hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

22. 04. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuZnovuzrodenie práce

Bill Fletcher

Ako každý vie, Amerika je civilizácia biznisu. Už menej je známe, že aj v rámci tohto kapitalistického kolosu existuje odborové hnutie, ktoré dokonca od tridsiatych rokov tvorí voličské jadro Demokratickej strany.
Na začiatku 20. storočia boli odbory v USA slabé a nevýznamné. V Americkej federácii práce (AFL) by sme vtedy len márne hľadali masy priemyselných robotníkov. Bola to konzervatívna organizácia drobných remeselníkov, ktorá sa na pracujúcich v továrňach dívala s nedôverou a nechcela s nimi mať nič spoločné.

(12. 10. 2003)Linka na dnesSociálne diskusné fórum

Zaujímavá, informatívna webstránka - fórum o témach sociálnej politiky. Oficiálne nestranná a nestranícka, ale určite užitočná pre tých, ktorí sa o tieto témy zaujímajú skôr zo sociálneho, ako "antisociálneho" uhla. Sponzorované nadáciou nemeckej sociálnej demokracie Friedrich Ebert Stiftung.


Komentáre
k článku: NATO je hrozbou pre Európu a treba ho zrušiť
(zo dňa 26.11.2004, autor článku: Jonathan Steele)

Komentár zo dňa: 26.11.2004 14:15:03
Autor: Viliam Búr (alexander2000@post.sk)
Titulok: trošku počkajme s tým rušením
Bude rozumné, ak sa v budúcnosti Európa sama postará o svoju bezpečnosť. V opačnom prípade by sme boli ľahko vydierateľní, a museli by sme sa prispôsobovať americkým neokonzervatívnym križiackym výpravám.

Nemyslím si však, že sme na rozpustenie NATO pripravení už dnes. Jedného dňa možno - a bude dobré sa na ten deň pripravovať - ale dnes ešte v Európe neexistuje nejaký výrazný pocit spolupatričnosti. Stačí, aby sa k Rusku dostane k moci nejaký expanzionista, a môže začať EÚ po kúskoch rozoberať (začínajúc Slovenskom). Obávam sa, že ako sa na nás všetci vykašľali v Mníchove, vykašľali by sa aj dnes. Neskôr, keď sa krajiny viac prepoja (euro, pohyb pracovných síl, pohyb študentov,...) to bude iné.

Reakcia na komentár
"trošku počkajme s tým rušením"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.