hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

24. 08. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuNa ulici o cirkvách a korporáciách

kolektív Streetparty

V sobotu 27.9.2003 o 13:00 organizoval na Námestí SNP kolektív Streetparty verejné zhromaždenie. Cieľom bolo vyjadriť nesúhlas s nátlakom cirkví a korporácií na spoločnosť a vyvolať spoločenskú diskusiu.

(02. 10. 2003)Linka na dnesPost Keynesian Thought Internet Archive

Vydaním Všeobecnej teórie zamestnanosti, úroku a peňazí sa v tridsiatych rokoch začala nová éra ekonómie, známa pod menom „keynesiánska revolúcia". Tak ako každá revolúcia, aj táto sa dočkala zvratu, či skrotenia, v podobe konvenčného modelu známeho ako IS-LM, ktorý sa napokon stal obeťou monetarizmu a „novej klasickej ekonómie". Post-keynesiáni nemajú s týmto stredoprúdovým vývojom veľa spoločného. Sú pokračovateľmi pôvodných myšlienok, ktoré zároveň s Keynesom objavil aj Poliak Michal Kalecki, ďalej diela „sekery na všetky ortodoxie" Joan Robinsonovej a obnovy ricadiánskeho projektu Piera Sraffu.


Komentáre
k článku: Úder Goliáša, Papier ako štít
(zo dňa 17.01.2005, autor článku: Miroslav Spišák)

Komentár zo dňa: 19.01.2005 07:53:49
Autor: Kronikar (kronikar@azet.sk)
Titulok: Slovenská realita
Je to smutné,ale je to tak.Slovenská realita je presne takáto.Nejedná sa o pritom o nič vynímočné.Podobné prípady sa dajú nájsť po celom Slovensku.Sám som robil predsedu v jednom nemenovanom podniku/tiež patrí pod OZ DLV/a v podstate som zažíval to isté./a skončil tak isto/Napriek zákonom,napriek tomu,že sme členmi EÚ ,napriek tomu,že sme členmi MOP a podpísali sme ju.Skutočnosť je taká,že všetko toto na Slovensku prestáva platiť pred dvermi naších/a jedná sa o 99 percent/podnikov.Dnešný slovenský "podnikateľ" je tvrdý kapitalista z 30 rokov minulého storočia.A je jedno či je zahraničný či domaci.Snáď len ten zahraničný chce zachovať zdánie akejsi demokracie a rešpektovanie zákonov.Argumenty takého typu ,ako boli predkladané v článku sú na dennom poriadku.A ešte pridám dva"nepristrelné" od podnikatelov.Ak sa vám nepáči môžte odísť,ludí je dosť,čo čakajú na prácu a odbory chcú "zlikvidovať" podnik svojími neumernými požiadavkami.Nie je nič vynímočné,keď podnikateľ apeluje na zamestnancov,aby robili zadarmo,pretože "momentálne" nemá na mzdy a on predsa chce pomôcť rozvoju štátu,či regionu.A snáď najsmutnejšie na to je to,že podobné situácie,keď ludia robia,nič nedostanú ,sa prezentujú v médiach a nič sa nedeje.Organizácie na to určené zákonom/úrady práce,inšpektoraty práce,danové úrady atd/ticho hrajú úlohu mrtveho chrobáka a tvária sa,že sa nič nedeje.
To,že sa tým porušuje zákon zákonov/ústava Slovenskej republiky/nikoho nejak nevzrušuje.Tá hovorí/volne preložené/:zamestanec má právo za vykonanú prácu na mzdu/zodpovedajúcu/ a na dôstojný život a socialne istoty.Buduje sa tu forma neoliberalizmu toho najhrubšieho zrna a predkladá sa nám to ,ako jediná a pravá cesta.Zabúda sa,že ústava kvalifikuje tento štát ako socialny.A demagogia tejto vlády,že všetci sa musíme starať o seba sami/socializmus skončil/ je toho dôkazom.Štát sa nemôže zbaviť zodpovednosti o svojích občanov. Je tu na to,aby viedol ,rozvíjal,kontroloval,vytváral možnosti na rozvoj.
Nie je na to,aby vytvoril 10 percent bohatých a 90 percent chudoby,čoho sme svedkom na Slovensku.Inak sa môže stať,že o 20 rokov bude Slovensko vyzerať asi takto.Slovenská mládež za prácou a vidinou lepšieho života utiekla do Ameriky,dôchodci a staršie generácie dožívajú v biede doma,rozpadávajúce sa dediny a pár miest s biednou úrovnou.Ostané sú lúky a golfové ihriská pre zahraničú klientelu.Smiešna predstava??? Zatial.

Reakcia na komentár
"Slovenská realita"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.