hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

15. 07. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuVýhodný ne-nákup v Tescu

Jedlo namiesto zbraní

Včera sa v bratislavskom hypermarkete TESCO uskutočnil krátky happening ku Svetovému dňu nenakupovania.

(28. 11. 2003)Linka na dnesSedmá generace

Mesačník českého Hnutí Duha. Časopis zachováva primeranú rovnováhu medzi praktickými, každodennými problémami a hlbšími teoretickými otázkami. Asi to najkvalitnejšie, čo sa v česko-slovenskom priestore v rámci environmentalizmu a sociálnej ekológie vydáva.


Komentáre
k článku: Bľakot a bes
(zo dňa 16.03.2005, autor článku: Gabriela Rothmayerová)

Komentár zo dňa: 21.03.2005 16:12:19
Autor: Michal Polák
Titulok: Viliamovi Búrovi
Myslím, že ten komentár je mierne od veci, aspoň pokiaľ sa týka hlavnej témy článku. Picasso je tam ako príklad nie totálneho novátorstva, ktorému nerozumie nikto vrátane kritiky, ale ako umenia, ktoré bolo rozpoznané ako hodnotné, napriek tomu, že nebolo v masovej obľube. Medzi masy sa chápanie Picassovho umenia šírilo oveľa pomalšie. VPM by pri takom niečom mali hrať nezastupiteľnú úlohu, a nie orientovať sa podľa píplmetrov, ktoré odrážajú iba existujúci vkus, ale nikdy ho nedokážu meniť.

K tomu, ako to poňal Viliam, len jedna poznámka. Pokiaľ ide o ľudí, ktorí sa skutočne uznania za života nedočkali, povedzme takého van Gogha, tak treba iste uznať, že skutočne na sto percent nedokáže také niečo odhadnúť nikto. ALE. To neznamená, že verejná podpora nedokáže poskytovať oporu oveľa väčšmi, ako nejaký súkromný sektor, ak je správne inštitucionálne nastavená. V Británii existuje popri verejnoprávnej BBC, ktorej úlohou je "vychovávať, informovať a zabávať" (v tomto poradí) aj verejnoprávny Channel 4, ktorého poslaním je orientovať sa na menšinové a experimentálne záležitosti - teda práve na to, z čoho môžu (aj keď nemusia) byť budúci van Goghovia (v tomto prípade televízni). Vždy je subjektívnym hodnotením, nakoľko sa mu to darí, ale ako správne podotkol Peter Gűrtler, je už na občanoch, aby si také niečo ustrážili. Ale odnož C4, Channel 4 Films, má okrem iného na svedomí filmy ako Plytký hrob (Shallow Grave) alebo Trainspotting, takže to myslím nebude také zlé.

Reakcia na komentár
"Viliamovi Búrovi"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.