hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

10. 07. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuBella ciao
čiže
Zbohom, krásavica!

„Ľavica nikdy nevyhrá, ale pesničky má krajšie,“ vraví sa v anglicky hovoriacich krajinách. Jednou z takýchto piesní je aj talianska „Bella ciao" – „Zbohom krásavica“. Hoci po svete sa začala šíriť už v minulosti, dnes dosiahla priam výsadné postavenie - stala sa z nej totiž akási neoficiálna „hymna" hnutia za globalizáciu spravodlivosti (toho hnutia, ktorému médiá nezmyselne nadávajú do „antiglobalizačných").

(15. 09. 2003)Linka na dnesEgon Matzner

Nedávno predčasne zosnulý profesor Matzner (manžel bývalej rakúskej veľvyslankyne na Slovensku) sa vo svojej práci zaoberal dôsledkami monopolárneho svetového poriadku, globalizáciou kapitálových trhov a privatizáciou. Bol jedným z mála predstaviteľov „oficiálnej ľavice", ktorí nepodľahli presvedčeniu, že vyhrať sa dá len opustením princípov.


Komentáre
k článku: Bľakot a bes
(zo dňa 16.03.2005, autor článku: Gabriela Rothmayerová)

Komentár zo dňa: 21.03.2005 14:34:58
Autor: Peter Gürtler (@)
Titulok: Re: Re: Re: Picasso
Ano, taketo riziko je i podla mna permanentne, i ked o kom budu vysielane napr. dokumenty vo verejnopravnych mediach (VPM), nerozhoduju umelecki kritici, ale v podstate rady, gen. riaditelia, riaditelia jednot. okruhov a veduci jednotlivych vysielani.

Avsak uz i v nasej kratkej novodobej slovenskej historii VPM (najma v pripade STV) sme boli svedkami daleko horsieho porusovania snahy o objektivnost...
Takze, nielen v nasich podmienkach, asi najvacsie riziko pre VPM hrozi zo strany toho, kto ma v state moc.

Ale, trocha cynicky no asi realne povedane, to je uz problem obcanov, co si so sebou nechaju robit, resp. co im vadi, a co nie.

A kedze VPM dostava peniaze na fungovanie nielen zo statneho rozpoctu, ale i priamo od obcanov a jeho gen. riaditel je schvalovany NR SR, obcan ma daleko efektivnejsie pravo (pardon, mal by mat !) zasahovat do celkovej koncepcie vysielania, ako v sukromnom mediu.
Iste, na oplatku mozno povedat napr.: kedze ma Super star vo vysielani taky ohromny uspech, je uplne v poriadku, ze sa to vo VPM vysiela.
Avsak problem je v tom, ze co sa ludom paci (ma pacit) vacsinou neurcuju oni (divaci, posluchaci), ale niekto uplne iny... No a teraz nam uz iba ostava vybrat si, ci ten niekto iny bude "neviditelna" ruka globalizovaneho trhu, cirkevna autorita, alebo niekto, kto bude mat s clovekom a so svetom troska uslachtilejsie ciele.

Reakcia na komentár
"Re: Re: Re: Picasso"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.