hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

15. 12. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuO Jánoch Mojžišoch
a iných "ježišoch"

Jozef Rámcsek

Povedzme hneď na začiatku, že titulok je trošička zavádzajúci. Pretože akurát Dzurindom, Šimkom, Mojžišom ani inými ježišmi sa nijak zvlášť zaoberať nebudeme. Stranícko-koaličné spory tohto druhu sú hlboko nezaujímavé – v tom sa asi zhodne deväťdesiat percent obyvateľov Slovenska. Opisy obscénneho obcovania pochybných persón na najvyšších miestach štátu vzrušujú maximálne tak prispievateľov slovenských denníkov – a potom, prirodzene, ešte aj trafené husi spomedzi politikov.

(23. 09. 2003)Linka na dnesFeminet.sk

Vynikajúci slovenský server ženského hnutia. Obsahuje kopu materiálov teoretického rázu i články o aktuálnych problémoch. Kto má úprimný záujem dozvedieť sa niečo o feminizme a feminizmoch, bez predsudkov omieľaných bežnými slovenskými médiami, nech zamieri sem.


Komentáre
k článku: Bľakot a bes
(zo dňa 16.03.2005, autor článku: Gabriela Rothmayerová)

Komentár zo dňa: 21.03.2005 11:07:57
Autor: Viliam Búr (alexander2000@post.sk)
Titulok: Re: Re: Picasso
Vychádzal som z predstavy, že by verejnoprávne médiá existovali v čase, keď bol Picasso novým autorom. Inými slovami, keď bol ešte začínajúcim neuznávaným autorom.

Verejnoprávne médium môže mať za úlohu vychovávať, vzdelávať a kultivovať, ale moja výhrada sa týkala toho, či by práve takéhoto Picassa považovali za súčasť "výchovy, vzdelávania a kultivácie", alebo naopak za brak, ktorý je s výchovou atď skôr v rozpore, a preto by malo byť poslaním verejnoprávnej televízie takéto veci nevysielať.

Dnes nevieme odhadnúť (myslím si), aké veci budú o sto-dvesto rokov považované za najvýznamnejšie kultúrne činy našej doby. Možno je to niečo, čím dnes pohŕdame - a teraz nemyslím len, čím pohŕda biznis, ale čím pohŕdajú literárni kritici a iní ľudia v tejto oblasti sa hlasno vyjadrujúci. Možno by teda takéto veci verejnoprávna televízia odmietla práve s argumentom, že nemajú nič spoločné s výchovou a vzdelávaním, a teda by nemali zaberať miesto vo verejnoprávnom éteri.

Reakcia na komentár
"Re: Re: Picasso"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.