hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

04. 07. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuO Jánoch Mojžišoch
a iných "ježišoch"

Jozef Rámcsek

Povedzme hneď na začiatku, že titulok je trošička zavádzajúci. Pretože akurát Dzurindom, Šimkom, Mojžišom ani inými ježišmi sa nijak zvlášť zaoberať nebudeme. Stranícko-koaličné spory tohto druhu sú hlboko nezaujímavé – v tom sa asi zhodne deväťdesiat percent obyvateľov Slovenska. Opisy obscénneho obcovania pochybných persón na najvyšších miestach štátu vzrušujú maximálne tak prispievateľov slovenských denníkov – a potom, prirodzene, ešte aj trafené husi spomedzi politikov.

(23. 09. 2003)Linka na dnesSedmá generace

Mesačník českého Hnutí Duha. Časopis zachováva primeranú rovnováhu medzi praktickými, každodennými problémami a hlbšími teoretickými otázkami. Asi to najkvalitnejšie, čo sa v česko-slovenskom priestore v rámci environmentalizmu a sociálnej ekológie vydáva.


Komentáre
k článku: Štrajk miliónov proti daňovej reforme
(zo dňa 02.12.2004, autor článku: Jakub Topol)

Komentár zo dňa: 07.12.2004 14:11:07
Autor: Viliam Búr (alexander2000@post.sk)
Titulok: Re: metodologicka chyba
Súhlasím, že by bolo chybou ísť o 180 stupňov naopak; rovnakou chybou by ale bolo aj ísť ďalej a tváriť sa, že sa nič nedeje. Riešenia nie sú v extrémoch. Nie je riešením zdaniť všetko, čo sa hýbe; nie je riešením zrušiť dane. Určitý spravodlivý daňový systém - teda systém, ktorý chápe dane ako nevyhnutný zdroj peňazí, ale na druhej strane nemá stanovené ako cieľ trestať ľudí, ktorí sú ochotní viac pracovať a viac zarobiť - by mohol byť riešením.

Pravdepodobne by sme našli aj historické dôkazy politiky, ktorá chcela zlepšiť spoločnosť tým, že nejakej neobľúbenej skupine zobrala majetok, a zvyšku populácie tým prilepšila. (Hľadajte pod slovami "znárodnenie", "arizácia" a podobne.) Takisto to nepomáhalo rozvoju občianskej spoločnosti.

Demokracia bez ľudských práv totiž nie je nič iné ako tyrania väčšiny ("diktatúra proletariátu" a podobne). V takej spoločnosti, kto sa neodlišuje od väčšiny, ten sa má dobre... samozrejme nie príliš dobre, ale v zásade znesiteľne... a kto sa odlišuje, je iba otázkou času, kedy začne byť ostatným tŕňom v oku. A kto priveľa pracuje alebo študuje a potom priveľa zarába, toho si všimnú veľmi rýchlo. Myslím si, že rovnako neexistuje reálny dôkaz, že odstránenie takýchto ľudí prispieva k rozvoju spoločnosti. A že sa to deje na niekoho úkor, je nepochybné.

Reakcia na komentár
"Re: metodologicka chyba"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.