hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

12. 12. 2019 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuKolumbie a lidská práva

Nina Englanderová

„Nebudeme vychovávat naše děti pro válku,“ je heslo, které razí organizace Popular Women´s Organization (OFP; Ženská lidová organizace) z města Barrancabermeja. Jejím posláním je ochrana lidských práv mezi uprchlíky. Avšak takovéto přímočaré prohlášení na ochranu vlastních dětí stačí, abyste se stali dalším terčem v násilné politické válce.

(08. 12. 2003)Linka na dnesBlog Eduarda Chmelára

Internetový zápisník nášho najznámejšieho ľavicového novinára. Jeho príspevky tu asi nájdete najčastejšie zo všetkých médií. Pre tých, ktorí hádam Chmelára ešte nepoznajú - nájdete tu výborne napísané články veľmi podobnej krvnej skupiny, ako na tejto stránke - ľavica, environmentalizmus, demokracia, občianske práva... Nenechajte si ujsť.


Komentáre
k článku: Chceš sa stať vrahom? Pohoda!
(zo dňa 12.07.2004, autor článku: Michal Polák)

Komentár zo dňa: 13.07.2004 13:49:42
Autor: lepep (lepep2001@yahoo.com)
Titulok: Clanok-Tendencna blbost
Po precitani clanku som sa trochu pousmial. Neuveritelne pospajanie argumentov.
Mam 29 rokov a na vojne som nebol a ani sa nechystam, vdaka studiu na vysokych skolach sa jej uspesne vyhybam uz 11 rokov a som rad, ze sa jej aj vyhnem.
Clanok velmi povrchne mapuje temu. Ak by mal ist do hlbky, tak sa mozme dostat az k tomu, preco su konflikty a existencii armad vobec. To je tema tazko uchopitelna z jedneho pohladu. Som rad, ze Slovensko sa dopracovalo k profesionalnej armade a az do NATO. Je to logicky vyvoj. Nemozme si vycitat, ze sme sa narodili na severnej pologuli a v strednej Europe. Skutocne si myslim, ze NATO je obranne zdruzenie a nie dobivacne. Chceme zrusit NATO? Zrusme, ale nech zrusi armadu aj Cina a islamske krajiny, vlastne vsetci... To je nerealna dogma, predstavitelna, ale nerealna. Nikdy nebol system tak zavisli na jednotlivcovi a malych skupinkach ludi ako teraz. Vzdy sa najde niekto, kto bude mat za ciel niekoho znicit, zabit, zotrocit...

Armada, je teda potrebna a aj jej spravodajstvo, nechcem polemizovat nad jednotlivymi zasahmi v jednotlivych regionoch sveta, uspesne sa da o tom moralizovat a polemizovat a vsetci vieme, ze pri odheleni skutocnosti by nam bolo vsetkym na grcku.

Ale ked uz armadu mame (musime ju mat) je len logicke, ze ako profesionalne zdruzenie iba profesionalov a ludi, ktori si posobenie v nej vybrali dobrovolne, sa tak aj sprava. Trochu ako firma na trhu. Armada potrebuje image a potrebuje verbovat ludi. Z profesionalneho hladiska je to dobry tah "spojit sa" s Pohodou. Uvedomme si, ze festival sa kona na armadnom letisku za pomoci armady, takze k spojeniu doslo asi prirodzene.

Ukoncil by som tym, ze tento svet potrebuje zmenu, novu eticku revoluciu, ale rusenie armad moze nastat az po zruseni konfliktov a celkovej zmene a myslim, ze to bude az posledny bod. Zrusme armadu, ale az ked to bude realne mozne.

GIVE PEACE A CHANCE.

Reakcia na komentár
"Clanok-Tendencna blbost"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.