hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

22. 04. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuMobilizácia k celoslovenskému študentskému štrajku!

Štrajkový výbor študentov

Štrajkový výbor študentov (ŠVŠ) je nezávislou študentskou iniciatívou. Bol založený 3. marca 2004 pri príležitosti vyhlásenia štrajkovej pohotovosti študentov Univerzity Komenského a s cieľom prípravy na štrajk proti vládnej reforme školstva. Členmi a členkami sú študenti aj neštudenti z celého Slovenska. Členstvo nemá formálnu podobu a členom je v podstate každý, kto sa podieľa na činnosti ŠVŠ a účastní sa pravidelných stretnutí. Môžeš to byť aj ty!

(26. 05. 2004)Linka na dnesEgon Matzner

Nedávno predčasne zosnulý profesor Matzner (manžel bývalej rakúskej veľvyslankyne na Slovensku) sa vo svojej práci zaoberal dôsledkami monopolárneho svetového poriadku, globalizáciou kapitálových trhov a privatizáciou. Bol jedným z mála predstaviteľov „oficiálnej ľavice", ktorí nepodľahli presvedčeniu, že vyhrať sa dá len opustením princípov.


Komentáre
k článku: NATO je hrozbou pre Európu a treba ho zrušiť
(zo dňa 26.11.2004, autor článku: Jonathan Steele)

Komentár zo dňa: 25.03.2008 14:39:28
Autor: Robinson (@)
Titulok: Komentár
Pisateľ článku asi nadobudol pocit že naši "Bratia Európania" sú takí solidárni a dobrí a mocní, že nás budú ochraňovať a budú nás chcieť ochraňovať a že americké "Svine" im to chcú pokaziť a že taký Saddám Husajn bol len chúďa obeť a Taliban-ten trpí najviac:-) Naozaj ma zaráža tento pohľad.

Teda zase sme sa nepoučili z histórie a myslíme si že "zlé štáty" nie sú až také zlé a zavierame oči pred "drobnosťami."
Spomeňme si na Nemecko. Tiež sme si mysleli že sa to nejako samo vyrieši...nevyriešilo. Nebola dostatočná vojenská sila a vôľa a súdržnosť. A čo sa týka Ameriky-vtedy sa nezapojila. To sa jej strašne vyčíta. Teraz sa jej zase vyčíta že zasahuje príliš. A keby sa zase niečo stalo, lebo Amerika by nezasiahla, zase by to bola jej vina.

Nemusíme súhlasiť so všetkým čo robí-mnohokrát jej činy popierajú to čo sama hlása. A je najmocnejším štátom na svete. Niekto ním musí byť. Chceme aby to bola rastúca Čína alebo Rusko? Čína ani pomysleť a Rusko? Tých sme sa už nabažili. Európa už dávno nemá niekdajšiu moc. Musíme uzavierať spojenectvo so silnými štátmi, aby sme si uchovali aký-taký význam. Ja osobne si neviem predstaviť že by to mali byť v nejakej väčšej miere Rusko alebo čína.

A mimochodom. Konávajú sa masové demonštrácie proti Amerike, globalizmu(McDonaldom), ale nikoho nenapadne demonštrovať proti hromadným popravám v Číne a antiglobalistom a socialistom je asi jedno, že v Severnej Kóree sa na ľuďoch skúmajú účinky všeličoho možného, udržujú najväčšiu armádu na počet obyvateľov na svete a ľu dia nech si umierajú od hladu.

Myslím, že ľudia majú tendenciu vyrovnávať sa so sebou a okolím vytváraním virtuálnych nepriateľov. Veď na niečo si treba zanadávať...

Reakcia na komentár
"Komentár"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.