hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

02. 07. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuZ čoho vychádzať pri budovaní „inej ekonomiky"?

Andrej Sablič

Oficiálny celosvetový ekonomický systém nie je vlastne žiadnym cieleným systémom, iba zhlukom náhodilých aktivít jedincov, združení a paktov. Môžeme ho prirovnať k neriadenej jadrovej reakcii, ktorá za sebou zanecháva na jednej strane zhluky obrovského kapitálu a na strane druhej čierne ekonomické diery. Priepasť medzi týmito protipólmi ekonomického sveta – a to aj priamo v oblastiach ekonomickej koncentrácie (USA, EÚ, Japonsko) – sa prehlbuje geometrickým radom. Táto neriadená ekonomická explózia ľudstvu nepomáha, ale čoraz výraznejšie ho poškodzuje a zo dňa na deň viac a viac škodí nielen človeku, ale aj prostrediu v ktorom žije.

(20. 11. 2003)Linka na dnesĽudia proti rasizmu

Známa slovenská protirasistická mimovládka, bezpochyby jedna z najviditeľnejších súčastí neziskového sektora. Mnohým radovým občanom iste svojimi kampaňami lezie na nervy... čo bude najmä tým, že tne do živého.


Komentáre
k článku: Štrajk miliónov proti daňovej reforme
(zo dňa 02.12.2004, autor článku: Jakub Topol)

Komentár zo dňa: 03.12.2004 22:28:32
Autor: JK (J@K)
Titulok: Upresnenie upresnenia
Pán kolega, priznám sa , čítal som Váš príspevok niekoľkokrát, čo však chcel básnik povedať, to neviem. Jedno je isté - v tomto štáte platia dane poctivo len radoví zamestnanci, nikto iný. Každý si uleje koľko vie! Alebo sa mýlim?! Na to, aby sme si spočítali, kto a koľko zarobil na Miklošovej pseudoreforme snáď netreba mať VŠE! Taliani sa aspoň bránia. Nikto ich za ich protesty nemá odvahu nazvať teroristami, ako nazval "teroristami, s ktorými sa nikde na svete nevyjednáva", štrajkujúcich železničiarov" demokrat, redaktor akéhosi plátku Domino fórum,Robert Žitňanský v TA3 v relácii Téma dňa. Keby to bolo v nejakej gubernii, iste by jeho blahorodie dalo
železničiarov hádam aj postrieľať! Ozaj, akými trestnými činmi smrdia tieto Žitňanského vyjadrenia?! Šťastie, že toto nie je oná gubernia ale zároveň smola - právny štát tot už nie vonkoncom!!!!

Reakcia na komentár
"Upresnenie upresnenia"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.