hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

26. 05. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuTvrdé slová, ťažké sny

Michal Polák

Reagovať na kritiku vlastnej knihy nebýva celkom bežné. Trochu čudné pocity vzbudzuje isteže aj reakcia na takúto reakciu. Ospravedlňujem sa čitateľom a sľubujem, že ich trpezlivosť nebudem skúšať pridlho.

(08. 12. 2003)Linka na dnesflag. blackened. net

...alebo „Pamätný počítač Pierra J. Proudhona". Ako už tento podtitul napovedá, ide o server ponúkajúci prístup k všakovakej anarchistickej literatúre - a to jeden z najlepších takýchto serverov. Ak o anarchizme viete len toľko, že jeho stúpenci si s obľubou nasadzujú čierne kukly a rozbíjajú výklady, oplatí sa trocha si rozšíriť obzory...


Komentáre
k článku: Odpoveď Michalovi Kaščákovi
(zo dňa 13.07.2004, autor článku: Michal Polák)

Komentár zo dňa: 14.07.2004 13:48:10
Autor: Viliam Búr (alexander2000@post.sk)
Titulok: Ad hominem, ad hominem
Sú ľudia, od ktorých urážka zahreje pri srdci, a naopak, súhlas by hlboko znepokojil. Napríklad anonymovia, ktorí sa v komentároch radi blysnú osobnými informáciami o oponentoch.

Zrušenie armády síce nenavrhujem (pritom považujem modrú knižku za jedno z najväčších požehnaní svojho života - pokrytecké, čo?), niektoré jej funkcie by však mohol prebrať aj niekto iný. Napríklad polícia, ktorá zvykne pravidelne pomáhať pri živelných pohromách. Alebo nejaká špecializovaná inštitúcia - napríklad na požiare máme požiarnikov, pre iné typy pohrôm by to mohlo byť analogicky.

Armáda je primárne určená na zabíjanie (ak nie, zaujímalo by ma, na čo teda), rozdiel môže byť nanajvýš v tom, či ide o zabíjanie pri útoku, alebo pri sebaobrane - to druhé je "nevyhnutné zlo", to prvé je iba "zlo". Pre niekoho je to dôvod na znepokojenie, pre iného je to "pohoda".

Reakcia na komentár
"Ad hominem, ad hominem"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.