hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

15. 07. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuVýstava prác rómskych detí

Vo štvrtok 31.3. 2005 sa v Starom divadle v Nitre konala vernisáž výtvarných prác rómskych detí pod názvom Šperky, ozdoby a bytové doplnky. Práce vznikali vo výtvarnej dielni ktorá už druhý rok existuje v rámci podpory programu Rozvoja rómskych komunít mimovládnej organizácie Centrum komunitného organizovania.

(07. 04. 2005)Linka na dnes4D - Dnešek, diskuze, dokumenty, demokracie

Stránka, ktorá si kladie za cieľ „seznamovat veřejnost se vším, co neschválily prádelny mozků" - s informáciami, ktoré nie sú v záujme vydavateľov, inzerentov a vlastníkov, či nie sú napriek svojej dôležitosti informáciami „masovej spotreby". Zaoberá sa aktuálnymi otázkami českej politiky z príjemne nezaťaženej perspektívy.


Komentáre
k článku: Štrajk miliónov proti daňovej reforme
(zo dňa 02.12.2004, autor článku: Jakub Topol)

Komentár zo dňa: 03.12.2004 12:09:01
Autor: Viliam Búr (alexander2000@post.sk)
Titulok: Upresnenie
Niektorí ľudia nedokážu rozlišovať medzi "nebrať" a "dávať"... keď niekomu niečo nezoberú, považujú to za to isté, ako keby mu to darovali, a potom rozhutujú, či takáto šľachetnosť nie je náhodou neprimeraná.

Trochu ako v tom vtipe: "Počul si, že včera partia skínov zachránila starenke život?" "Nie; a ako sa to stalo?" "Prestali do nej kopať."

Znížiť dane neznamená niekomu niečo "dávať". Znamená to jednoducho "brať menej". To po prvé. Po druhé, dane zďaleka neplatia iba bohatí. Myslím, že priemerne zarábajúci Slovák by bol nemilo prekvapený, keby zistil, koľko daní v skutočnosti platí. Samozrejme, dane sú rozdelené na viacero častí, niečo sa platí ako DPH pri kúpe tovaru, niečo sa platí z hrubej mzdy, niečo platí zamestnávateľ navyše (takže zamestnanec to číslo nikdy neuvidí, ale aj to je daň z jeho mzdy).

Istá výška daní je samozrejme potrebná na fungovanie štátu, ale je otázka, či sa s tými peniazmi vynakladá efektívne (napr. či sa nerozkrádajú), a či by nestačila aj menšia suma, prípadne či by nebolo lepšie, keby o využití tých peňazí rozhodli priamo občania.

Paradoxne, keď sa diskutuje o daniach, väčšina ľudí si povie: "Super, aspoň budú musieť zaplatiť tí, čo si z nakradnutých peňazí postavili vily a kúpili drahé autá." Finta je ale v tom, že v prípade politikov sú tieto vily a autá postavené často z peňazí, ktoré sa vybrali na daniach. Takže naopak, čím väčšie dane, tým lepšie sa bude žiť darebákom s imunitou.

Ale, čo to trepem... keď Saktor zavelí "do štrajku", ľudia pôjdu, ako ovce.

Reakcia na komentár
"Upresnenie"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.