hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

10. 07. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuVládny boj proti extrémizmu predstavuje spoločenskú hrozbu

Priama akcia

Jedenásteho januára 2006 mala vláda SR prerokovať návrh Koncepcie boja proti extrémizmu z dielne Ministerstva vnútra. Priama akcia (PA-MAP) vyjadruje pobúrenie nad týmto dokumentom a ďalšími krokmi vlády, ktoré sa od neho odvíjajú. Pojem “extrémizmus” je tu definovaný tak mnohoznačne, že spolu s neonacistami umožňuje označiť za extrémistu prakticky každého kritika spoločenského usporiadania, aktivistu či akademika, nahlasovateľa pokojnej demonštrácie, environmentalistu, či názorového odporcu vládnej politiky.

(17. 01. 2006)Linka na dnesflag. blackened. net

...alebo „Pamätný počítač Pierra J. Proudhona". Ako už tento podtitul napovedá, ide o server ponúkajúci prístup k všakovakej anarchistickej literatúre - a to jeden z najlepších takýchto serverov. Ak o anarchizme viete len toľko, že jeho stúpenci si s obľubou nasadzujú čierne kukly a rozbíjajú výklady, oplatí sa trocha si rozšíriť obzory...


Komentáre
k článku: Nobelova cena za ekonomii je podfuk
(zo dňa 23.02.2005, autor článku: Hazel Hendersonová)

Komentár zo dňa: 22.12.2005 20:40:01
Autor: Andrej Sablič (sablic@minet.sk)
Titulok: Ekonómia je zmesou vedy a pavedy
Ekonómia sa sklada z dvoch časti:
A. Pôvodná ekonómia je veda o hospodárení v domácnosti (pôvod: grécke slovo oikonomia). Ide o spojenie dvoch slov: "oikos" , čo znamená dom alebo domáce hospodárstvo a "nomos" , čo znamená zákon. Táto časť ekonómie má všetky atributy exaktnej vedy. Používa sa vo vnutropodnikovom riadení ekonomických procesov. V tejto časti ekonómie vždy platí, že 2+2=4 nakoľko nepracuje s takými iluzórnými veličinami ako je "zisk a strata". Jednoducho v domácnosti sa neokrádame.
B. Na toto exaktné ľudské poznanie sa "nalepil" obchod, ktorý nemá nič spoločné s exaktnou vedou. Ide o "ekonomické bojové umenie" ktoré rieší "ekonomické" vzťahy medzi domácnosťami formou vzajomného okradania sa a preto tu existujú pri vymene produktov vopred nedefinovateľné hodnoty - "zisk a strata". Tak ako sa v žiadnej vojne nedá vypočítať vopred množstvo obetí, tak nemožno vypočítať vopred ani zisk a stratu v ekonómii.
Nobelové ceny sa udeľujú predovšetkým za "objavy" v tejto "B" oblasti, nuž ak sa ceny udeľujú za "bojové umenie" mali by ich dostávať aj generáli ktorí víťazili na bojových poliach.
Že ide o absurditu? samozrejme ale o tom treba mlčať pretože opraty držia v rukach "najlepší ekonomický vojvodovia na tejto planéte". Ak Ste sa aj s touto myšlienkou stotožnili tak sa k tomu nepriznajte, lebo vyjdete na posmech.
V Michalovciach 22.12.2005

Reakcia na komentár
"Ekonómia je zmesou vedy a pavedy"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.