hej rup! - Úvodná stránka

stránky

pre tých,

čo sa neboja

rozmýšľať inak

07. 06. 2020 • úvodná stránka • rubriky • linky •

 

Úvodná stránka
O čom to tu je?
Deforma školstva
Vojna v Iraku
Dôchodková deforma
Rok 1968
November `89/ Slobodné voľby
Slovenská ľavica
Zelení
Socializmus
Alter/globalizácia
Latinská Amerika
Osobnosti
Ostatné
NATO
Weblinky
Rozšírené vyhľadávanie
Osobná úprava

VyhľadávanieZ archívuPostavenie ženy v 19. storočí

Zuzana Pinčíková

Až do začiatku 20. storočia bola žena nesvojprávna a nesamostatná bytosť. Do sobáša za ňu zodpovedal otec, potom manžel. Prináležalo jej nerovnocenné postavenie po boku muža. Bola vnímaná ako jeho dcéra, manželka, matka. Nemohla aktívne zasahovať do spoločenského a politického života. Upieralo sa jej právo na vyššie vzdelanie a vykonávanie mnohých profesií. Predstavy o jedinom prirodzenom povolaní žien – materstve sa snažili limitovať jej pole pôsobenia na rodinu.

(28. 11. 2004)Linka na dnesGreen Socialist Network

Drobná britská skupinka s veľkou myšlienkou: spojiť to najlepšie z „červenej a zelenej" do jedného politického prúdu. Jej nevýhodou je malý dosah; výhodou pomerne mohutné intelektuálne zdroje, medzi ktoré patrí v neposlednom rade Pat Devine z Manchesterskej univerzity, tvorca jedného z modelov demokratického „nesovietskeho socializmu".


Komentáre
k článku: Čo sa babe chcelo, to sa babe snilo
(zo dňa 08.12.2003, autor článku: Eduard Chmelár)

Komentár zo dňa: 25.02.2020 18:09:03
Autor: (d.err.ick.c.a.rl.o.999.@gmail.com)
Titulok: Re: http://www.coachoutletstoreofficial.us.com
I am lucky to have found such a nice web site, it's exactly the thing my friends from work and I am constantly searching for. The up to date info on this web page is very helpful and will assist my family and friends a lot. It appears like the site has tons ofunusually deep amount of info pertaining to the sorts of stuff I am interested in and the other hyper links and info like wise exibits it. Typically i'm not on the internet during the day though when my clan get a break i'm always scouring for this type of information or stuff closely having to do with it. I have several of my friends that have also picked up an interest about this due to all that I've assimilated about the subject and they're more than likely going to be visiting this website since it's such an marvelous find. I'm also delving into in government issues and dealing with the new twists and turns in elections as well as looking for popular sports betting experts to satisfy making more money. I just started a company that is a steady source of income<a href=https://www.ebay.com/itm/6g-Glitter-Only-Turquoise-Green-Glitter/183781108118?hash=item2aca352996:g:Z7cAAOSw0ntcunEk>paints</a> and in nail pigment I have some other business that do well online. as well. Feel Free to Pm me if you want to learned some more.

Reakcia na komentár
"Re: http://www.coachoutletstoreofficial.us.com"

Meno (alebo prezývka):  
E-mail:  
Titulok (nadpis komentára):  

A ešte kontrolná otázka: Koľko písmen je v slove "hejrup"?Základom tohto webu je redakčný systém phpRS napísaný v jazyku php.
Úprimná vďaka za pomoc pri jeho úprave patrí (v chronologickom poradí)
Viliamovi Búrovi, Robertovi Zelníkovi a Petrovi Gočevovi.