hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

12. 08. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuVedenie ružomberských papierní zavádza

Jozef Daniš

Pred mesiacom prebehla médiami správa, že vedenie ružomberskej spoločnosti Neusiedler SCP akceptovalo novú odborovú organizáciu Papier. Manažment zároveň pozastavil sociálny dialóg so závodnou odborovou organizáciou Drevo, lesy, voda. Dôvodom bol vraj príchod druhej odborovej organizácie na scénu. Manažment ju údajne nemohol ignorovať, lebo by porušil zákon. Toto verejné vyhlásenie sa nezakladalo na pravde, pretoe vedenie spoločnosti Neusiedler SCP (v súčasnosti u Mondi Business Paper SCP a.s.) doteraz neakceptovalo novú odborovú organizáciu.

(10. 12. 2004)Linka na dnesTransnational Institute

Jedna z hlavných „myšlienkových nádrží" :) hnutia za globalizáciu spravodlivosti. Medzi jeho členov patria filipínsky ekonóm Walden Bello, presadzujúci namiesto súčasnej podoby globalizácie „lokalizáciu", či Američanka Susan Georgeová, ktorá sa už roky zaoberá problémom nesplatiteľných dlhov Tretieho sveta a ktorá stála pri zrode organizácie ATTAC.


Komentáre
k článku: Tvrdé slová, ťažké sny
(zo dňa 08.12.2003, autor článku: Michal Polák)

Komentár zo dňa: 04.08.2009 16:42:54
Autor: Vlastimil Mikolas (sorbusaria@azet.sk)
Titulok: Pravdu !
I ked som priaznivcom Edo Chmelara, pretoze sa snazi u nas ukazat na negativa dnesneho neoliber. trzneho kapitalismu, neospravedlnuje ho to, aby ve svojich knihach nepostupoval ako vedec. Ako priklad vedca, ktoreho si mimoriadne cenim je Noam Chomsky, ktory vzdy publikuje zdroje svych analyz a to E. Chmelar ocividne, ako je tu vidiet, casto vynechava. Tiez jeho rozhovor pred volbami do EU pre Sme je arogantny a zacina sa blizit V.Klausovi, tzn. reprezentatovi politickej linie, ktoru tvrde kritizuje. Mal by si uvedomit, ze k vede a ved. novinarstvu patri aj korektna citacia zdrojov. Je jasne, ze pokial pise clanok, kde ze stovek precitanych knih a clankov "vyraba" jakusi skratku, tak to casto nebude mozne i ked, pokial je to mozne, nebolo by od veci v zavorke uviest aspon niektore hlavne autory, z ktorych cerpal. Utocna arogantna forma obrany je to najhorsi, co moze E. Chmelar robit a hlavne tym podryvat aj myslenky, ktore presentuje. V.M.

Reakcia na komentár
"Pravdu !"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.