hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

15. 12. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuVálka jako pokračování globalizace jinými prostředky

Jan Keller

Loňská agrese Spojených států a jejich spojenců proti Iráku a pokračující okupace této země má jistě řadu aspektů. Jestliže se na ni podíváme z širší perspektivy, může nám pomoci pochopit povahu probíhající globalizace. V zásadě globalizace znamená, že síly nadnárodního kapitálu se zbavily jakékoli kontroly ze strany státní moci, tedy že se prohloubila dříve latentní asymetrie mezi ekonomikou a politikou. Ti, kdo mají finanční moc, mohou diktovat své podmínky nejen pracovní síle (říkáme tomu flexibilizace práce), ale mohou diktovat své podmínky celým státům (např. v podobě investičních pobídek, či tlaku na snižování daní a na pokles vedlejších nákladů práce).

(06. 05. 2004)Linka na dnesPriatelia Zeme - CEPA

Zo slovenských MVO asi najnadupanejší odporcovia dnešnej podoby globalizácie i domácej „transformácie". Rozbory CEPA týkajúce sa zahraničných investícií u nás, privatizácie vodární či dopadu činnosti MMF a Svetovej banky nemajú chybu ani konkurenciu. Čítajte, šírte a podporujte.


Komentáre
k článku: Zrušenie pokút pre úradníkov, likvidačné pokuty pre občanov?
(zo dňa 01.08.2005, autor článku: )

Komentár zo dňa: 07.09.2005 23:55:58
Autor: jerry (@)
Titulok: tak nám treba
už 16 rokov sledujem ako nás stále niekto vodí za nos .Hneď po "revolúcii" nám tvrdili,že predsa nikto nechce likvidovať socializmus,potom zasa ,že aj v kapitalizme budeme mať právo na prácu ,bezplatné školstvo či zdravotníctvo.Postupne sme sa dozvedeli,že si nevieme poradiť s bankami,ktoré sú vo vlastníctve štátu a tak sme do nich dali 100 miliárd ,aby sme ich potom darovali za necelých 30 miliárd dobrotivým cudzincom.Tí chudáci teraz musia tuho rozmýšľať čo s rekordnými ziskami /napríklad z poplatkov /O tých stovkách a tisícoch podnikoch čo sme rozdali / či predali ?/
už ani nehovoriac.A rovnako to postupuje aj v oblasti tzv.demokracie.Bežný občan musí čím ďalej ,tým viac" držať hubu a krok" a naši mocipáni sú čím ďalej tým beztrestnejší.Namiesto našich práv narastá len výška pokút a sankcií voči bežným občanom.S našou pomocou sa zmenil pred 16 rokmi režim na to, čo tu máme teraz ,a tak skoro sa znovu asi meniť nebude.Mali sme sa lepšie pozrieť , ako je to v skutočnosti na tom obdivovanom Západe,predtým než sme to pustili aj k nám.Ale tak nám treba !

Reakcia na komentár
"tak nám treba"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.