hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

19. 01. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuPrednáška Jana Kellera v Bratislave

Greenpeace, Pedagogická fakulta UK a Klub Nového slova vás pozývajú na prednášku českého sociológa Jana Kellera a krst jeho kníh Soumrak sociálního státu a Úvod do sociologie.

(01. 04. 2005)Linka na dnesZNet

Americké „spoločenstvo ľudí usilujúcich sa o spoločenskú zmenu". Sesterská stránka ZMagazine - obe spoluzakladal ekonomický teoretik a politický aktivista Michael Albert. Obrovské zhromaždisko najrôznejšieho alternatívneho materiálu - zvlášť silnými stránkami sú zahraničná politika USA a alternatívna ekonomická vízia. ZNet spolupracuje s veľkým množstvom významných osobností svetovej „alternatívnej scény", od Rusa Borisa Kagarlického cez Američana Noama Chomského až po Indku Arundhati Royovú. Ak by ste zo všetkých zahraničných stránok mali kliknúť len na jednu-jedinú linku, mal by to byť ZNet.


Komentáre
k článku: Marx a sovětský komunismus
(zo dňa 20.12.2005, autor článku: Milan Valach)

Komentár zo dňa: 21.12.2005 11:27:16
Autor: Doboš (afwef@post.sk@)
Titulok: Lenže je to trochu zložitejšie.
Je to zložitejšie v tom, že uvedené strašné chyby komunistov a Lenina sú takisto vykresľované z pohľadu režimpropagandy zdeformovane. KAŽDÁ teória revolúcie (aj tzv. liberálnej) je založená na tom, že jedna zo súčastí pol. systému získava dominantné postavenie, a jedna (alebo viac) zo systému odchádza- tá, kt. reprezentuje dovtedajší režim a jeho vládnucu skupinu či triedu. V tomto je arx-Leninská teória revolúcie úplne zhodná s každou inou. Pokiaľ ide o také pojmy ako pluralita a demokracia, sloboda(vš. možného aj nemožného), tak tie zhodne uplatňujú komunistické, aj buržoázne režimy. Treba si uvedomiť, že v čom nás režimpropaganda aj režimintelektuáli zavádzajú, a z akých dôvodov...

Reakcia na komentár
"Lenže je to trochu zložitejšie."

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.