV tohto bohatstva. Ešte aj zosnulý P.F.Drucker a brit Charles Handy museli pripustiť, že ak tie dva póly spoja, niečo nie je v poriadku so súčasným vývojom ľudskej spoločnosti.

Reakcia na komentár
"Dva póly spoločnosti a prečo je Marx uznávaný"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.