hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

15. 12. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuAko ministerstvo vnútra šliaplo extrémne vedľa

Michal Polák

Slovenská vláda prerokovala správu ministerstva vnútra o extrémizme Je to vskutku zaujímavé čítanie. Naznačuje kŕčovitú snahu nájsť pravicovým extrémistom za každú cenu „partnera“ na opačnej strane politického spektra. V tejto snahe sa slovenská polícia dáva na dobrodružnú dráhu politológa-amatéra. Žiaľ, opäť raz tým len dokazuje výhody deľby práce. Málokedy sa dá totiž dospieť k niečomu podstatnému mudrovaním o veciach, v ktorých sa zjavne nevyznáme. Keby sa bola polícia radšej držala svojho kopyta, možno by časom vyspela až na úroveň zrelej sily hodnej členského štátu EÚ. Súdiac podľa tejto správy sa toho tak skoro nedočkáme.

(07. 12. 2005)Linka na dnesSociálně demokratická mládež

Pozor, nemýliť si s Mladými sociálnymi demokratmi (ČR), "oficiálnym" združením ČSSD. Nedávno vzniknutá mládežnícka organizácia je, nakoľko možno postrehnúť z jej stránky, viac naľavo, než jej staršia sestra. Ale ťažko povedať - ak niekoho zaujme, treba sa pýtať priamo u zdroja.


Komentáre
k článku: Chceš sa stať vrahom? Pohoda!
(zo dňa 12.07.2004, autor článku: Michal Polák)

Komentár zo dňa: 14.07.2004 12:10:08
Autor: Joseph Grim Feinberg (j_grimfeinberg@post.sk)
Titulok: Elita?
Najzaujmavejsi jav v tejto diskusii je to, ze z nicoho nic nachadzam na Slovensku velke antielitizmus. Ked citam hociaku diskusiu vo Sme, kazdy komentar nadava na sprostych nevdelanych komunistov ci meciaristov. Mame doverit vo vladu, pretoze predsa oni su inteligentni, vzdelani snad v zahranicii, a oni lepsie chapu ekonomicke vedy, nez mi--a pre bohu ti kominsti (dedincania a dedovia) nechapu nic. Nech zije intelligentsia!

No teraz jeden slusny chlap pise clanok v ktorom nesuhlasi s inteligentnymi minstermi inteligentnej vlady, a on nahodou uverejni, kde chodi do skoly, a teraz vsetci nadavaju nanho, ze co si mysli, ze je lepsi jak my? No, mozno nemal dat tuto nalepku, o sebe. Ale keby on pisal napr., ze MO je dar z neba a Meciar/Sevc je svina, by niekto ho obvinil takisto, ako teraz?

Nech zije lud proti elite. Pan Polak urcite nie je ta namyslena nepritelna elita. Citajte napr. Domino Forum, ak chcete nadalej mat na koho nadavat.

Reakcia na komentár
"Elita?"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.