hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

12. 12. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuWTO vykoľajená
z dráhy na druhom
Seattli

Peter Rosset

Práve sme sa vrátili z veľmi dojímavého obradu za Li Kjung Chaeho, kórejského roľníka, ktorý v utorok na protest proti WTO spáchal samovraždu. Obrad sa konal v Liho tábore (Camp Lee), mieste, ktoré sa predtým volalo Kilometer nula – začiatku bezpečnostného pásma. Li sa obetoval tu a na tomto mieste odvtedy stanovali Kórejčana a s nimi spolucítiaci z celého sveta. Na dnešnom obrade bol aj jeho brat a jedna z jeho dcér (jeho žena zahynula pred desiatimi rokmi pri autonehode). Rečníci jeden za druhým vystupovali s tou istou myšlienkou: „Obeť compañera Liho nebola zbytočná – dodala nám energiu, aby sme rozhovory WTO v Cancúne vykoľajili z dráhy. Jeho odhodlaný duch bude ďalej žiť v našich srdciach, keď budeme bojovať za svet, ktorý je možný – za lepší svet.“

(29. 09. 2003)Linka na dnesĽudia proti rasizmu

Známa slovenská protirasistická mimovládka, bezpochyby jedna z najviditeľnejších súčastí neziskového sektora. Mnohým radovým občanom iste svojimi kampaňami lezie na nervy... čo bude najmä tým, že tne do živého.


Komentáre
k článku: Štrajk miliónov proti daňovej reforme
(zo dňa 02.12.2004, autor článku: Jakub Topol)

Komentár zo dňa: 03.12.2004 22:28:32
Autor: JK (J@K)
Titulok: Upresnenie upresnenia
Pán kolega, priznám sa , čítal som Váš príspevok niekoľkokrát, čo však chcel básnik povedať, to neviem. Jedno je isté - v tomto štáte platia dane poctivo len radoví zamestnanci, nikto iný. Každý si uleje koľko vie! Alebo sa mýlim?! Na to, aby sme si spočítali, kto a koľko zarobil na Miklošovej pseudoreforme snáď netreba mať VŠE! Taliani sa aspoň bránia. Nikto ich za ich protesty nemá odvahu nazvať teroristami, ako nazval "teroristami, s ktorými sa nikde na svete nevyjednáva", štrajkujúcich železničiarov" demokrat, redaktor akéhosi plátku Domino fórum,Robert Žitňanský v TA3 v relácii Téma dňa. Keby to bolo v nejakej gubernii, iste by jeho blahorodie dalo
železničiarov hádam aj postrieľať! Ozaj, akými trestnými činmi smrdia tieto Žitňanského vyjadrenia?! Šťastie, že toto nie je oná gubernia ale zároveň smola - právny štát tot už nie vonkoncom!!!!

Reakcia na komentár
"Upresnenie upresnenia"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.