hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

15. 12. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuSvetové sociálne fórum: občiansky pohľad na globalizáciu

Priatelia Zeme-CEPA

V pondelok sa skončilo najväčšie stretnutie ľudí a organizácií z celého sveta, ktorí sú presvedčení, že ekonomická globalizácia prehlbuje chudobu a vedie k čoraz väčšej nespravodlivosti. Svetové sociálne fórum v brazílskom Porto Alegre tento rok navštívilo stotisíc ľudí. Účastníci fóra nevystupujú proti globalizácii ako takej. V oblasti výmeny informácií, ochrany prírody, medzinárodnej bezpečnosti či zabezpečenia ľudských a občianskych práv ju naopak vítajú.

(02. 02. 2005)Linka na dnesflag. blackened. net

...alebo „Pamätný počítač Pierra J. Proudhona". Ako už tento podtitul napovedá, ide o server ponúkajúci prístup k všakovakej anarchistickej literatúre - a to jeden z najlepších takýchto serverov. Ak o anarchizme viete len toľko, že jeho stúpenci si s obľubou nasadzujú čierne kukly a rozbíjajú výklady, oplatí sa trocha si rozšíriť obzory...


Komentáre
k článku: Bľakot a bes
(zo dňa 16.03.2005, autor článku: Gabriela Rothmayerová)

Komentár zo dňa: 21.03.2005 14:34:58
Autor: Peter Gürtler (@)
Titulok: Re: Re: Re: Picasso
Ano, taketo riziko je i podla mna permanentne, i ked o kom budu vysielane napr. dokumenty vo verejnopravnych mediach (VPM), nerozhoduju umelecki kritici, ale v podstate rady, gen. riaditelia, riaditelia jednot. okruhov a veduci jednotlivych vysielani.

Avsak uz i v nasej kratkej novodobej slovenskej historii VPM (najma v pripade STV) sme boli svedkami daleko horsieho porusovania snahy o objektivnost...
Takze, nielen v nasich podmienkach, asi najvacsie riziko pre VPM hrozi zo strany toho, kto ma v state moc.

Ale, trocha cynicky no asi realne povedane, to je uz problem obcanov, co si so sebou nechaju robit, resp. co im vadi, a co nie.

A kedze VPM dostava peniaze na fungovanie nielen zo statneho rozpoctu, ale i priamo od obcanov a jeho gen. riaditel je schvalovany NR SR, obcan ma daleko efektivnejsie pravo (pardon, mal by mat !) zasahovat do celkovej koncepcie vysielania, ako v sukromnom mediu.
Iste, na oplatku mozno povedat napr.: kedze ma Super star vo vysielani taky ohromny uspech, je uplne v poriadku, ze sa to vo VPM vysiela.
Avsak problem je v tom, ze co sa ludom paci (ma pacit) vacsinou neurcuju oni (divaci, posluchaci), ale niekto uplne iny... No a teraz nam uz iba ostava vybrat si, ci ten niekto iny bude "neviditelna" ruka globalizovaneho trhu, cirkevna autorita, alebo niekto, kto bude mat s clovekom a so svetom troska uslachtilejsie ciele.

Reakcia na komentár
"Re: Re: Re: Picasso"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.