hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

05. 06. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuAlternatívne ekonomiky, alternatívne spoločnosti

Po prehre toho protikladného systému ku kapitalizmu, ktorým bol až do svojho pádu reálny socializmus, to majú alternatívne predstavy o ekonomickom a spoločenskom vývoji ťažké. „Alternatívy“ sa vo vyspelých priemyselných spoločnostiach dostávajú širšie na pretras len vtedy, keď neohrozujú existujúce mocenské vzťahy kapitalistického systému a zastupiteľskej demokracie. A ak sa aj vôbec odlišným spoločensko-ekonomickým prístupom nejaká pozornosť dostane, nálepkujú sa ako utopické, sú znevažované a vylučované z vážnej diskusie.

(03. 12. 2004)Linka na dnes4D - Dnešek, diskuze, dokumenty, demokracie

Stránka, ktorá si kladie za cieľ „seznamovat veřejnost se vším, co neschválily prádelny mozků" - s informáciami, ktoré nie sú v záujme vydavateľov, inzerentov a vlastníkov, či nie sú napriek svojej dôležitosti informáciami „masovej spotreby". Zaoberá sa aktuálnymi otázkami českej politiky z príjemne nezaťaženej perspektívy.


Komentáre
k článku: "Oni, jedine oni... sú zodpovední"
(zo dňa 11.07.2005, autor článku: Barbora Černušáková)

Komentár zo dňa: 16.07.2005 20:25:57
Autor: A. Císar (alinocisar@zoznam.sk)
Titulok: Za elementárne pravdy
Barbora Černušáková nepoužila monoho slov na to, aby vyjadrila mnoho a za mnohých. Obávam sa, že oslovuje práve tých, ktorí sú s ňou na jednej lodi. Zamýšľam sa denne nad tým, ako tieto skutočnosti zvestovať aj tým desiatkam mojich známych, ktorí práve počúvajú ohlušujúce techno a tešia sa na futbalovú ligu. Nad všetkým ostatným hádžu rukou, konštatujúc, že sú príliš drobní na to aby na behu sveta niečo zmenili. Tak sa stráca energia, synergia tých, by spolu vedeli otočiť kormidlo. Beriem si ten komentár so sebou a budem im ho ponúkať. S tým, že každý môže niečo urobiť pre ľudskosť ľudstva, že sa nemusí báť svojho postoja k veciam, ktoré zdanlivo rieši za neho niekto iný. S rozvahou - a odvahou - zosumarizovaný názor je tiež cestou. Barbora to vie. Podpisujem sa pod jej text.

Reakcia na komentár
"Za elementárne pravdy"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.