hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

07. 08. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

Vyhľadávanie



Z archívu



Premárnená hojnosť, trpká „spokojnosť“

Barbora Černušáková - Michal Polák

Mladí cudzinci, ktorí sa chystajú pracovať ako dobrovoľníci na Slovensku, zvyknú absolvovať čosi ako kultúrno-spoločenský rýchlokurz. Rozhovory na tému politika im v ňom lektori neodporúčajú. Znie to absurdne, na Slovensku sa predsa politizuje všade. Lenže záleží na tom, aké „pravdy“ dotyčný spochybní. Ak napríklad na dnešnom Slovensku naznačí, alebo otvorene povie, že privatizácia verejných služieb bude znamenať ich nedostupnosť pre viaceré skupiny obyvateľov, že väčšinu úloh štátu nemožno preniesť na trh, prípadne že rast HDP zďaleka nie je jediným kritériom kvality života, vystavuje sa riziku. Nevyhne sa nálepkám, útokom ad hominem, či dokonca osočovaniu. Lektori upozornením na toto tabu naozaj môžu ľuďom zvyknutým na slobodnú a korektnú diskusiu ušetriť prípadné nepríjemnosti.

(07. 08. 2006)



Linka na dnes



Participatory Economics

Jeden z modelov ekonomiky, ktorá odmieta „reálny socializmus" i kapitalizmus. Autorom modelu, ktorého znalosť sa vďaka svetovému antikapitalistickému hnutiu začína šíriť po celom svete, sú vydavateľ ZMagazinu Michael Albert a profesor ekonómie na Washingtonskej univerzite Robin Hahnel.


Komentáre
k článku: Zelení v Itálii
(zo dňa 03.05.2004, autor článku: Ivana Mazourová)

Komentár zo dňa: 08.07.2019 15:13:16
Autor: (@)
Titulok:
Coach Bags http://www.coachbags.us/
Pandora Canada http://www.pandoracanadas.ca/
Fjallraven Bags http://www.fjallraven-kanken.us.org/
Vans Trainers http://www.vansoldskool.org.uk/
Converse High Tops http://www.conversecanada.ca/
Pandora Charms http://www.pandorajewelrystore.us/
Adidas Superstar http://www.adidascanadashoes.ca/
Pandora Jewelry http://www.pandoraus.us/
Fjallraven Backpack http://www.fjallraven-canada.ca/
The North Face http://www.northfacejacket.us.org/
Fjallraven Bags http://www.fjallravenkanken.us.com/
Calvin Klein Underwear http://www.calvinklein.org.uk/
Bvlgari Bracelet http://www.bvlgaris.us/
Longchamp Handbags http://www.longchampbags-outlet.us/
Louboutin Shoes http://www.christianlouboutin-shoes.us/
Adidas Stan Smith http://www.adidasboost.us/
Golden Goose http://www.goldengoosesneakers.co.uk/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstock-canada.ca/
MCM http://www.mcmbags.us/
Nike Outlet http://www.nikeshoxwomen.us/
Michael Kors http://www.michaelkorspurse.us/
Supreme Sweatshirt http://www.supremeshirt.us/
Bape Sweatshirt http://www.bape.org.uk/
Converse http://www.converses.us/
Champion Clothing http://www.championsweatshirt.us.com/
Swarovski Necklace http://www.swarovskijewelry.us/
Birkenstock Shoes http://www.birkenstock-sandals.co.uk/
Louboutin Shoes http://www.louboutintrainers.co.uk/
Cartier Bracelet http://www.cartier.us.org/
Fila Sneakers http://www.fila.in.net/
Vans Slip On http://www.vansslipon.us/
Bape Shark Hoodie http://www.bape-hoodie.us/
Ralph Lauren http://www.ralph-laurencanada.ca/
KD 11 shoes http://www.kd-11.us.org/
Off White Clothing http://www.off-white.us.org/
Five Finger Shoes http://www.vibram.us.org/
Karen Millen UK http://www.karen-millen.co.uk/
Red Bottoms http://www.redbottomsshoes.us/
Balenciaga Shoes http://www.balenciagasneakers.us/
Champion Clothing http://www.championhoodie.us.com/
Birkenstock Sale http://www.birkenstock-sale.us/
Converse http://www.converse-uk.co.uk/
Fila Trainers http://www.filashoes.co.uk/
Kate Spade http://www.katespadecanada.ca/
Fjallraven Kanken Sale http://www.fjallraven.org.uk/
Vans Old Skool http://www.vansshoesoutlet.us/
Ecco Sandals http://www.eccoshoessandals.us/
Coach Handbags http://www.coachbags.co.uk/
Karen Millen UK http://www.karenmillendresses.co.uk/
Nike Air Max 97 http://www.airmax-270.co.uk/
Nike Air Max 2019 http://www.airmax2019.us/
Longchamp http://www.longchamp-canada.ca/
Fitflop Shoes http://www.fitflop.org.uk/
Golden Goose Sneakers http://www.goldengooses.us.org/
Birkenstock http://www.birkenstocksandalssale.us/
Nike Air Max 2019 http://www.airmax-2019.us/
Toms http://www.toms-shoes.us/
Five Finger Shoes http://www.vibram-fivefingers.us/
Champion Hoodie http://www.champion-canada.ca/
Air Jordan http://www.jordanshoes.ca/
Louboutin Shoes http://www.louboutinredbottoms.us/
Vans Old Skool Canada http://www.vanscanada.ca/
Harden Vol 2 http://www.hardenvol3.us/
Asics Kayano http://www.asicsoutlet.us/
Asics Running Shoes http://www.asicsrunningshoes.us/
Yeezy Boost 350 http://www.yeezy-boost.co.uk/
Yeezy Boost 350 V2 http://www.yeezyboost350v2.us.com/
Pandora Rings http://www.pandorarings.us/
Birkenstock Outlet http://www.birkenstockoutlet.us/
Fitflop Shoes http://www.fitflopshoes.us/
Supreme Shirt http://www.supremes.us.org/
Polo Ralph Lauren Outlet http://www.ralphlaurenusa.us/
Kyrie 5 http://www.kyrie5shoes.us/
Air Max http://www.airmax-720.us/
Red Bottom Shoes http://www.louboutinredbottomshoes.us/
Burberry Bags http://www.mulberryhandbags.us/
Fila Shoes http://www.filacanada.ca/
Salomon Boots http://www.salomon-boots.us/
New Balance http://www.newbalanceshoes.us/
Nike Outlet http://www.nikeairmaxca.ca/
Adidas NMD Womens http://www.adidasnmdwomens.us/
Adidas Originals Ultra Boost http://www.adidasultraboost.us.com/
Fred Perry Shirt http://www.fredperry.us.org/
Yeezy Canada http://www.adidasyeezy.ca/
ED Hardy Jeans http://www.edhardyclothing.us/
Clarks UK http://www.clarksshoes.org.uk/
Adidas Yeezy http://www.yeezy-supply.us/
Asics Running Shoes http://www.asicscanada.ca/
Adidas http://www.adidas-trainersuk.org.uk/
Hydro Flask Sale http://www.hydroflask.us.org/
Golden Goose http://www.goldengoosesneakers.ca/
Louboutin Shoes http://www.redbottoms.us.com/
Jordan Retro 11 http://www.jordan-11.us/
Polo Ralph Lauren http://www.polo-ralphlauren.ca/
Mont Blanc Refills http://www.mont-blancpens.us/
Champion Hoodie http://www.championhoodie.co.uk/
Pandora Rings http://www.pandoras.us/
Pandora Rings http://www.pandoracanada.ca/
Giuseppe Shoes http://www.giuseppeshoes.us.org/
Pandora Rings http://www.pandoracanadarings.ca/
Supreme Clothing http://www.supremehoodie.co.uk/
Yeezy Trainers http://www.yeezytrainers.co.uk/
Jordan Outlet http://www.jordanshoesoutlet.us/
Pandora Charms http://www.pandora.in.net/
Balenciaga Sneakers http://www.balenciagashoes.ca/
Supreme Shirt http://www.supremeclothings.us.com/
Bape Hoodie http://www.bapehoodie.co.uk/
Curry 6 http://www.curry5shoes.us.org/
Off White Shoes http://www.offwhitecanada.ca/
Nike http://www.nikeairmaxoutlet.us/
Goyard Wallet http://www.goyard-bags.us/
Jimmy Choo Shoes http://www.jimmy-chooshoes.us/
Nike Air Max 720 http://www.nikeairmax720.us/
Adidas Outlet http://www.adidas-outlet.ca/
Zanotti http://www.giuseppezanotti.org.uk/
Nike Air Max http://www.nikecanadashoes.ca/
Kate Spade http://www.katespade-purses.us.com/
Lauren Ralph Lauren http://www.ralphlauren-polo.us/
Supreme http://www.supreme-canada.ca/
Coach Wallet http://www.coach-bags.us/
Fitflop Sale http://www.fitflopsandals.us/
Michael Kors Handbags http://www.michaelkors-bags.us/
Coach Purses http://www.coachbagsoutlet.us/
Coach Canada http://www.coachbags.ca/
Karen Millen Clothing http://www.karen-millen.us/
Puma Suede http://www.pumacanada.ca/
Louboutin Shoes http://www.redbottomlouboutinshoes.us/
Curry 6 http://www.curry5.ca/
Pandora Bracelet http://www.pandoraofficialsite.us/
Nike Kyrie http://www.kyrie5-shoes.us/
Jimmy Choo Boots http://www.jimmychooheels.us/
Skechers Go Walk http://www.skechersshoes-outlet.us/
Mizuno Shoes http://www.mizunoshoes.org/
Air Jordan http://www.jordan11.org.uk/
Goyard Wallet http://www.goyardcanada.ca/
Bape http://www.bapecanada.ca/
Longchamp Bags http://www.longchampbackpack.us/
Birkenstock Shoes http://www.birkenstockcanadasandals.ca/
Bape Clothing http://www.bapeshirt.us/
Balenciaga Shoes http://www.balenciagatrainers.co.uk/
Air Max 90 http://www.nikeairmax-uk.co.uk/
Lebron 16 http://www.lebron16.ca/
Giuseppe Shoes http://www.giuseppeshoes.us/
Birkenstock Sandals http://www.birkenstockuk.org.uk/
Nike Air Uptempo http://www.nikeuptempo.us/
Kate Spade Outlet http://www.katespadebags.ca/
Suicoke Shoes http://www.suicoke.us/
Ferragamo http://www.ferragamocanada.ca/
Balenciaga http://www.balenciaga-sneakers.us.org/
Fjallraven Kanken Backpack http://www.fjallraven.in.net/
KD 11 http://www.kd11.ca/
Christian Louboutin http://www.christianlouboutinredbottoms.us/
Lebron 16 http://www.lebron-16.us.org/
Salomon Speedcross 4 http://www.salomon.in.net/
Bottega Veneta Handbags http://www.bottegavenetas.us/
Hydro Flask Sale http://www.hydro-flask.us/
Burberry http://www.burberrybagsuk.co.uk/
Skechers Sneakers http://www.skechersoutlet.us/
Golden Goose Sneakers http://www.goldengoose-shoes.us/
Fjallraven Bags http://www.fjallraven.us.org/
Balenciaga Shoes http://www.balenciagas.us/
Salvatore http://www.ferragamo.in.net/
Fjallraven Kanken http://www.fjallraven.us.com/
Salomon Speedcross 5 http://www.salomons.us/
Off White Clothing http://www.offwhites.us/

Reakcia na komentár
""

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?



Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.