hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

15. 07. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuPriestupková novela ohrozuje zhromažďovacie právo

Amnesty International / Občan a demokracia /
Priatelia Zeme-SPZ / Združenie sociálnej sebaobrany

Návrh novely priestupkového zákona znepokojil stovky občanov a mimovládne organizácie. Časť venovaná zhromažďovaciemu právu zakotvuje veľmi neurčito definované priestupky a navyše za ne zavádza vysoké pokuty. Organizátor zhromaždenia napriek snahe dodržať zákon preto nebude mať nikdy istotu, či na základe niektorého z nejasných ustanovení nebude vysoko pokutovaný. Novela vytvára priestor pre účelové zneužitie zákona proti „nepohodlným“ zhromaždeniam.

(04. 08. 2005)Linka na dnesSociálně demokratická mládež

Pozor, nemýliť si s Mladými sociálnymi demokratmi (ČR), "oficiálnym" združením ČSSD. Nedávno vzniknutá mládežnícka organizácia je, nakoľko možno postrehnúť z jej stránky, viac naľavo, než jej staršia sestra. Ale ťažko povedať - ak niekoho zaujme, treba sa pýtať priamo u zdroja.


Komentáre
k článku: Prečo Amerika nechce dôchodkovú „reformu“
(zo dňa 22.04.2005, autor článku: Joseph Stiglitz)

Komentár zo dňa: 08.12.2007 01:58:53
Autor: Mr. Ekonom
Titulok: ale no
tento clanok je naozaj usmevny, fajn ze sa nezabudlo riadne zdoraznit kto je pan Stiglitz.. to hned odradi 90 percent mudrcov co by si chceli zafilozofovat.. potom uvedieme americku reformu.. teda pardonez moi.. len snahy a dohady o nu.. a nepriamo tym akoze umrtvujeme vynalozenu snahu byvalej vlady o dochodkovu reformu u nas.. co chyba tomuto clanku je vsak objektivita.. je jednostranny ... ale to je pri clankoch viac menej normalne.. takze sa pokusim aspon naznakom kontrovat..

za prve: v ekonomii je bezne ze na tu istu vec budu mat dvaja nositelia nobelovej ceny opacne nazory.. a este za nich aj dostanu nobelovu cenu.. tym chcem povedat.. ze ak by osadenstvo inak mysliacich patralo.. tak najde kopu porovnatelnych odbornikov ktori budu tvrdit opak..

za druhe: snahy o americku reformu z nasou sa nedaju tak pekne porovnavat.. lebo nestaci ze neaky vyssi princip je rovnaky.. americka ekonomika a nasa je neporovnatelna.. absolutne neporovnatelna.. socialny system a system odvodov a dani je tiez odlisny.. su to dve rozdielne veci.. a ani pripravovana reforma nie je uplne totozna s nasou...

za tretie: pan nositel nobelovej ceny.. pri vsetkej ucte k nemu a jeho znalostiam.. tvrdi ze novy system by nic neriesil.. a ze to pomaly ani nieje rozdiel.. .. no pri tomto.. chcem povedat...ze rozdiel medzi klasickym systemom a novym je asi ako medzi vianocnym stromcekom a palmou... v teoretickej rovine je to priam antagonisticky rozdiel..uznate predsa ze je rozdiel robit a sporit sam na seba a este aj investovat co multiplikacne pomaha ekonomike a trhu.. VS rozpravka ze zmensujuca sa produktivna trieda synov robi na svojich otcov.

zvysok argumentov je sitych na mieru amerike a nie nam.. je samozrejme ze realizacia reformy v USA je 100x narocnejsia ako u nas.. je samozrejme ze vlada sa penazi nechce vzdat ... a financne trhy citia prilezitost na svoje ozivenie.. je samozrejme ze loby funguje vsade a na oboch stranach.. skoda ze pan Stiglitz neprisiel okrem kritiky s lepsim riesenim ako je platanie dier stareho neudrzatelneho systemu .. a spoliehanie sa na "Ak" a "Keby"..

Reakcia na komentár
"ale no"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.