hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

10. 07. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívu„Mala som pocit, že byť ženou je obmedzujúce”

Ľubica Lacinová

Ľuba Lacinová: Ako si objavila feminizmus?
Jana Cviková: Bola som už dlhšie nespokojná, mala som pocit, že byť ženou je obmedzujúce. Snažila som sa zistiť, prečo to tak pociťujem. Odpoveď som našla najmä cez knihy.

(26. 11. 2004)Linka na dnesATTAC

„Združenie za dane na transakcie prospievajúce občanom" sa už dávno nezaoberá výlučne snahou presadiť Tobinovu daň na špekulatívny kapitál na medzinárodných finančných trhoch. ATTAC sa z rodného Francúzska rozšíril do mnohých iných krajín a je dnes jednou z najvýznamnejších skupín hnutia za globalizáciu spravodlivosti.


Komentáre
k článku: Chceš sa stať vrahom? Pohoda!
(zo dňa 12.07.2004, autor článku: Michal Polák)

Komentár zo dňa: 13.07.2004 11:29:38
Autor: Viliam Búr (alexander2000@post.sk)
Titulok: ;-)
Michal, článok bol vynikajúci, odporúčam na zamyslenie všetkým účastníkom Pohody. Možno to vyzerá ako robenie somára z komára, ale skôr ma znepokojuje opačný prístup, ktorý je u nás celkom bežný - ľahostajnosť k okolnostiam. Typický príklad - človek nadáva na to, čo robia Američania v Iraku... a pritom drží v ruke fľašu od Coca-Coly. Keby sa tak na chvíľu zamyslel, kam vlastne prúdia peniaze, ktoré za to zaplatil... celkom dobrovoľne. Ale myslenie bolí, omnoho jednoduchšie je nadávať, a pritom podporovať tú istú vec, na ktorú nadávam.

Takisto, ak nemám rád armádu, dám to najavo tým, že nepodporím NIČ, čo bude s armádou nejako spojené. Ak to organizátori akcií budú vedieť, nebudú sa o také veci ani pokúšať. Len im to niekto musí dosť jasne povedať. Neviem ale, či je to možné na Slovensku, kde už mládežnícke aktivity organizujú aj tabakové firmy, a tiež to nikomu neprekáža. Človek, ktorý konzumuje, čo mu je predložené, a na nič viac sa nepýta... taký človek si možno aj zaslúži, aby skončil niekde v armáde.

Ad hominem útoky na Michala mi pripadajú hodne pod úroveň. Keďže sa opovážil študovať v Londýne, znamená to, že je teraz odrodilec, janičiar, a nesmie sa k dianiu na Slovensku vyjadrovať, alebo čo? Alebo má držať svoje vedomosti v tajnosti a nesmie sa k nim priznávať, lebo vzdelanie je hanba? OK, uvádzať všade upozornenia typu "autor je odborník v počítaní do desať" mi tiež pripadá trochu trápne, ale Michal zďaleka nie je jediný, kto to dnes robí. Možno je jednoduchšie reagovať na autora, ako na myšlienku, ktorú ponúka v článku.

Reakcia na komentár
";-)"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.