hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

05. 07. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuEcotopia 2006

Za Matku Zem

Ecotopia je každoročným dvojtýždňovým táborom, kde sa stretávajú aktivisti, skupiny aj jednotlivci, ktorí sa zaujímajú alebo sú zapojení v kampaniach za sociálnu spravodlivosť a ochranu životného prostredia.

(07. 08. 2006)Linka na dnesMarathon

Český internetový časopis snažiaci sa na hlboko odbornej úrovni zaoberať jednak krachom sovietskeho systému a jednak východiskami pre budúcnosť. Jeho základným presvedčením je podľa všetkého viera v nutnosť spojenia marxizmu a trhovej ekonomiky.


Komentáre
k článku: Štrajk miliónov proti daňovej reforme
(zo dňa 02.12.2004, autor článku: Jakub Topol)

Komentár zo dňa: 08.12.2004 14:15:41
Autor: Viliam Búr (alexander2000@post.sk)
Titulok: Vysoke dane nas zachrania... a do ust zacnu padat pecene holuby
Joj, Michale, to bola trápna podpásovka... Máš na viac.

Saktor už raz úspešne vyzval do štrajku a železničiari poslušne napochodovali... pár firiem vďaka tomu utrpelo straty, pár ľudí prišlo o prácu. Že mu to nevyšlo po druhýkrát? Nuž, dovtedy sa s krčahom po vodu chodí,... Neboj sa, ešte si užije svoje dni slávy po Ficovom boku.

K roli nočného strážnika poviem len toľko, že by som rád videl, keby si náš štát aspoň túto rolu plnil poriadne. Aby nebolo Slovensko plné výpalníkov, na ktorých v konečnom dôsledku doplácame všetci (v podobe zvýšených cien všetkého). Aby človek nemusel dávať úplatky aj za veci, ktoré mu sociálne cítiaci štát údajne poskytuje zadarmo. Takisto by som bol zhovievavejší k štátu v roli strážcu školstva, keby to školstvo bolo kvalitné. Lenže nie je. A odpoveď, že naň treba viac peňazí, ma tiež neuspokojuje - najmä keď sa nikto nechce záväzne vyjadriť, koľko už bude stačiť, a čo presne za to bude. Čo ak dáme na školstvo dvakrát toľko ako dnes a dočkáme sa iba odpovede "stále málo"?

Žiaľ, vysoké dane tiež nie sú všeliekom. Môžeš ich zvyšovať len do istej výšky - teoreticky 100% - a viac už sa nedá. A keď zistíš, že ani vtedy nič nefunguje, budeš v koncoch. Potom už nezostane nič iné ako vymýšľať si rôznych škodcov, nepriateľov režimu, a podobne. A to všetko tu už raz bolo.

Oceňujem (z technického hľadiska) narážku na Mikiho. Miki je ovšem púhy klamár, ktorý znižovanie daní nemá ani v malíčku (sám z nich predsa ako politik žije). A teraz si ako znalec ekonómie na domácu úlohu zober daňové priznanie priemerne zarábajúceho Slováka a spočítaj si: (a) koľko zaňho zaplatil štátu zamestnávateľ, (b) koľko zaplatil štátu on sám, (c) koľko ešte zaplatí štátu na DPH, a (d) koľko mu vôbec zostane. A potom povedz, či "a+b+c" je alebo nie je väčšie ako "d". Keby mu toľko z platu strhával zamestnávateľ, nazveš ho bez váhania vykorisťovateľom. Ale keď to robí štát - pre blaho väčšiny (a svojich úradníkov) - tak je to OK.

Reakcia na komentár
"Vysoke dane nas zachrania... a do ust zacnu padat pecene holuby"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.